برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 4 ?? 4
dqw
 1. سجیل ?????? ??
  سجیل

  كارشناس هوانوردي
  July 2008
  کره زمین
  6,832
  تعداد تشکر : 8,196
  Thanked 7,820 Times in 3,112 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 837

  ??? ??? افق های جدی روسیه و ایران بر بال هواپیما

  مسکو قصد دارد تعداد خطوط هوایی بین روسیه و ایران را تا دوبرابر افزایش دهد.

  این امر به منظور تقویت ارتباطات تجاری- اقتصادی و همچنین افزایش جریان توریستی متقابل است. چشم اندازهای توسعه ارتباطات در زمینه خطوط هوایی میهنی چه بوده و اهمیت آن چیست؟ شرق شناس ولادیمیر ساژین در این زمینه می گوید:
  بلافاصله پس از شانزدهم ژانویه یعنی روز تاریخی در تاریخ معاصر ایران ، روز آغاز اجرای " توافق هسته ای" روند لغو تحریم ها از ایران شروع شد. مبارزه برای بازار ایران به مرحله ی سرنوشت سازی وارد شد. شرکت های خارجی به جمهوری اسلامی که پیش تر بسته بود هجوم آوردند.
  ساژین ادامه میدهد: روسیه ، شریک قدیمی تجاری — اقتصادی ایران است که نمی توانست در طرفی ایستاده و دیر کند. فعالیت ساختارهای اجتماعی ، خصوصی و دولتی که در پیشرفت ارتباطات اقتصادی مسئولند بیشتر شده است. در جلسه ماه مارس اتاق بازرگانی ایران و روسیه در تهران خاطر نشان شد که تبادل تجاری بین دو کشور در سطح پایین غیر قابل قبولی قرار دارد یعنی دو میلیارد دلار در سال و در عین حال این شاخص بین ایران و چین 40 میلیارد دلار در سال است.
  در این ارتباط مشکلاتی نامبرده شد ، که در توسعه ی ارتباطات اقتصادی — تجاری مانع تراشی می کند. شامل دشورای های بانکی و روادید ، تعرفه های بالای گمرکی و مشکلات در زمینه های هوایی است.
  در کل طی چند ماه طرفین موفق شدند دشورای های مذکور را تا حدی سهل نموده و تعرفه های گمرکی را کاهش دهند. ساژین می گوید:  کار بزرگ در این جهت را سفارت ایران در مسکو به ریاست دکتر مهدی سنایی برعهده گرفت. اکنون مسئله به خطوط هوایی رسیده است.
  روسیه و ایران یادداشت تفاهمی در خصوص آزاد سازی خطوط هوایی بین دو کشور امضاء کردند. این قرارداد توسعه ی جغرافیایی پروازها و افزایش تعداد شرکت های هواپیمایی دو کشور را شامل می شود. بدین ترتیب هر دو دولت می توانند تعداد نامحدود شرکت های هواپیمایی خود را در مسیر های مورد توافق مشخص نمایند. ضمنا تعداد پروازها به 28 عدد در هفته می رسد و می توان با هرنوعی از هواپیما پرواز کرد. متعاقبا تعداد خطوط ممکن است افزایش یابد. شرکت های هواپیمایی روسی می توانند از هر شهر روسیه به تهران ، مشهد ، رشت و سه مقصد دیگر که بعدا مشخص خواهد شد پرواز کنند. شرکت های هواپیمایی ایرانی نیز به نوبه ی خود می توانند حق پرواز به مسکو ، سنت پترزبورگ، آستراخان ، قازان، اوفا، سوچی و یک شهر دیگر را دریافت نمایند. پرواز های چارتر نیز مشخص شده اند. دو شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان ایر و قشم ایر پروازهای چارتر از تهران به سوچی خواهند داشت.
  در حال حاضر شرکت هوایی ایرفلوت چهاربار در هفته به تهران پرواز می کند و ازطرف ایران یک بار در هفته ایران ایر و ماهان ایر پرواز می کنند. شرکت هواپیمایی ماهان ایر از بیست و نهم فوریه پروازهایش را به دو بار در هفته رسانده است.


  برنامه ریزی شده است که غیر از ایرفلوت شرکت هواپیمایی " سیبیر" (به تهران از سنت پترزبورگ و مسکو) و " شرکت هوایی اورال" (فقط از مسکو) نیز به ایران پرواز کنند.

  مسئله ی مهم برای توسعه ی ارتباطات اقتصادی — تجاری ایران و روسیه ، افتتاح خط هوایی استراخان — تهران است. مشخص است که بین استان آستراخان و جمهوری اسلامی ایران و پیش از همه استان های شمالی این کشور ارتباطات طولانی مدتی در زمینه های تجاری — اقتصادی ، فرهنگی — اجتماعی و آموزشی برقرار است. این همکاری در حال حاضر به مرحله ی رشد ثابت برپایه سودمتقابل می رسد.
  سازمان دهی پروازهای منظم در آستراخان باعث می شود که صادرات محصولات ایرانی به روسیه افزایش یافته و سهمیه این محصولات در بازار روسیه بیشتر شود. امکانات جدیدی نه تنها برای مسافران بلکه برای ارسال بار مهیا می شود. پیش از همه صحبت در خصوص کالاهای فاسد شدنی است یعنی گل ها ، سبزیجات و میوه های تازه.
  در حال حاضر دو پرواز اینچنینی در هفته با افزایش تدریجی تعداد آنها در آینده برنامه ریزی شده است. حمل ونقل را شرکت هواپیمایی تابان ایر برعهده می گیرد. اکنون کارفرمایان از ایران می توانند بارهای خود را با کشتی به بنادر روسیه فرستاده و خودشان با هواپیما به آستراخان بروند.
  در آینده خطوط هوایی برای هواپیماهای باری از جیرفت (استان کرمان) ومناطق شمالی استان خوزستان به مسکو و آستراخان با هدف ارسال میوه و سبزی برنامه ریزی شده است.
  لحظه ی مهم در مسئله ی تسریع توسعه ی ارتباطات ایران و روسیه ، توافقی بود که بین دولت روسیه و ایران برای تسهیل روادید اقشار خاص دو طرف در تاریخ ششم فوریه اجرایی شد. تجار ، دانشمندان ، اساتید و دانشجویان ، توریست ها و نمایندگان سایر اقشار می توانند ویزا را بر اساس روند راحت تری دریافت نمایند. ایران به شهروندان روسیه در فرودگاه خود برای سی روز ویزا می دهد. روس توریسم درخواست استفاده از مکانیزم دریافت ویزاهای گروهی سفرهای توریستی را به وزارت امور خارجه روسیه فرستاده است.
  ایران به عنوان کشوری بی خطر و آینده دار برای اقامت توریست ها ، برای توسعه توریسم گردشگری فرهنگی معرفی می شود. در محدوده ی کشورها 17 بنای میراث فرهنگی جهانی با ثبت یونسکو وجود دارد. همچنین ایران امکاناتی برای ایجاد استراحت گاه های ساحلی دارد. از جمله جزیره کیش در خلیج فارس که محدوده ی تفریحی دریایی مشهوری است. در حال حاضر بر روی مسئله ی سازماندهی برنامه های پروازی به ایران کار می شود و شرکت های توریستی قصد دارند چهار خط هوایی از کیش به مسکو راه بیاندازند. ایران به واسطه ی ترافیک هوایی شدیدش در سال یک تا دو میلیون توریست روس را جذب خواهد کرد.
  خاطر نشان می شود که تعداد توریست های ایرانی که در سال 2015 به روسیه آمده اند دو برابر در مقایسه با دوره ی مشابه در سال 2014 رشد داشته است.
  صاحب و مدیر کل هتل پترزبورگ " گلوتسیا" یونس تیمورخانلی ، میزان توریست های ایرانی را بیش از اندازه می داند. بر اساس ارزیابی های وی سنت پترزبورگ 5 تا 6 میلیون ایرانی را که هر ساله به خارج سفر می کنند پذیراخواهد بود.
  به طور موازی روس توریسم برنامه Halal Friendly را مطرح کرده است که مسلمانان توریست را به روسیه جذب می کند. در چهارچوب برنامه ها سیستم صدور گواهی نامه داوطلبانه خدمات سازمان های گردشگری بر طبق نیازمندیها ایجاد می شود.
  ساژین خاتمه میدهد: بدین ترتیب ، آزاد سازی و فعال شدن شرکت های هوایی بین روسیه و ایران پایه ای برای اجرای پروژه های واقعی دو جانبه در زمینه های مختلف ایجاد کرده و به توسعه ی ارتباطات سیاسی ، اقتصادی — تجاری ، فرهنگی و توریستی بین ملل روسیه و ایران کمک می کند.

  افق های جدید همکاری روسیه و ایران بربال هواپیماها


  #1 ارسال شده در تاريخ June 9th, 2016 در ساعت 12:05:52

 2. The Following User Says Thank You to سجیل For This Useful Post:

  T33A (July 8th, 2017)

 3. سجیل ?????? ??
  سجیل

  كارشناس هوانوردي
  July 2008
  کره زمین
  6,832
  تعداد تشکر : 8,196
  Thanked 7,820 Times in 3,112 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 837

  ??? ??? پاسخ : افق های جدی روسیه و ایران بر بال هواپیما

  شرکت هواپیمایی زاگرس ایران قصد دارد دو هفته یک بار از شهر اصفهان ایران به مسکو و سن پترزبورگ پرواز کند.

  به گزارش اسپوتنیک، شرکت های گردشگری معتقدند این پروازها با کمبود مسافر روبرو نخواهند شد.

  به نوشته سایت فرودگاه اصفهان، پروازها از اصفهان به مسکو و سن پترزبورگ و برعکس از روز 23 ژوئن آغاز شده و دو هفته یکبار در روزهای جمعه

  خواهد بود.  در مسکو فرودگاه "دوماددوو" پذیرای مسافران از اصفهان خواهد بود. پروازها با هواپیما های ایرباس А320 انجام می شود که گنجایش آنها 180 نفر است.

  یادآور می شود تعداد گردشگران وارده به روسیه از ایران در سال 2016 به میزان 62 درصد افزایش یافته و به 67200 نفر رسید و این رشد امسال نیز

  ادامه دارد.
  ?????? ???? سجیل : July 7th, 2017 ?? ???? 21:36:31


  #2 ارسال شده در تاريخ July 7th, 2017 در ساعت 21:34:57

 4. The Following 2 Users Say Thank You to سجیل For This Useful Post:

  PILOTSAEED (July 8th, 2017), T33A (July 8th, 2017)

 5. سجیل ?????? ??
  سجیل

  كارشناس هوانوردي
  July 2008
  کره زمین
  6,832
  تعداد تشکر : 8,196
  Thanked 7,820 Times in 3,112 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 837

  ??? ??? پاسخ : افق های جدی روسیه و ایران بر بال هواپیما

  در حال حاضر چند شرکت هواپیمایی در حال کار در مسیر مسکو ـ تهران هستند.

  طبق گزارش نشریه Biletix، شرکت های هواپیمایی ایرفلوت، S7 Airlines و ماهان دارای پروازهای مستقیم در این مسیر هستند.

  پروازهای آیرفلوت هر روز، پروازهای S7 Airlines روزهای دوشنبه و پنج شنبه هر هفته و پروازهای شرکت ماهان روزهای چهارشنبه و شنبه انجام می شود.


  #3 ارسال شده در تاريخ July 7th, 2017 در ساعت 21:35:28

 6. The Following 2 Users Say Thank You to سجیل For This Useful Post:

  PILOTSAEED (July 8th, 2017), T33A (July 8th, 2017)

 7. سجیل ?????? ??
  سجیل

  كارشناس هوانوردي
  July 2008
  کره زمین
  6,832
  تعداد تشکر : 8,196
  Thanked 7,820 Times in 3,112 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 837

  ??? ??? پاسخ : افق های جدی روسیه و ایران بر بال هواپیما

  ویزای الکترونیکی روسیه برای سهولت در اخذ روادید روسیه برای 18 کشور منجمله اتباع جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است.

  روسیه به عنوان بزرگ‌ ترین و قدرتمند ‌ترین عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق، همچنان یک کشور پهناور و محبوب برای بازدید است.

  سواحل بزرگ نیمه گرمسیری تا مناطق زمستانی و سرد در شمال، همه به خوبی در روسیه دیده می‌شود. به غیر از مسکو و سن پترزبورگ، شهرهای

  دیگری نیز همچون شرق دور نیز می ‌تواند توریست‌ها و گردشگران بیشتری جذب نماید. توریست‌ها به هر ناحیه ‌ای از روسیه که سفر کنند می‌توانند نشانه ‌ای

  از این تاریخ غنی این کسور را مشاهده کنند.

  تقریبا در همه جا بازدید کنندگان می‌توانند نمونه‌هایی از هنر با شکوه را نه تنها در موزه‌ها ، بلکه در کلیساها، تئاترها، پارک ها و دیگر مکان های فرهنگی

  نیز مشاهده نمایند.


  دشواری های روادید عادی


  پروسه نسبتا طولانی مدت دریافت روادید روسیه، بسیاری از گردشگران را از سفر به این کشور باز می دارد. اغلب گردشگران دوست دارند با خرید بلیت

  به کشور مورد نظر خود سفر کرده و دیگر به فکر رفتن به شرکت های توریستی، ارسال مدارک، پرداخت
  هزینه های نسبتا زیاد و پروسه های اداری نباشند.  روسیه معتقد است که اگر سهولت در پروسه روادید گردشگران و تجار صورت گیرد، این کشور شاهد سیل عظیمی از افراد مشتاق بازدید کننده و فعال

  در روسیه خواهد بود.

  همین موضوع باعث شد تا به پدیده ای به نام ویزای الکترونیکی روسیه برای کشورهایی که بیشترین سفر به روسیه را داشته اند فراهم شود.

  جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از همین کشورها است.


  فواید روادید الکترونیکی


  این موضوع بیشتر به خاطر سهولت ورود گردشگران و تجار خارجی به خاک روسیه صورت گرفته است. بر اساس آمار، بسیاری از گردشگران خارجی کشوری

  را برای عظیمت انخاب می کنند که امکان تردد ساده تری داشته باشد.

  برای مثال در کشور ترکیه، اتباع ایرانی و یا روسیه نیاری به پر کردن فرم، ارسال فرم ها، رفت و آمد به کنسولگری و انتظار پاسخ برای دریافت روادید این

  کشور را ندارند و شما می توانید با خرید بلیت برای مدت مشخص در فرودگاه ویزای تاریخ محدود این کشور را دریافت نمائید.

  همین موضوع یکی از دلایلی است که روسیه را نیز به این فکر انداخته است تا پروسه دریافت روادید برای اتباع برخی از کشورهای خارجی را آسانتر کند.

  بدین ترتیب این موضوع می تواند گردشگران را تشویق به بازدید از دیگر شهرهای ناشناخته برای توریست ها نماید.


  چه کشورهایی می توانند ویزای الکترونیکی دریافت کنند؟
  کشور پهناور روسیه از هم از لحاظ گردشگری و هم از لحاظ تجارت و تحصیل یکی از کشورهای پیشرو بوده و قابلیت جذب گردشگران بیشتری را دارد.

  صنعت گردشگری روسیه تصمیم گرفته است که تا با این کار جلوه های دیگری از این سرزمین پهناور را به جهانیان نشان دهد.

  شهروندان 18 کشور دنیا:الجزایر، بحرین،برونئی، هند، قطر، چین، کره شمالی، کویت، مراکش، مکزیک، امارات متحده عربی، عمان، عربستان سعودی،

  سنگاپور، تونس، ترکیه، ژاپن و جمهوری اسلامی ایران از 1 اوت سال جاری میلادی می توانند ویزای روسیه را به صورت الکترونیکی یعنی از طریق اینترنت

  و بدون نیاز به انجام مراحل پر دردسر سفارتی، درخواست از شرکت های توریستی، تهیه واچر، پرداخت هزینه های نسبتا زیاد و غیره تهیه نمایند.


  این روادید در کجای روسیه اعتبار دارد؟

  لازم به ذکر است که این روادید ابتدا تنها در فرودگاه و بندر "ولادی واستوک" سپس و در دیگر مناطق شرق دور روسیه قابل ارائه خواهند بود و فعلا فقط

  در این مناطق روسیه معتبر هستند.


  چگونه برای ویزای الکترونیکی اقدام کنیم؟


  برای این کار پس از برنامه ریزی و مشخص نمودن زمان مورد نظر، باید به سایت
  https://visa.kdmid.ru/مراجعه کنید و زبان (Hints and help language)

  و کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  سپس این صفحه به زبان مورد نظر شما تغییر پیدا کرده و شما می توانید با در اختیار داشتن اسکن مدارک مورد نیاز و پر کردن فرم و ذخیره آن، برای دریافت

  ویزای خود اقدام کنید.

  لازم به ذکر است که اتباع خارجی باید این فرم را از قبل از برنامه ریزی برای سفر تکمیل و ارسال نمایند چراکه مدت زمانی نیز صرف چک کردن اطلاعت

  آن خواهد شد و همچنین وزارت امور خارجه روسیه ممکن است از شما مدارک دیگری نیز که در لیست وجود ندارد درخواست کند.
  ?????? ???? سجیل : July 13th, 2017 ?? ???? 08:29:00


  #4 ارسال شده در تاريخ July 13th, 2017 در ساعت 08:26:55

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0