برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? تامين ایمنی بیش از2 هزار پرواز با هدایت متخصصان ایرانی

  مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با وجود تحریم های ظالمانه، متخصصان ایرانی با حفظ زیرساخت های مورد نیاز صنعت هوانوردی، ایمنی بیش از 2 هزار پرواز را بر فراز آسمان ایران ارتقا بخشیده اند.


  به گزارش ايروسنتر و به نقل از ايرنا محمد امیرانی افزود: حفظ ایمنی پروازها برای ما اهمیت زیادی دارد و متخصصان ایرانی با تمام پیچیدگی ها و حساسیت ها به طور میانگین روزانه بیش از 2 هزار پرواز را در آسمان کشور هدایت می کنند تا همه پروازها با امنیت کامل از آسمان ایران عبور کنند.
  وی با بیان اینکه با تلاش متخصصان شرکت فرودگاه های کشور هم اکنون 40 درصد کنترل و هدایت هواپیماها در راه های هوایی به صورت ماهواره ای انجام می شود، گفت: هدایت هر هواپیما در آسمان نیازمند برقراری ارتباط کلامی است و با وجود ارتفاعات بلند و گسترده در مناطق مختلف کشور نباید برای برقراری این ارتباط 24 ساعته خللی وارد شود.
  مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران یادآورشد: به طور میانگین روزانه 2 هزار پرواز و هر ساعت حدود 100 هواپیما در آسمان ایران پرواز می کنند و ارتباط کلامی بین مرکز کنترل و خلبان نباید لحظه ای قطع شود.
  امیرانی خاطرنشان کرد: از سال گذشته که از زیر ساخت های ماهواره ای VSAT به عنوان سیستم پشتیبانی کننده استفاده کردیم در مجموع قطعی های ارتباط کلامی بین مرکز کنترل و خلبان هم اکنون به صفر رسیده است.
  این مقام مسوول یادآورشد: برای کنترل هواپیما در آسمان علاوه بر برقراری ارتباط کلامی، مسیر حرکت هواپیما در آسمان باید بر روی رادار مشاهده شود تا سیستم های راداری بتوانند هواپیما را در آسمان رهگیری کنند.
  مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه اکنون 16 رادار در کل کشور رهگیری پروازهای مسافری را در آسمان کشور بر عهده دارند، تصریح کرد: میانگین عمر این رادارها بیش از 10 سال است و نگهداری این سیستم ها و پشتیبانی آنها هزینه های زیادی دارد.
  امیرانی تاکید کرد: با وجود تحریم های ظالمانه توسط کشورهای صاحب صنعت هوانوردی ، با تلاش متخصصان ایرانی در شرکت فرودگاه های کشور، خللی به زیرساخت های مورد نیاز کنترل و هدایت هواپیماها از جمله سیستم های راداری وارد نشده و هر روز نیز شاهد افزایش ظرفیت پروازهای هوایی در منطقه بر روی آسمان ایران هستیم.
  وی تاکید کرد: در برخی از ایام سال همکاران ما در شرکت فرودگاه های کشور مجبور هستند برای اطمینان از عملکرد سیستم های راداری پس از انجام تعمیرات مورد نیاز بیش از 72 ساعت در ایستگاه های مربوطه مشغول کار شوند تا عملکرد این سیستم ها در مشاهده هواپیما روی رادار به دقت کنترل شود و اخیرا سیستم اتوماسیون رادار ریتیون فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با دانش متخصصان جوان کشورمان پس از 21 سال به ‌روز رسانی شد.
  وی در ادامه، تعمیر و نگهداری سیستم های ILS ( تجهیزات کمک ناوبری فرود هواپیما ) را در فرودگاه های کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این سیستم ها نیز با تحریم های ظالمانه مواجه بودند، اما مهندسان ایرانی در راستای تحقق اقتصادی مقاومتی با انجام تعمیرات مورد نیاز بردهای این سیستم ها تاکنون از خروج بسیار زیاد ارز از کشور جلوگیری کرده اند.
  مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهارداشت: در صورتی که برد این سیستم ها در خارج از کشور انجام شود باید بیش از یک میلیارد ریال( 100 میلیون تومان) هزینه شود در حالی که انجام تعمیرات این سیستم ها توسط متخصصان ایرانی در فرودگاه های کشور کمتر از پنج میلیون ریال( 500 هزار تومان) است.
  امیرانی گفت: براساس استانداردهای جهانی استفاده از دستگاه های ایکس ری و گیت وی ( تجهیزات کمک بازرسی در ترمینال ها ) برای تسهیل تردد مسافران بسیار مهم است و به همین منظور هم اکنون 700 ایکس ری و گیت وی در 54 فرودگاه کشور با پشتیبانی های فنی متخصصان ایرانی مورد استفاده قرار گرفته است.
  وی تاکید کرد: بدون شک برای توسعه صنعت هوانوردی در کشور به دانش روز نیاز داریم ، در حالی که شرکت فرودگاه های کشور با کمبود نیروی انسانی و متخصص مواجه است که امیدواریم با موافقت دست اندرکاران، دولت و مجلس این نیاز شرکت فرودگاه ها برطرف شود.
  #1 ارسال شده در تاريخ November 21st, 2016 در ساعت 15:35:55

 2. The Following 2 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  B727 (November 21st, 2016), سجیل (November 22nd, 2016)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0