برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 4 ?? 4
dqw
 1. بابک دبستانی ?????? ??
  بابک دبستانی
  هوانورد عادی - سرباز یکم
  September 2007
  11
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 20 Times in 6 Posts

  ??? ??? شبيه سازي پرواز با Microsoft Flight Simulator

  شبيه سازي پرواز با بازي Microsoft Flight Simulator
  .

  .

  برنامه‌ Flight Simulator يكي از جذابترين برنامه‌هاي شبيه‌ساز پرواز هواپيماهاي مسافربري است. در نسخه ‌‌2005 اين برنامه، هواپيماي بوئينگ ‌‌777‌‌ نيز اضافه شده و چنانچه به‌طور كامل آن را نصب نمائيد، تمامي فرودگاه‌هاي جهان را در اختيار داريد و از هر فرودگاهي كه مايل باشيد مي‌توانيد به سوي مقصد مورد نظر خود پرواز نمائيد. براي اين‌كه بتوانيد از حداكثر قابليت‌ها و توانائي‌هاي اين برنامه استفاده كنيد، به كارت گرافيكي بسيار سريع با حداقل ‌‌64‌مگابايت حافظه نياز داريد. البته نبايد فراموش كرد كه نصب كامل اين برنامه به حدود ‌‌6‌‌/‌‌1‌‌ گيگابايت فضاي خالي بر روي هارد ديسك نياز دارد.
  در اين مقاله سعي شده كه كليدهاي مهم و عملكرد هر كدام را توضيح دهيم. طريقه روشن كردن موتور تقريبا در تمامي مدل ها يكسان است. اما سرعت هواپيما براي برخاستن از روي باند و فرود آمدن متفاوت مي باشد. ساير موارد يا يكسان هستند و يا بسته به مدل هواپيما متفاوت. بعنوان مثال، هر كدام از هواپيماها حداكثر سرعت متفاوتي دارند و در هر ارتفاعي با سرعتي متفاوت از ديگري پرواز مي‌‌كنند و يا سرعت و زاويه اوج‌گيري و يا كاهش ارتفاع هركدام با ديگري متفاوت است اما كنترل فلاپ‌ها و يا افزايش و كاهش دور موتور در تمامي مدل‌ها با كليدهاي مشابهي صورت مي‌گيرد.


  پنجره Flight Planner
  ابتدا براي انتخاب مسير پرواز، از منوي ‌Flight گزينه Flight Planner را انتخاب كنيد.
  در بخش اول، در مقابل Choose departure location بر روي كليد ‌‌Select بزنيد و در پنجره بعدي، پس از انتخاب كشور ، نام فرودگاه مورد نظر را انتخاب كنيد.
  سپس براي انتخاب مقصد، در قسمت Choose destination كليد Select را بزنيد و به ترتيب فوق، فرودگاه مقصد را انتخاب نمائيد. گزينه‌هاي قسمت‌هاي ‌‌3‌‌ و ‌‌4‌‌ مربوط به نحوه هدايت هواپيما و ارتفاع پرواز مي‌باشند. پس از انتخاب اين گزينه‌ها بر روي كليد ‌Find route بزنيد تا مسير پرواز تعيين شود. در نهايت بر روي‌ OK كليك كنيد. نامي براي پرواز مورد نظر خود انتخاب كنيد و مسير پرواز را ذخيره نمائيد. قبل از ذخيره شدن مسير پرواز، از شما سوال مي‌شود كه آيا مايليد هواپيما به فرودگاه مبدا منتقل شود يا خير. به اين سوال، پاسخ ‌Yes بدهيد (هواپيما به باند فروگاه مبدا منتقل مي‌شود). در صورتي‌كه مايل باشيد، مي‌توانيد اين مسير پرواز را به‌طور كامل ذخيره نمائيد تا بعداً هم از آن استفاده نمائيد. چنانچه هواپيماي به‌خصوصي را مد‌نظر قرار داريد، از منوي ‌Aircraft گزينه ‌‌Select Aircraft را انتخاب نمائيد. نوع و مدل هواپيماي مورد نظر را تعيين و بر روي ‌OK كليك نمائيد. در نهايت براي ذخيره اين پرواز، از منوي ‌‌Flights گزينه ‌‌Save Flight را انتخاب كنيد. نامي مشخص براي آن انتخاب و در صورت تمايل در قسمت Description توضيحي را وارد كنيد. از اين پس، بعد اجراي Flight Simulator، مي‌توانيد از منوي ‌ Saved Flights پرواز مورد نظر خود را انتخاب كنيد.

  شروع
  ‌براي روشن كردن موتور هواپيما بايد كليدهاي CTRL+E را فشار دهيد. سپس با كليك بر روي كليد بي‌سيم، با مركز رادار و برج مراقبت تماس

  ساير كليدهاي كنترل


  كنترل ناوبري در هواپيماي 737


  كنترل ناوبري در هواپيماي 747


  بگيريد و بعد از تبادل كد‌ ‌SQUAWK و روش شدن موتورها (در مورد هواپيماهاي چند موتوره) اجازه تاكسي كردن بگيريد. پس از تائيد، (در هواپيماهاي بوئينگ) دور مورتور را با چند مرتبه فشار دادن كليد ‌F3 به 35‌‌ تا ‌‌45‌درصد برسانيد و كليد ترمزها (كليد نقطه) را فشار دهيد تا ترمزها رها شوند. پس از راه‌افتادن هواپيما، دور مورتور را به ‌‌30‌‌ الي ‌‌35‌‌‌درصد كاهش دهيد.
  چنانچه سرعت حركت شما برروي زمين بيش از ‌‌15‌ گره باشد، هنگام دور زدن با مشكل مواجه مي‌شويد. با فشار دادن (كليد نقطه) يا به‌عبارتي

  ترمز كردن، سرعت حركت را به حدود 10‌گره برسانيد. در صورت استفاده از كي‌بورد براي كنترل يوك، بايد چراغ Caps Lock خاموش باشد.
  (كليدهاي مشابه نشانگر ‌‌Cursor در ‌NumericPad براي كنترل يوك به‌كار مي‌روند). در صورتي‌كه مسير تاكسي‌كردن را نمي‌دانيد، مي‌توانيد گزينه Turn on Progressive Taxi را فعال كنيد. مسير تاكسي‌كردن تا باند پرواز بصورت نواري قرمز رنگ به‌شما نشان داده مي‌شود. هنگام نزديك شدن به باند پرواز با برج مراقبت تماس گرفته و درخواست اجازه پرواز كنيد. پس از قرارگيري در موقعيت مناسب بر روي باند پرواز، كليد F4 را فشار دهيد تا قدرت موتور به حداكثر برسد. سپس با افزايش سرعت هوايما بر روي باند، (كه اين سرعت به نوع هواپيمايي كه انتخاب مي‌كنيد بستگي دارد)، سكان افقي را (كليد ‌‌2‌‌ بر روي Numeric Pad) چندين بار فشار دهيد. دماغه هواپيما به‌تدريج از روي زمين بلند شده و هواپيما به آرامي از روي باند به‌پرواز درمي‌آيد. حال چرخ‌ها را ببنديد و از پرواز لذت ببريد.

  فرود
  با نزديك شدن به محدوده فرودگاه مورد نظر، بايد ارتفاع را كاهش دهيد. هواپيماهاي مختلف در ارتفاعات مختلف با سرعت‌هاي مختلفي مي‌توانند پرواز كنند. هرچه ارتفاع بيشتر باشد، سرعت هواپيما هم بيشتر خواهد بود. به‌عنوان مثال، با يك هواپيماي بوئينگ 737 نمي‌توانيد با سرعت 400 گره در ارتفاع 10000 پايي پرواز كنيد ولي به راحتي مي‌توانيد با سرعت حتي 430 گره در ارتفاع 26000 پايي پرواز كنيد. در نتيجه، با كاهش ارتفاع، بايد سرعت را هم تدريجا كاهش دهيد. ارتفاع را تا حدود 6000 الي 7000 پا از سطح زمين كاهش دهيد. با نزديك شدن به ارتفاع 7000 پايي از سطح زمين، سرعت را تا حدي كه چرخ‌ها باز شوند، كاهش دهيد. سپس چنانچه هواپيما در وضعيت كنترل خودكار قرار داشت، كنترل خودكار را خاموش كرده و كنترل هواپيما را به‌دست بگيريد. هواپيما را در مسير باند برده و شروع به كاهش ارتفاع نمائيد. همزمان، ترمزهاي هوايي را در وضعيت اتوماتيك قرار دهيد. با قرار گرفتن هواپيما بر روي باند، كليد F2 را مرتبا فشار دهيد تا موتور در وضعيت معكوس قرار گيرد و همزمان فلاپ‌ها را تا آخرين حد باز كنيد.‌
  هنگام فرود، با بازكردن فلاپ‌ها و كنترل سرعت هواپيما بايد شتاب عمودي يا سرعت پائين آمدن هواپيما را شديدا كاهش دهيد در غير اين‌صورت، هواپيما دچار سانحه خواهد شد.
  #1 ارسال شده در تاريخ September 2nd, 2007 در ساعت 00:57:12

 2. The Following 4 Users Say Thank You to بابک دبستانی For This Useful Post:

  forood (August 17th, 2010), mohammad_msg (August 6th, 2012), shahram_mer30 (August 14th, 2010), sorou6sh (July 9th, 2012)

 3. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? RE: شبيه سازي پرواز با Microsoft Flight Simulator

  باسلام لطفا" توضيح دهيد چگونه مي شود براي مسافرگيري يا تخليه مسافرين در فرودگاه اقدام كرد؟
  #2 ارسال شده در تاريخ July 25th, 2009 در ساعت 12:30:27

 4. Eshghe Parvaz ?????? ??
  Eshghe Parvaz

  کارشناس هوانوردی
  December 2008
  ايران
  1,312
  تعداد تشکر : 8,798
  Thanked 6,109 Times in 1,045 Posts

  ??? ??? RE: شبيه سازي پرواز با Microsoft Flight Simulator

  ??? ??? ????? ???? ???? Ali Pilot
  باسلام لطفا" توضيح دهيد چگونه مي شود براي مسافرگيري يا تخليه مسافرين در فرودگاه اقدام كرد؟
  سلام ، براي اين كار شما مي توانيد از نرم افزار هاي مختلف استفاده كنيد . بهترين نرم افزار مربوطه ، نرم افزار FS PASSENGER هست كه شامل سوخت گيري ، مسافر گيري ، ايجاد حالت هاي اضطراري براي هواپيما ، گزارش نهايي پرواز و امكانات ديگر هست .

  راجع به اين نرم افزار در اينجا بخوانيد :


  http://www.aerocenter.ir/forum/showthread.php?tid=4864
  #3 ارسال شده در تاريخ July 25th, 2009 در ساعت 13:55:14

 5. The Following User Says Thank You to Eshghe Parvaz For This Useful Post:

  m.boostani (August 14th, 2010)

 6. shahram_mer30 ?????? ??
  shahram_mer30
  هوانورد عادی - سرباز یکم
  August 2010
  ahvaz
  3
  تعداد تشکر : 1
  Thanked 3 Times in 3 Posts

  ??? ??? پاسخ : شبيه سازي پرواز با Microsoft Flight Simulator

  سلام و ممنونم از آموزش مختصرومفید
  شما کتاب fsx رو واسه دانلود دارین؟
  #4 ارسال شده در تاريخ August 14th, 2010 در ساعت 18:42:07

 7. The Following User Says Thank You to shahram_mer30 For This Useful Post:

  عبدالاحد (March 29th, 2012)

??????? ?????

 1. دانلود کتاب Microsoft Flight simulator X
  ???? Real Flight ?? ????? اموزش زمینی درسهای خلبانی
  ????: 11
  ????? ?????: March 1st, 2014, 18:35:48
 2. پرواز میلیتاری ما در flight simulator
  ???? farokh ?? ????? شبيه ساز پرواز و پيرامون آن
  ????: 2
  ????? ?????: February 17th, 2012, 09:38:18
 3. درخواست Product Key Microsoft Flight Simulator X
  ???? magas ?? ????? پرسش و پاسخ شيبه ساز پرواز سری X
  ????: 43
  ????? ?????: May 5th, 2011, 14:36:55
 4. معرفی سایت معتبر خرید ملحقات Flight Simulator
  ???? Amiralikarimi ?? ????? برنامه هاي الحاقي در شبیه ساز
  ????: 5
  ????? ?????: March 2nd, 2010, 15:06:31

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0