برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 10
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  خجسته میلاد برگزیده ترین رسول آسمانی و نوید بخش آزادی جاودانی، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد  ای واژه های مهربان! چگونه می خواهید شعف دل را واگویه کنید؟ مهربان ترین فرشته خاکی می آید و دل کائنات نزدیک است از شوق قالب تهی کند. او از حق آمده و به حق برانگیخته شده است. ابتدا و انتهایش رنگ خدایی دارد. آفتاب جهان فروز و عالم تاب توحید است که برف ظلم را آب می کند و نوید بهار می دهد. قلب عالم امکان است. جریده هستی است. افلاکی ترین فرشته خاکی است. پادشاه لولاک است. مصطفی است. برگزیده حق است. نامش بلند و دینش پاینده!

  جناب عبدالمطلب، پدر بزرگ پيغمبر (ص)، پس از آن که به کمال رشد رسيد و مناصب کعبه به او منتقل گرديد، چيزي نگذشت که فوق العاده عظمت يافته بر مردم مکه و قريش امير و مهتر شد، عبدالمطلب مردي چهار شانه، خوش سيما، اندکي چاق و پرتو جواني در چهره اش ميدرخشيد و مع الوصف تمام موهاي سرش سپيد بود.

  عبدالمطلب چنان بزرگي يافت که از بلاد و کشورهاي دور، به نزد او تحف و هدايا ميفرستادند، و هر که او را زنهار ميداد در امان بود، و چون عرب را داهيه اي پيش مي آمد، او را برداشته به کوه خثبير برده قرباني ميکردند، انجام حاجات خود را به بزرگواري او ميشناختند، ديگران خون قرباني خود را بر پيشاني بتها ميماليدند، اما او جز خداي يگانه چيزي را مورد ستايش قرار نميداد ...

  عبدالمطلب در آن وقت که حفر زمزم ميکرد، قريش او را استهزا نموده، گفتند: تو خوشبخت بودي اگر بيش از يک پسر داشتي. آنگاه عبد المطلب با خداي خود عهد بست که اگر او را 10 پسر آيد، يک تن را که از همه برگزيده تر باشد در راه او قرباني کند.

  چيزي نگذشت که اين موهبت نيز نصيبش گشته داراي ده پسر و شش دختر شد!

  اين خزانه پسران بر افتخارات او افزود، وقتي که به صحن مسجد الحرام مي آمد، ده پسر جوان او، که دنبالش بودند، هاله سر افرازي و جلال بر او انداخته، ديده ها به سويش دوخته ميشد!! او کسي بود که تير دعايش براي داشتن ده پسر به اجابت رسيده بود، اما از اين طرف موقع آن رسيده بود که عبد المطلب به عهد خود وفا نموده، يکي از پسر ها را در راه خدا قرباني کند، ولي گاهي که فکر ميکرد، دل از يکي برکند و مهر او را در نه پسر ديگر قرار دهد در موقع انتخاب عاجز ميماند.

  عبد المطلب يک شب تا صبح نخوابيد، تمام آن ده نفر را مقابل نظر خود آورده، سبک و سنگين کرد، راه حلي که به نظرش رسيد اين بود: قرعه به ميان آنها کشد و انتخاب را به خدا وا گذارد.

  صبح روز بعد عبدالمطلب پسرها را داخل خانه کعبه نمود و بين آنها قرعه زد. قرعه به نام عبدالله درآمد، پس عبدالله را خوابانيد تا ذبح کند، قريش مانع گشتند، و زنهاي عبدالمطلب شروع به گريه و ناله نمودند، (عاتکه) دختر عبدالمطلب، عرض کرد: پدر، بين شترهايي که در حرم داري و بين عبدالله قرعه بزن، پس او شروع به قرعه زدن نمود، و ده ده زياد کرد، تا به صد شتر که رسيد قرعه به نام شترها برآمد، و بعد عبدالمطلب اين کار را سه بار تکرار کرد، و هر سه بار قرعه به نام شترها افتاد و عبدالله به سلامت ماند.  وديعه الهي را به آمنه سپرد

  پس از آنکه جناب عبدالمطلب با قرباني صد شتر، حيات عبدالله را خريد، چند روزي بيش نگذشت که او را با خود به منزل (وهب) برد، خواست تلخ ترين احساسات چند روز خود، و فرزندش عبد الله را با شيرين ترين کارها جبران کند.

  جناب آمنه را براي عبدالله خواستگاري کرد. وهب و خانواده او به شرافت و سخاوت مشهور بودند، و آمنه به حجب و حيا، عبدالمطلب گفت: پسر من از يک خانواده قديمي است که به اصالت معروفند، شمشير و اسب، دشت و کوه، با شجاعت و قدرت و قوت او را ميشناسند.

  وهب گفت: دختر من در تقوي بي نظير است.

  عبدالمطلب: پسر من، براي مهر هشت شتر مياورد، و شب عروسي را من تعيين مينمايم، بدين گونه آمنه خطبه خوانده شد.

  از اين طرف نزديک شده بود که کاروان قريش براي سفر شام حرکت کند، عبدالله از طرف عبدالمطلب کانديداي اين سفر بود، از اين جهت چيزي نگذشت که عبدالمطلب، اسباب عروسي را فراهم ساخت تا عبدالله بتواند با کاروان رهسپار گردد.

  جشن مفصلي گرفته شد، بزرگان قريش دعوت شدند، چند شتر براي ميهمانان کشتند، آمنه را به خانه عبدالله آوردند، عبدالله که حامل نور نبوت الهي بود آن وديعه الهي را به آمنه سپرد ....

  آمنه در پاره اي از شبها صدائي ميشنيد، که اي آمنه تو مادر شده اي و بهترين پسر را مي آوري.

  چند ماهي بيش نگذشت که يک روز صبح صداي طبل بلند شد، مردم مکه به يکديگر بشارت ميدادند که کاروان نزديک شهر رسيده است، مردم به جنبش آمده و به سوي کاروان حرکت کردند، در پيشاپيش آنها پسران عبدالمطلب سوار اسبهاي طلايي رنگ، به استقبال کاروان و برادرانشان شتافتند!

  عبدالله در کاروان نبود! خاک يثرب عبدالله را در کام خود کشيده بود، افسوس که آخر الامر هم، عبدالله در جواني درگذشت. تنها دلخوشي آمنه پس از مرگ شوهر، فرزندي بود که انتظار او را ميکشيد و آرزو ميکرد پسر باشد، يک عبدالله کوچک باشد.  [align=center]ماه فرو ماند از جمال محمد سرو نباشد به اعتدال محمد

  قدر فلك را كمال و منزلتى نيست در نظر قدر با كمال محمد

  وعده ديدار هر كسى به قيامت ليله اسرى، شب وصال محمد

  آدم و نوح و خليل و موسى و عيسى آمده مجموع، در ظلال محمد

  عرصه گيتى مجال همت او نيست روز قيامت نگر، مجال محمد

  و آن همه پيرايه بسته جنت فردوس بو كه قبولش كند، بلال محمد

  همچو زمين خواهد آسمان كه بيفتد تا بدهد بوسه بر نعال محمد

  شمس و قمر در زمين حشر نتابد پيش دو ابروى چون هلال محمد

  چشم مرا، تا به خواب ديد جمالش خواب نمى ‏گيرد از خيال محمد

  «سعدى‏» اگر عاشقى كنى و جوانى عشق محمد بس است و آل محمد [/align]

  در آن زمان که کعبه را بتخانه اعظم ميخواندند، و در جزيره العرب، ايمان به خدا، و فضائل انساني مفهومي نداشت. در آن زمان که ابرهه با سپاهش به مکه تاخت، تا کعبه را ويران، و آن سال مبدأ تاريخ عرب گشته، آن را عام الفيل ناميدند، يعني سالي که ابرهه با پيلان مست، براي ويران ساختن کعبه آمد و خداوند آنها را هلاک ساخت.

  در 17 و بنا به قولي در 12 ربيع الاول اين سال، نزديک به طلوع صبح، تازگيهايي در جهان پديد آمد:

  ١- امام ششم (ع) فرمود: شيطان به هفت آسمان بالا ميرفت و خبرهاي آسماني را گوش ميداد، وقتي که عيسي (ع) تولد يافت از سه آسمان رانده شد، و تا آسمان چهارم ميرفت، و چون حضرت رسول (ص) متولد شد از همه آسمانها رانده گرديد.

  ٢- بارگاه انوشيروان (ايوان مدائن) شکست و چهارده کنگره آن افتاد.
  ۳- انوشيروان در خواب ديد که خورشيد در تاريکي شب از طرف حجاز برآمد و از نردبان چهل پله اي که سر به کيوان کشيده بود بالا رفت، و همه جا را روشن کرد، جز کاخ او که در تاريکي ماند.
  ٤- آتشکده آذر گشسب که هزار سال روشن بود، خاموش شد، سرد گشت و مرد.

  ۵- در يثرب يک يهود بر فراز قلعه اي فرياد کرد: اين ستاره احمد است، ستاره پيامبر جديد است، يهودي هايي که پاي قلعه ايستاده بودند، به سراغ غيبگو و دانشمند خود دويدند.

  ٦- يک عرب بياباني با ريش سپيد، و قامتي بلند، مهار شترش در دست، وارد مکه شد، و اين اشعار را ميخواند: ديشب مکه در خواب بود و نديد که در آسمانش چه نورافشاني و چه ستاره باراني بود!

  ٧- در آن شب هر بتي که در هر جاي عالم بود، بر رو افتاده بود.

  ٨- درياچه ساوه که سالها آن را ميپرستيدند فرو رفت و خشک گرديد.

  ۹- وادي سماوه که سالها بود، کسي آب در آن نديده بود، آب در آن جاري شد.

  ١٠- داناترين دانشمند مجوس در خواب ديد: که چند شتر صعب، اسبان عربي را ميکشتند و از دجله گذشته داخل بلاد ايشان شدند، طاق کسري از ميان شکست و دو حصه شد، و آب دجله شکافته شد و در قصر او جاري گرديد، و نوري از طرف حجاز ظاهر گرديد و در عالم منتشر شد و پرواز کرد تا به مشرق رسيد.

  ١١- سرير سلطنت پادشاهان، سرنگون شده بود.

  ١٢- مجمع پادشاهان در آن روز، غمناک و از سخن بازمانده بودند.
  ١۳- ميان کاهنان و همزادشان که خبرها به آنها ميگفتند جدايي افتاد، و ساحران از علم خود نميتوانستند استفاده نمايند.

  نزديک به فجر صادق، مقارن اين حوادث، جناب آمنه ديد که ستاره هاي آبي، با دنباله هاي ارغواني، به پشت بام خانه اش ميريزند!، از اين تماشا مسرور شده بود که ناگهان ديد زنهايي نوراني اطراف بالينش نشستند، فکر کرد زنان قريشند، ولي متحير بود که چگونه خبر يافته اند که او در اين وقت ميخواهد وضع حمل کند!!

  صدايي به سان زمزمه فرشتگان و صداي ارواح از ميان آنان بلند شد: يکي گفت: من آسيه زن فرعونم، ديگري گفت: من مريم دختر عمرانم .....

  آمنه بر روي آنها تبسم کرد (پسرش به دنيا آمد). آمنه گفت: صدايي شنيدم که ميگفت: اي آمنه به پسر تو، خلق آدم، معرفت شيث، شجاعت نوح، خصلت ابراهيم، زبان اسماعيل، رضاي اسحاق، فصاحت صالح، حکمت داوود، حشمت سليمان، ملاحت يوسف، تحمل موسي، طاعت يونس، صبر ايوب، جهاد يوشع، حب دانيال، وقار الياس، عصمت يحيي، و زهد عيسي عطا شده است.
  آنچه خوبان همه دارند تو تنها داري.
  #1 ارسال شده در تاريخ March 25th, 2008 در ساعت 03:30:27

 2. The Following 5 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Mahan (March 3rd, 2010), Mohammad Tomcat (March 3rd, 2010), Nima Amini (March 3rd, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010), داوديان (March 3rd, 2010)

 3. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? Re: خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  مراسم نامگذارى حضرت محمد (ص)  روز هفتم فرا رسید.«عبد المطلب‏»،براى عرض سپاسگزارى به درگاه الهى گوسفندى کشت و گروهى را دعوت نمود و در آن جشن با شکوه،که از عموم قریش‏دعوت شده بود،نام فرزند خود را«محمد»گذارد.وقتى از او پرسیدند:چرا نام فرزند خود را محمد انتخاب کردید،در صورتى که این نام در میان اعراب کم سابقه است؟گفت:خواستم که در آسمان و زمین ستوده باشد.در این باره‏«حسان بن ثابت‏»شاعر رسول خدا چنین مى‏گوید:

  فشق له من اسمه لیجله فذو العرش محمود و هذا محمد

  آفریدگار،نامى از اسم خود براى پیامبر خود مشتق نمود.از این جهت(خدا) «محمود»(پسندیده)و پیامبر او«محمد»(ستوده)است و هر دو کلمه از یک ماده مشتقند و یک معنى را مى‏رسانند. (1)

  قطعا،الهام غیبى در انتخاب این نام بى‏دخالت نبوده است.زیرا نام محمد،اگر چه در میان اعراب معروف بود،ولى کمتر کسى تا آن زمان به آن نام نامیده شده بود.طبق آمار دقیقى که بعضى از تاریخ نویسان بدست آورده‏اند،تا آن روز فقط شانزده نفر به این اسم نامگذارى شده بودند.چنانکه شاعر در این باره گوید:

  ان الذین سموا باسم محمد من قبل خیر الناس ضعف ثمان (2)

  کسانى که به نام محمد،پیش از پیامبر اسلام نام گذارى شده بودند،شانزده نفر بودند.

  ناگفته پیداست که:هر چه مصداق یک لفظ کمتر باشد،اشتباه در آن کمتر خواهد بود و چون کتابهاى آسمانى،از نام و نشان و علایم روحى و جسمى او خبر داده بودند،باید علایم آن حضرت آنچنان روشن باشد که اشتباه در آن راه پیدا نکند.یکى از آن علایم، نام آن حضرت است.باید مصداق آن به قدرى کم باشد،که راه هر گونه تردیدى را در تشخیص پیامبر گرامى از بین ببرد.مخصوصا هنگامى که بقیه اوصاف و علائم وى ضمیمه نام او گردد.در این صورت،بطور واضح کسى که انجیل و تورات از ظهور او خبر داده است،به خوبى شناخته خواهد شد.

  اشتباه خاورشناسان

  قرآن مجید،رسول گرامى را به دو و یا چند نام معرفى مى‏کند. (3) در سوره‏هاى آل عمران و محمد و فتح و احزاب،در آیه‏هاى 138 و 2 و 29 و 40،او را به نام‏«محمد»و در سوره‏«صف آیه 6»به نام‏«احمد»خوانده است.علت داشتن دو نام اینست که:مادر رسولخدا،پیش از جدش،نام او را«احمد»گذارده بود،چنانکه در تاریخ منعکس است. (4) بنابراین،آنچه را بعضى از خاورشناسان در مقام اعتراض گفته‏اند که:«انجیل‏»،به تصریح قرآن،در سوره‏«صف آیه 6»،ظهور پیامبرى را بشارت داده است که نام او احمد است نه محمد،و شخصى که مسلمانان به رهبرى او معتقدند،نام او«محمد»است نه احمد،بى اساس است. زیرا قرآنى که پیامبر ما را به نام‏«احمد»معرفى نموده است،در چند جا او را به نام‏«محمد»خوانده است.اگر مدرک آنها براى تعیین نام این پیامبر،قرآن مجید باشد(چنانکه همانست)،قرآن او را به هر دو اسم نامیده،و او را در جائى به نام محمد و در جاى دیگر«احمد»معرفى نموده است.  منبع: آیت الله جعفر سبحانی-پایگاه حوزه

  تنظیم برای تبیان: سید پیمان صابری  --------------------------------------------------------------------------------


  1. «سیره حلبى‏»، ج 1/93.

  2. همان مدرک/97.

  3. به عقیده گروهى دیگر نام پیامبر اسلام نیست، بلکه از حروف مقطعه قرآن به شمار مى‏روند.

  4. «سیره حلبى‏»، ج 1/93. برخى عقیده دارند که: الفاظ «طه‏» و «یس‏»، از اسامى پیامبر گرامى اسلام حضرت محمد (ص) است.
  #2 ارسال شده در تاريخ March 15th, 2009 در ساعت 17:10:55

 4. The Following 4 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Mahan (March 3rd, 2010), Mohammad Tomcat (March 3rd, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010), داوديان (March 3rd, 2010)

 5. Nima Amini ?????? ??
  Nima Amini

  عضو شورا هوانوردی
  July 2008
  ایران
  1,673
  تعداد تشکر : 8,296
  Thanked 8,135 Times in 1,642 Posts

  ??? ??? RE: خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  ولادت با سعادت سرورمان حضرت محمّد (ص) و اما صادق (ع) را به تمام مسلمانان و شیعیان تبریک می گویم.
  #3 ارسال شده در تاريخ March 15th, 2009 در ساعت 22:08:13

 6. The Following 4 Users Say Thank You to Nima Amini For This Useful Post:

  Mahan (March 3rd, 2010), SKY MAN (March 3rd, 2010), Mohammad Tomcat (March 3rd, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010)

 7. W mahan 5 ?????? ??
  W mahan 5
  هوانورد نیمه فعال-سرهنگ دوم
  January 2009
  تهران
  647
  تعداد تشکر : 4,369
  Thanked 1,668 Times in 384 Posts

  ??? ??? RE: خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  من هم این فرخنده میلاد پیامبر اکـرم را بر همه شما تبریک میگم و امیدوارم تا روز قیامت اسلام پایدار بمونه و استفاده شخصی ازش نشه!!!!
  #4 ارسال شده در تاريخ March 15th, 2009 در ساعت 22:48:16

 8. The Following 4 Users Say Thank You to W mahan 5 For This Useful Post:

  Mahan (March 3rd, 2010), SKY MAN (March 3rd, 2010), Mohammad Tomcat (March 3rd, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010)

 9. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ : خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  مولودی خوانی عربی در مدح حضرت رسول (ص) با صدای نزار القطری (کمی صبر نمایید)

  #5 ارسال شده در تاريخ March 3rd, 2010 در ساعت 19:12:13

 10. The Following 5 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (March 3rd, 2010), Mahan (March 3rd, 2010), Mohammad Tomcat (March 3rd, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010), داوديان (March 3rd, 2010)

 11. داوديان ?????? ??
  داوديان

  مدیرتالار خلبانی و مهمانداری
  August 2009
  کرج
  572
  تعداد تشکر : 2,070
  Thanked 4,242 Times in 580 Posts

  ??? ??? پاسخ : خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  ميلاد پيامبر رحمت بر همگان مبارك .

  انشاا... به حق همين شب عزيز مشكل همه جوونا حل بشه و از صدقه سري اونا كار من رو سياه هم درست شه
  #6 ارسال شده در تاريخ March 3rd, 2010 در ساعت 20:31:42

 12. The Following 7 Users Say Thank You to داوديان For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (March 3rd, 2010), iq-boy (March 4th, 2010), Mahan (March 3rd, 2010), SKY MAN (March 3rd, 2010), Mohammad Tomcat (March 4th, 2010), Morpheus (March 4th, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010)

 13. Mahan ?????? ??
  Mahan

  رئیس سایت
  August 2007
  دبی
  2,716
  تعداد تشکر : 10,099
  Thanked 8,421 Times in 1,306 Posts
  #7 ارسال شده در تاريخ March 3rd, 2010 در ساعت 23:33:53

 14. The Following 5 Users Say Thank You to Mahan For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (March 3rd, 2010), SKY MAN (March 3rd, 2010), Mohammad Tomcat (March 4th, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010), داوديان (March 3rd, 2010)

 15. بهرام 0098 ?????? ??
  بهرام 0098

  هوانورد ارشد-سرهنگ
  July 2009
  تهران
  941
  تعداد تشکر : 4,332
  Thanked 3,811 Times in 812 Posts

  ??? ??? پاسخ : خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  این خجسته روز بر همگان مبارک
  شهید جواد فکوری فرمانده وقت نیروی هوایی ارتش و طراح عملیت غرور افرین کمان 99.

  #8 ارسال شده در تاريخ March 4th, 2010 در ساعت 08:43:59

 16. The Following 4 Users Say Thank You to بهرام 0098 For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (March 4th, 2010), SKY MAN (March 5th, 2010), Mohammad Tomcat (March 4th, 2010), داوديان (March 4th, 2010)

 17. Morpheus ?????? ??
  Morpheus
  هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
  October 2009
  تهران
  284
  تعداد تشکر : 626
  Thanked 1,324 Times in 279 Posts

  ??? ??? پاسخ : خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  میلاد افضل مخلوقات ، پیامبر رحمت ، محمد مصطفی بر تمامی عاشقان مبارک
  آخرش خلبان ميشم
  When you love someone, all your saved-up wishes start coming out
  Elizabeth Bowen
  #9 ارسال شده در تاريخ March 4th, 2010 در ساعت 09:12:12

 18. The Following 5 Users Say Thank You to Morpheus For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (March 4th, 2010), iq-boy (March 4th, 2010), SKY MAN (March 5th, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010), داوديان (March 4th, 2010)

 19. iq-boy ?????? ??
  iq-boy
  هوانورد عادی - گروهبان دوم
  January 2010
  ahan
  47
  تعداد تشکر : 195
  Thanked 271 Times in 46 Posts

  ??? ??? پاسخ : خجسته میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله مبارک باد

  در خبر است که امروز میلاد با سعادت سرور کاینات و مفخر موجودات و رحمت عالمیان و صفوت آدمیان و تتمه ی دور زمان محمد مصطفی صلی الله علیه و آله است:
  شفیعٌ مُطاعٌ نبیٌ کریم ...........قسیمٌ جسیمٌ نسیمٌ و سیم
  چه غم دیوار امت را که دارد چون تو پشتیبان ......چه باک از موج بحر آن را که باشد نوح کشتیبان
  بلغ العلی بکماله
  کشف الدجی بجماله
  حسنت جمیع خصاله
  صلو علیه و آله

  عید همگی مبارک .
  #10 ارسال شده در تاريخ March 4th, 2010 در ساعت 13:10:24

 20. The Following 5 Users Say Thank You to iq-boy For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (March 4th, 2010), SKY MAN (March 5th, 2010), Morpheus (March 4th, 2010), بهرام 0098 (March 4th, 2010), داوديان (March 4th, 2010)

????? ????? ??? ?????

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0