برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
  1. parvizwpf ?????? ??
    parvizwpf
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    October 2016
    tehran
    5
    تعداد تشکر : 2

??? ??? راهنمایی در مورد ILS و فرود

سلام دوستان .
    من دیدم احتمالا جای اشتباهی پست گذاشتم گفتم دوباره اینجا بگم .
    پستم این بود :
    سوال در مورد ils و کلا فرود
    میخواستم دوستان هر کسی بلد هست کمک کنه ممنون .
    #1 ارسال شده در تاريخ November 2nd, 2016 در ساعت 09:33:30

2. The Following User Says Thank You to parvizwpf For This Useful Post:

سجیل (March 29th, 2018)

3. Pilot FSX ?????? ??
    Pilot FSX
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    July 2016
    تهران
    11
    تعداد تشکر : 9

??? ??? پاسخ : راهنمایی در مورد ILS و فرود

سلام برادر. امیدوارم حالت خوب باشه. من که پست های قبلی شمارو خوندم متوجه شدم شما کاملا با ILS آشنایی ندارید خب حالا بنده از استادان عذر میخوام اینجا واست توضیح میدم. بهتره از اول بریم سراغ فرود. فرود ها در شبیه ساز دو نوع است:
    1)- Visual Approach: که در واقع اگر فرودگاهی که بش سفر میکنی ILS نداشته باشه باید ویژوال بشینی که به طوری که کنترلر یا همون هدایت کننده پرواز شمارو به ارتفاع و هدینگ مناسب میبره تا در موازات باند قرار بگیرید و فرود بیاید که از حوصله بحث ما خارجه.
    2- ILS(Instrument Landing System: در این مدل که اشتباه شما هم در همینه فکر میکنی باید از اطلاعات این استفاده کنی تا بشینی نه تنها کار شما وارد کردن اطلاعاته و هواپیما خودش میپیچه و در موازات باند قرار میگیره و ارتفاع کم میکنه و در نهایت میشینه و فقط کم کردن سرعت و باز کردن چرخ ها و از این قبیل بر عهده شماست.
    خب بذارین این مطلب رو باز کنم:
    وقتی به اندازه کافی به مقصد نزدیک شدی کنترلر اعلام میکنه که: , ... You are .. miles Southeast of IKA Expect vectors ILS Runway ... یه چیزی توی این مایه ها و به شما باندی که باید ILS بشینید رو اعلام میکنه. خب اولین کار شما اینه که مطمئن بشید هواپیما روی حالت NAV هست نه GPS(اگه توی هواپیماتون بگردید کلید گذاشتن روی NAV والبلعکس رو پیدا میکنید) خب قدم بعدی به نقشه سیمولاتور برید بعد فرودگاه رو پیدا کنید و روی اون کلیک کنید بعد یه سری اطلاعات از قبیل شماره باند و هدینگ باند و فرکانس ILS رو مشاهده میکنید دنبال باندی که بتون اعلام شده بگردید بعد فرکانس ILS و هدینگ اون رو بخاطر بسپارید و یادداشت کنید. خب حالا بیاید رادیو هواپیما رو باز کنید و در قسمت NAV 1 فرکانس ILS رو وارد کرده و ACTIVE کنید( معمولا وسط دو فرکانس دکمه مخصوص این کار هست) و هدینگ باند رو هم در قسمت Course وارد کنید( در برخی هواپیما ها مانند 747 کورس از طریق Multi Function Display قابل تغییر است) سپس به پرواز ادامه بدین تا کنتلر شمارو به هدینگ و ارتفاعی که میتونید فرکانس های G/S و LOCALIZER رو دریافت کنید وقتی شما به این نقطه رسیدید کنتلر تحت پیامی اعلام میکند که شما در ناحیه دریافت فرکانس ها هستید تحت عنوان: Until Established on Localizer وقتی این رو گفت به ارتفاع و هدینگ که میگه برید و بعد که رفتید کلید Approach Hold رو روشن کنید یادتون باشه ارتفاع و هدینگی که کنتلر گفت باید هلد شده باشه و Autopilot هم روشن باشه( منظور اینکه Attitude Hold و Heading Hold روشن باشند) خب حالا فقط به صندلی تکیه بدید تا هواپیما خودش هلد ارتفاع و هدینگ( اول هدینگ رو قطع میکنه) رو قطع کنه بعد خودش میاد و روی باند میشینه. یادمه خودم خیلی سختی کشیدم تا ILS رو یاد گرفتم والان هم هرچی بلد بودم خدمتتون گفتم اگه مو به مو انجام بدی و دقت داشته باشی میبینی که چقدر راحته. دوستان اگر هم ایرادی داشت لطفا تصحیح کنید
    #2 ارسال شده در تاريخ March 28th, 2018 در ساعت 18:49:38

4. The Following User Says Thank You to Pilot FSX For This Useful Post:

سجیل (March 29th, 2018)

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0