برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 12
dqw
  1. IRI.AMIR ?????? ??
    IRI.AMIR

مدیر تالار مهندسی هوافضا و ..
    May 2010
    آبادان
    734
    تعداد تشکر : 1,966

hot انتخاب رشته 94...سوال در مورد رشته هوافضا و رشته های همسایه

سلام به تمامی دوستان عزیز
    خروج از دبیرستان رو به همتون تبریک عرض می کنم و برای همگی شما دوران خوبی رو در دانشگاه آرزومندم.
    امیر هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد آیرودینامیک (کارشناسی رو هم هوافضا بودم)
    چون نزدیک انتخاب رشته کنکور کارشناسی هستیم، گفتم شاید بد نباشه تاپیکی رو به این موضوع اختصاص بدیم.
    اگر سوالی داشتید، بنده و دیگر عزیزان خوشحال می شیم پاسخگوی شما باشیم.
    اگر کوه ها از جای کنده شوند تو ثابت و استوار باش
    دندان ها را بر هم بفشار، کاسه سرت را به
    خدا عاریت بده
    پای بر زمین میخکوب کن، به صفوف پایانی لشکر دشمن بنگر
    از فراوانی دشمن چشم بپوش، و بدان که پیروزی از سوی
    خدای سبحان است
    #1 ارسال شده در تاريخ July 20th, 2015 در ساعت 13:56:59

2. The Following 7 Users Say Thank You to IRI.AMIR For This Useful Post:

Ali Pilot (July 20th, 2015), cpt.amin (July 22nd, 2015), davar_73 (July 23rd, 2015), Esmaiel_F4 (July 20th, 2015), IRIAF F-14A (July 20th, 2015), Mohammadme (July 20th, 2015), Triple_Seven (July 21st, 2015)

3. Esmaiel_F4 ?????? ??
    Esmaiel_F4

هوانورد فعال-سرهنگ دوم
    July 2012
    اهواز
    959
    تعداد تشکر : 8,446

??? ??? پاسخ: انتخاب رشته 94...سوال در مورد رشته هوافضا و رشته های همسایه

سلام آقا امیر خیلی ممنون بابت تاپیک واقعا جای خالی چنین تاپیکی در انجمن حس میشد انشالله برای دوستانی که قرار هست انتخاب رشته کنند مفید باشه (ایشالله که به زودی خبر فارغ اتحصیلی شما رو هم همینجا ببینیم! به صرف شیرینی و شام)

چندتا سوال برای شروع تاپیک :
    1. به نظر شما با توافقق اخیر صورت گرفته آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان این رشته به چه صورت خواهد بود ؟ تغییر آنچنانی خواهیم داشت ؟
    2. به نظر شما کارشناسی رو مکانیک بخونیم و ارشد رو هوافضا بهتر نیست ؟ با داشتن این دو مدرک پیدا کردن شغل راحت تر خواهد بود یا تفاوت آنچنانی نخواهد داشت ؟ بطور خلاصه معیب و مزایای این روش چیه؟!
    3. امکانش هست زیر شاخه های این رشته رو کمی بیشتر معرفی کنید؟

پیشاپیش ممنون از پاسختون
    IRIAF F-4 Phantom

Phantom Phor EVER
    #2 ارسال شده در تاريخ July 20th, 2015 در ساعت 14:57:18

4. The Following 5 Users Say Thank You to Esmaiel_F4 For This Useful Post:

Ali Pilot (July 20th, 2015), davar_73 (July 23rd, 2015), IRI.AMIR (July 23rd, 2015), IRIAF F-14A (July 20th, 2015), Triple_Seven (July 21st, 2015)

5. IRI.AMIR ?????? ??
    IRI.AMIR

May 2010
    آبادان
    734

??? ??? ????? ???? ???? AMIR-MOHAMAD ????? ??? ??
    سلام آقا امیر خیلی ممنون بابت تاپیک واقعا جای خالی چنین تاپیکی در انجمن حس میشد انشالله برای دوستانی که قرار هست انتخاب رشته کنند مفید باشه (ایشالله که به زودی خبر فارغ اتحصیلی شما رو هم همینجا ببینیم! به صرف شیرینی و شام)

چندتا سوال برای شروع تاپیک :
    1. به نظر شما با توافقق اخیر صورت گرفته آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان این رشته به چه صورت خواهد بود ؟ تغییر آنچنانی خواهیم داشت ؟
    2. به نظر شما کارشناسی رو مکانیک بخونیم و ارشد رو هوافضا بهتر نیست ؟ با داشتن این دو مدرک پیدا کردن شغل راحت تر خواهد بود یا تفاوت آنچنانی نخواهد داشت ؟ بطور خلاصه معیب و مزایای این روش چیه؟!
    3. امکانش هست زیر شاخه های این رشته رو کمی بیشتر معرفی کنید؟

پیشاپیش ممنون از پاسختون
    با سلامی دوباره
    1.خدمت دوستان بزرگوارم عرض کنم که به شخصه وقتی می خوام تصمیمی بگیرم ترجیح می دم که جای پای محکمی داشته باشم و با اما و اگر جلو نرم. زیاد به توافق دل نبندید. چون معلوم نیست که اصلا توافقی به صورت کامل اتفاق بیفته. در صورتی هم که اتفاق بیفته، به آسونی ممکنه به هم بخوره رو دوباره روز از نو و روزی از نو. و حتی اگر هم به هم نخوره بنده شک دارم که حالا حالاها کسی دلش به حال این علم در ایران بسوزه و بخواد پیشرفتی در این علم صورت بگیره. اکثرا الان دارن از ذوق زدگی خرید از بویینگ و ایرباس حرکات موزون می کنن. من کوچکترین تغییر مثبتی رو برای این رشته در ایران متصور نیستم.(با توجه به توافق)
    2.در مورد خوندن مکانیک یا هوافضا در مقطع کارشناسی هم بستگی به خودتون داره ولی اگر من بخوام راهنمایی کنم نظرم اینه که ببینید هر کدوم از این دو رشته رو چه دانشگاهی قبول می شید. برای هوافضا اگر دانشگاه اسم و رسم داری قبول می شید فکر بدی نیست که کارشناسی رو هوافضا بخونید ولی در صورتی که خیلی نگران کار و شغل آینده هستید ومعلوم هم نیست کارشناسی ارشد بخونید یا نه، مکانیک خوندن شاید فکر بهتری باشه.(اگر دوست داشتید راجع به تصمیمهای خودم هم براتون توضیح بدم)
    3. در مورد زیرشاخه های هوافضا در ایران به صورت زیر تقسیم بندی می شن
    الف. آیرودینامیک
    ب. سازه های هوا فضایی
    ج. مکانیک پرواز
    د. مهندسی فضایی
    از بین اینها مهندسی فضایی کمترین فرصت شغلی رو الان پیدا کرده(مخصوصا با عنایاتی که جدیدا به سازمان فضایی شده) ولی مکانیک پرواز (کنترل) خیلی مورد نیاز هست به خصوص در صنایع موشکی. دو گرایش باقی مونده هم مورد استفاده صنایع هستند. ولی یک مساله رو مد نظر قرار بدهید و اون هم اینکه هوافضا رشته ای هست که به شدت به حمایت دولتی نیاز داره. یعنی اگر دولت روی خوش نشون بده به این رشته و بخواد پیشرفت کنه، کار و بار رونق می گیره و اگر دولت این رشته رو دوست نداشته باشه، باید دنبال زمینه کاری دیگه ای بگردید.
    سوالی باشه در خدمتم
    خدا عاریت بده
    خدای سبحان است
    #3 ارسال شده در تاريخ July 23rd, 2015 در ساعت 11:04:49

6. The Following 4 Users Say Thank You to IRI.AMIR For This Useful Post:

cpt.amin (July 23rd, 2015), davar_73 (July 23rd, 2015), Esmaiel_F4 (July 23rd, 2015), IRIAF F-14A (July 23rd, 2015)

7. Esmaiel_F4 ?????? ??
    Esmaiel_F4

هوانورد فعال-سرهنگ دوم
    July 2012
    اهواز
    959
    تعداد تشکر : 8,446

خیلی ممنون از وقتی که در اختیار بنده قرار دادید

(اگر دوست داشتید راجع به تصمیمهای خودم هم براتون توضیح بدم)
    اگر امکانش هست بله بیشتر توضیح بدید

دو گرایش باقی مونده هم مورد استفاده صنایع هستند.
    بیشتر در چه صنایعی مورد استفاده هستند؟ کلا اگر شخصی مدرک هوافضا داشته باشه و نخواد سمت موشکی بره کجا باید بره؟

ولی یک مساله رو مد نظر قرار بدهید و اون هم اینکه هوافضا رشته ای هست که به شدت به حمایت دولتی نیاز داره. یعنی اگر دولت روی خوش نشون بده به این رشته و بخواد پیشرفت کنه، کار و بار رونق می گیره و اگر دولت این رشته رو دوست نداشته باشه، باید دنبال زمینه کاری دیگه ای بگردید.
    و به عنوان سوال آخر وضعیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان چطور هست؟ تا 6 7 آینده چطور خواهد بود؟ شما که تحصیل کرده این رشته هستید جو این رشته رو چطور می بینید؟ منظورم در بازار کار هست

درباره این رشته های «همسایه» هم امکانش هست کمی توضیح بدید؟!
    ?????? ???? Esmaiel_F4 : July 23rd, 2015 ?? ???? 12:06:00
    IRIAF F-4 Phantom

Phantom Phor EVER
    #4 ارسال شده در تاريخ July 23rd, 2015 در ساعت 12:04:18

8. The Following 4 Users Say Thank You to Esmaiel_F4 For This Useful Post:

cpt.amin (July 23rd, 2015), davar_73 (July 23rd, 2015), IRI.AMIR (July 23rd, 2015), IRIAF F-14A (July 23rd, 2015)

9. IRIAF F-14A ?????? ??
    IRIAF F-14A
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Tehran
    1,352
    تعداد تشکر : 6,626
    ارسال هاي وبلاگ : 1

البته گرايش هاي جلوبرنده و ماهواره هم هستند .
    اما درمورد مكانيك يا هوافضا ، همه چيز بستگي به شرايط خود شخص دارد .
    هدف دانشجو از تحصيل و ادامه ي اين رشته ، حتي محل اقامت وي و بسياري فاكتورهاي ديگر .
    اما همانطور كه جناب مهندس اشاره كردند ، يكي از نقاط ضعف اين رشته ، دولتي بودن عمده فعاليت هاي مرتبط است . همين موضوع نياز به حمايت دولت و حتي در بسياري از موارد نهادهاي نظامي .

اِلـهي و رَبـّـي مَن لي غَيـرُك

Aeronautics was neither an industry nor a science
    It was a miracle

Igor Sikorsky

#5 ارسال شده در تاريخ July 23rd, 2015 در ساعت 12:30:01

10. The Following 3 Users Say Thank You to IRIAF F-14A For This Useful Post:

davar_73 (July 23rd, 2015), Esmaiel_F4 (July 23rd, 2015), IRI.AMIR (July 23rd, 2015)

11. davar_73 ?????? ??
    davar_73
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    May 2013
    تهران-ارومیه-مشهد-کرماشان
    376
    تعداد تشکر : 2,826
    ارسال هاي وبلاگ : 2

الیته دوستان من در UUT تلاش بر این دارند که سطح علمیشون در حد مقالات بالا ببرند و با ارائه چند مقاله ترکیبی برای ادامه تحضیل و شغل بورس یا فاند روسیه بشوند البته این نهایت امال و ارزو دوستان من می باشد و چون ایران بیس علمی نداره سیاست ها و تنها راه اینه بچه ها تا دکتری بخونن و به سمت تولید علم آزمایشگاهی پیش بروند.
    راجب رشته من نظر خاص خودم اینه اگه تو یک تخصص خیلی دقیق تر در یک موضوع داشته باشی بهتر از اینه که کل علوم بلد باشی ولی متخصص نباشی. به نظر من دید این که اول رشته مادر خونده بشه ها وارد تخصصی بشید جز عمر هدر دادن نیست چون تو دانشگاه علم زیاد جدیدی یاد نمی گیرید بهتره یک شاخه انتخاب بشه و باقی زمان رو تحقیق و توسعه پیش برید
    شما عزيزان پدافند ، بسيجيان نيروي هوايي هستيد .
    #6 ارسال شده در تاريخ July 23rd, 2015 در ساعت 14:52:58

12. The Following 3 Users Say Thank You to davar_73 For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 23rd, 2015), IRI.AMIR (July 23rd, 2015), IRIAF F-14A (July 23rd, 2015)

13. IRI.AMIR ?????? ??
    IRI.AMIR

May 2010
    آبادان
    734

در م.رد نحوه تصمیم گیری خودم بگم که من چون از هوافضا خیلی خوشم اومده بود و تصمیم داشتم به هر قیمتی شده قبول بشم، خیلی در موردش تحقیق کرده بودم. از وضعیت کاریش هم کاملا خبر داشتم. ولی خب یکی از ویژگی های من اینه که اگر چیزی رو خواستم باید بهش برسم. حقیقتش من بابت این تصمیم هم یک سال پشت کنکور موندم با اینکه همون سال اول هم یه رشته خوب نزدیک محل زندگیم قبول می شدم. به هر حال من رفتم پی چیزی که واقعا دوستش داشتم و نتیجه کار رو سپردم به خدا...خدا رو شکر راضی هستم.
    در مورد سازه و آیرودینامیک عرض کنم که بیشتر مورد استفاده صنایع موشکی هستن چون ما صنعت هوافضای فعال دیگه ای به اون صورت نداریم. صنایع دیگه ای هم هستن ولی به سرعت اشباع از نیروی کار و خالی از بودجه شدن.
    در مورد شرکت های دانش بنیان هم عرض کنم که فکر خوبی هست. به دو شرط...اینکه با توجه به نیاز مشتری راه اندازی بشن و دو اینکه صبر خیلی زیادی داشته باشید. چون من که ندیدم این شرکت ها مورد لطف بودجه داران قرار بگیرن.
    در مورد ماهواره و پیشرانش عرض کنم که ماهواره همون فضاییه ولی پیشرانش رو دوستمون درست فرمودند. پیشرانش هم هست ولی مرز خیلی کمرنگی با آیرودینامیک داره. خیلی با هم فرق نمی کنن.
    خدا عاریت بده
    خدای سبحان است
    #7 ارسال شده در تاريخ July 23rd, 2015 در ساعت 16:39:43

14. The Following 3 Users Say Thank You to IRI.AMIR For This Useful Post:

cpt.amin (July 23rd, 2015), davar_73 (July 23rd, 2015), Esmaiel_F4 (July 23rd, 2015)

15. cpt.amin ?????? ??
    cpt.amin
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    July 2015
    اهواز
    2
    تعداد تشکر : 6

??? ??? ????? ???? ???? IRI.AMIR ????? ??? ??
    در م.رد نحوه تصمیم گیری خودم بگم که من چون از هوافضا خیلی خوشم اومده بود و تصمیم داشتم به هر قیمتی شده قبول بشم، خیلی در موردش تحقیق کرده بودم. از وضعیت کاریش هم کاملا خبر داشتم. ولی خب یکی از ویژگی های من اینه که اگر چیزی رو خواستم باید بهش برسم. حقیقتش من بابت این تصمیم هم یک سال پشت کنکور موندم با اینکه همون سال اول هم یه رشته خوب نزدیک محل زندگیم قبول می شدم. به هر حال من رفتم پی چیزی که واقعا دوستش داشتم و نتیجه کار رو سپردم به خدا...خدا رو شکر راضی هستم.
    در مورد سازه و آیرودینامیک عرض کنم که بیشتر مورد استفاده صنایع موشکی هستن چون ما صنعت هوافضای فعال دیگه ای به اون صورت نداریم. صنایع دیگه ای هم هستن ولی به سرعت اشباع از نیروی کار و خالی از بودجه شدن.
    در مورد شرکت های دانش بنیان هم عرض کنم که فکر خوبی هست. به دو شرط...اینکه با توجه به نیاز مشتری راه اندازی بشن و دو اینکه صبر خیلی زیادی داشته باشید. چون من که ندیدم این شرکت ها مورد لطف بودجه داران قرار بگیرن.
    در مورد ماهواره و پیشرانش عرض کنم که ماهواره همون فضاییه ولی پیشرانش رو دوستمون درست فرمودند. پیشرانش هم هست ولی مرز خیلی کمرنگی با آیرودینامیک داره. خیلی با هم فرق نمی کنن.
    با سلام و تشکر از شما بابت ایجاد تاپیک

به نظر شما با رتبه 5000 منطقه 2 می شود در دانشگاه مالک اشتر (روزانه) قبول شد ؟

اگر هم امکانش هست لطفا بگید خودتون بشخصه در کدام دانشگاه هوافضا خوندید و وضعیت اون دانشگاه رو چطور می سنجید ؟
    #8 ارسال شده در تاريخ July 25th, 2015 در ساعت 01:15:05

16. The Following 2 Users Say Thank You to cpt.amin For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 26th, 2015), IRI.AMIR (July 26th, 2015)

17. IRI.AMIR ?????? ??
    IRI.AMIR

May 2010
    آبادان
    734

??? ??? ????? ???? ???? cpt.amin ????? ??? ??
    با سلام و تشکر از شما بابت ایجاد تاپیک

به نظر شما با رتبه 5000 منطقه 2 می شود در دانشگاه مالک اشتر (روزانه) قبول شد ؟

اگر هم امکانش هست لطفا بگید خودتون بشخصه در کدام دانشگاه هوافضا خوندید و وضعیت اون دانشگاه رو چطور می سنجید ؟
    سلام
    بله به احتمال زیاد می شه قبول شد
    رتبه کشوریتون چقدره؟
    من خودم در دانشگاه مالک اشتر اصفهان درس خوندم
    اساتید خوبی داره. ولی محیط دانشگاه کوچیکه و چون تعداد دانشجویان کمه، معمولا برای اخذ واحدها حق انتخاب ندارید.
    محیط دوستانه ای داره و من زمزمه هایی از بورسیه در دانشگاه شنیدم ولی نمی دونم تا چه حد می تونه درست باشه.
    به نظرم اگر تصمیمتون برای رفتن به رشته هوافضا رو گرفتید، روزانه مالک اشتر انتخاب خوبیه.
    سوال دیگه ای در رابطه با دانشگاه داشتید در خدمتم.
    راستی مصاحبه هم داره
    خدا عاریت بده
    خدای سبحان است
    #9 ارسال شده در تاريخ July 25th, 2015 در ساعت 19:47:23

18. The Following 2 Users Say Thank You to IRI.AMIR For This Useful Post:

cpt.amin (July 26th, 2015), Esmaiel_F4 (July 26th, 2015)

19. cpt.amin ?????? ??
    cpt.amin
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    July 2015
    اهواز
    2
    تعداد تشکر : 6

??? ??? ????? ???? ???? IRI.AMIR ????? ??? ??
    سلام
    بله به احتمال زیاد می شه قبول شد
    رتبه کشوریتون چقدره؟
    من خودم در دانشگاه مالک اشتر اصفهان درس خوندم
    اساتید خوبی داره. ولی محیط دانشگاه کوچیکه و چون تعداد دانشجویان کمه، معمولا برای اخذ واحدها حق انتخاب ندارید.
    محیط دوستانه ای داره و من زمزمه هایی از بورسیه در دانشگاه شنیدم ولی نمی دونم تا چه حد می تونه درست باشه.
    به نظرم اگر تصمیمتون برای رفتن به رشته هوافضا رو گرفتید، روزانه مالک اشتر انتخاب خوبیه.
    سوال دیگه ای در رابطه با دانشگاه داشتید در خدمتم.
    راستی مصاحبه هم داره
    با سلام . بله الان قبولی های کانون رو نگاه می کردم ، مثل اینکه میشه .

دوست عزیز مشکل اینه که بنده برای رشته های خاص که مالک اشتر هم جزوشون میشه اعلام علاقه مندی نکردم . خداکنه الان هم بشه یه اقدامی کرد و یا حداقل تمدید بشه .
    #10 ارسال شده در تاريخ July 26th, 2015 در ساعت 00:04:47

20. The Following User Says Thank You to cpt.amin For This Useful Post:

IRI.AMIR (July 26th, 2015)

???? 1 ?? 2 12 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0