ابراهیم محمد لو گفت: براساس هماهنگی های به عمل آمده شركت هواپیمایی " سفیران" یك فروند هواپیمای L۴۱۰ به طور ثابت در فرودگاه شهرستان خوی مستقر و پروازهای مورد نیاز را انجام خواهد داد.
به گفته وی، این هواپیما قادر است روزانه سه پرواز و با ظرفیت هر پرواز ۲۰ مسافر را انجام دهد.
وی، گفت: براساس برنامه ریزی های به عمل آمده از این هواپیما در مسیر خوی- ارومیه، خوی- تبریز و خوی- تهران در صورت نیاز استفاده خواهد شد.
فرماندار شهرستان خوی، اعلام كرد: درصورت كسب مجوز می توانیم از این هواپیما در مسیر خوی - وان (تركیه) و بالعكس نیز استفاده كنیم.
محمدلو، در ادامه از مذاكره با دیگر شركت های هواپیمایی ازجمله ساها، كاسپین و آسمان خبر داد و گفت: برقراری پروازهای هوایی موجب رشد و توسعه شهرستان خوی خواهد شد و می تواند در امر ترانزیت كالا تاثیرات به سزایی داشته باشد.
وی، افزود: با توجه به هماهنگی به عمل آمده برای برقراری پرواز سایر شركت های هوایی ابتدای باند پروازی مرمت و بازسازی شد كه این كار ۱۵میلیارد ریال هزینه دربرداشت.
فرماندار خوی، از ایجاد كمك ناوبری كه در شرایط سخت جوی می تواند خلبان را در هنگام فرود هدایت و كمك كند نیز خبر داد و گفت: در ادامه این اقدامات نیز سامانه سوخت گیری ایستگاه هوایی خوی بهسازی شد.
محمدلو ، اظهار داشت: با توجه به پیگیری های به عمل آمده در تلاش هستیم یك پرواز هوایی مشهد - خوی را به صورت هفته ای یك بار را برقراركنیم.

حامد کاظم زاده خوئی
-----------------
این نشانه آن است که فردا روزی هواپیمایی بنیاد هم که دیگه هیچ خبری ازش نیست از یکجایی به تهران پرواز بذاره