برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 44 1234567891011 ... ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 432
dqw
  1. rezau747 ?????? ??
    rezau747
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    December 2007
    2
    تعداد تشکر : 0

??? ??? پرسش و پاسخ شما در مورد خلبانی

من میخوام خلبان جنگنده بشم از شیراز من 14 سالمه اطلاعات نظامی من بد نیست لطفا مرا راهنمایی کنید
    #1 ارسال شده در تاريخ December 7th, 2007 در ساعت 15:24:32

2. The Following 6 Users Say Thank You to rezau747 For This Useful Post:

B727 (June 4th, 2013), captan.parhoon (September 16th, 2013), Esmaiel_F4 (January 18th, 2013), irufo (June 6th, 2010), PILOTSAEED (August 20th, 2011), سجیل (May 31st, 2016)

3. SKY MAN ?????? ??
    SKY MAN

رئیس سایت
    August 2007
    none
    7,234
    تعداد تشکر : 19,755
    ارسال هاي وبلاگ : 9

??? ??? Re: سوال

عرض سلام وخیر مقدم به شما
    شما میتونید به لینک زیر مراجعه کنید

http://aerocenter.ir/forum/showthread.php?tid=851
    #2 ارسال شده در تاريخ December 7th, 2007 در ساعت 15:46:24

4. The Following 4 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (January 18th, 2013), irufo (June 6th, 2010), PILOTSAEED (August 20th, 2011), سجیل (May 31st, 2016)

5. Hamed26_avia ?????? ??
    Hamed26_avia
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    September 2007
    tehran
    421
    تعداد تشکر : 28

??? ??? RE: سوال

بايد در آزمون سراسري دانشگاهها شركت كنيد( البته بعد از اين كه ديپلم گرفتيد و سال بعدش كنكور داديد كه درآن موقع بايد حدود 18 سال داشته باشيد) و در دانشگاه شهيد ستاري رشته خلباني را انتخاب كرده و قبول بشويد. بعد از آن گزينش اصلي توسط نيروي هوايي آغاز مي شود و بعد از تائيد شرايط جسمي مورد نظر و گزينش عقيدتي-سياسي شما را بعنوان خلباني هر هواپيمايي كه نيروي هوايي احساس نياز كند انتخاب مي كنند.
    البته كار سختي است. چون طوري كه من شنيده ام از حدود هر 100 نفر كه داوطلب اين كار ميشوند حداكثر!! دو تا سه نفر تمام شرايط لازم( خصوصا جسمي ) را دارند.....
    #3 ارسال شده در تاريخ December 8th, 2007 در ساعت 12:01:38

6. The Following 3 Users Say Thank You to Hamed26_avia For This Useful Post:

Britney (May 21st, 2016), Esmaiel_F4 (January 18th, 2013), PILOTSAEED (August 20th, 2011)

7. ariyan ?????? ??
    ariyan
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    October 2008
    2
    تعداد تشکر : Thanked 1 Time in 1 Post

??? ??? RE: سوال

با سلام من 18 سالمه و در شرایط مالی خوبی هستیم ایا میتوان اموزش خلبانی شکاری را در خارج از کشور ببینم؟با تشکر
    #4 ارسال شده در تاريخ October 12th, 2008 در ساعت 18:54:26

8. The Following User Says Thank You to ariyan For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (January 18th, 2013)

9. young pilot ?????? ??
    young pilot
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    February 2009
    21

??? ??? پرسش و پاسخ شما در مورد خلبانی

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

راستش من امسال درسم را تمام میکنم(پیش دانشگاهی)و دوست دارم در رشته خلبانی ادامه تحصیل و خلبان بشم.از شما دوستان خواهشمندم که در مورد سوالات زیر جواب بدهید.
    1-برای اینکه خلبان بشم چند تا گواهینامه باید داشته باشم؟من می خواهم خلبان مسافری بشم؟
    2-ایا برای درس های ریاضی و فیزیک و معدل کل سال پیش دانشگاهیم برای ثبت نام ر کلاس های اموزشی لازم هست و تاثیر دارد؟
    3-بهترین دانشگاه برای خلبانی کجاست؟
    البته سالاتی زیادی دارم ولی منتظرجواب اين 3 سوال هستم تا بعد انشااءالله ميپرسم.با تشکر
    ?????? ???? irufo : October 18th, 2009 ?? ???? 03:23:10
    #5 ارسال شده در تاريخ March 13th, 2009 در ساعت 00:52:23

10. The Following 2 Users Say Thank You to young pilot For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (January 18th, 2013), سجیل (May 31st, 2016)

11. Eshghe Parvaz ?????? ??
    Eshghe Parvaz

کارشناس هوانوردی
    December 2008
    ايران
    1,312
    تعداد تشکر : 8,798

??? ??? RE: به راهنمایی کلی در مورد خلبانی نیازمندم

??? ??? ????? ???? ???? young pilot
    با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

راستش من امسال درسم را تمام میکنم(پیش دانشگاهی)و دوست دارم در رشته خلبانی ادامه تحصیل و خلبان بشم.از شما دوستان خواهشمندم که در مورد سوالات زیر جواب بدهید.
    1-برای اینکه خلبان بشم چند تا گواهینامه باید داشته باشم؟من می خواهم خلبان مسافری بشم؟
    2-ایا برای درس های ریاضی و فیزیک و معدل کل سال پیش دانشگاهیم برای ثبت نام ر کلاس های اموزشی لازم هست و تاثیر دارد؟
    3-بهترین دانشگاه برای خلبانی کجاست؟
    البته سالاتی زیادی دارم ولی منتظرجواب اين 3 سوال هستم تا بعد انشااءالله ميپرسم.با تشکر
    سلام ، جناب young pilot شما اگر تاپيك ها بخش خلباني رو يك مروري بكنيد فكر كنم جوابتون رو بگيريد ، ولي اجمالاً‌ و مختصراً‌ در پاسخ سؤال اولتون شما بايد 3 مرحله ppl , cpl و ir رو بگذرونيد .
    اگر قصد ورود به ارتش و نيروي هوايي رو داريد بايد صبر كنيد براي سال آينده كه در اون بايد زبان و فيزيك و رياضيتون در حد قابل قبول باشه . در ايران ، ما غير از دانشگاه هوايي شهيد ستاري (وابسته به نهاجا) ديگه به اون صورت دانشگاه خلباني نداريم ، ولي آموزشگاههايي هست كه شما با پرداخت هزينه مربوطه ميتونيد اين دوره ها رو بگذرونيد . مثل آموزشگاه معراج و ... .

حالا دوستان اگر اطلاعات تكميلي هست بفرمايند .

موفق باشيد
    #6 ارسال شده در تاريخ March 13th, 2009 در ساعت 01:34:02

12. The Following 4 Users Say Thank You to Eshghe Parvaz For This Useful Post:

B727 (June 4th, 2013), Esmaiel_F4 (January 18th, 2013), setare aseman (April 3rd, 2013), سجیل (May 31st, 2016)

13. pooyan ?????? ??
    pooyan
    هوانورد فعال-سرهنگ
    December 2007
    where you cant find
    906
    تعداد تشکر : 19

سلام دوست عزيز...
    شما كه ميخواهيد خلبان شيد چرا پيش رو خونديد؟
    اگر ميخواهيد وارد نيرو هوايي بشيد بايد بگم كار اشتباهي انجام ميديد به سه دليل:
    1-وضعيت نابسامان نيرو هوايي
    2-حدود 30 سال از عمرتون رو بايد با محيط خشك نظامي سپري كنيد
    3-جو موجود در نيرو هوايي (در اين مورد بيشتر از اين چيزي نيميگم)
    --------------------
    تو ايران از طريق دانشگاه كسي خلبان سيويل نميشه....
    شما بايد 30 الي 35 ميليون خرج كنيد و در اموزشگاه هاي خلباني در ايران خلبان بشيد.
    يا بيشتر خرج كنيد تا خارج از ايران در اموزشگاه هاي معتبر خلباني بخونيد.
    اگر تصميمتان براي خلباني جدي است يعني همه شرايط فراهمه (پول و زبان و...) ميتونيد همين فردا در يكي از اموزشگاه ها ثبت نام كنيد.
    اما به نظر من بهتره بريد سربازي در اين دو سال سربازي تحقيق بيشتري كنيد...شرايط ايران رو با كشورهاي ديگه مقايسه كنيد بعد اقدام به ثبت نام كنيد.
    يادتون باشه تو ايران براي استخدام در ارلاينها نياز شديد به پارتي هست.به خصوص در ايران ار...كسايي كه پارتي دارن به راحتي پس از اتمام تحصيل ميرن رو 727 ايران ار يا فوكر 100 پرواز ميكنن....اما شما اگر در ايران خلبان شديد اگر خيلي سواد بالايي نسبت به ديگران داشته باشيد شايد شايد مثلا بتونيد از فوكر 50 مثلا كيش با اون حقوق كم شروع كنيد.
    باز هم سوالي داشتيد در خدمتيم.
    #7 ارسال شده در تاريخ March 13th, 2009 در ساعت 14:41:57

14. The Following 3 Users Say Thank You to pooyan For This Useful Post:

B727 (June 4th, 2013), Esmaiel_F4 (January 18th, 2013), setare aseman (April 3rd, 2013)

15. young pilot ?????? ??
    young pilot
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    February 2009
    21

مرسی اقای پویان بابت جواب گرمتون.راستش من می خواهم بیرون از کشور درس بخونم و الان هم در حال جستجو در مورد دانشگاهای اروپایی و غیره هستم.اتفاقا تو این سایت یک جا یک تاپیک نوشته بودن در مورد دانشگاه oxford aviation college که شنیدم این دانشگاه فقط خلبانانی را یاد میده که قبلا گواهینامه خلبانی دارن مثل ار و سی پی ال و پی پی ال.به خاطر همین میخواستم بدونم در کل واسه خلبانی مسافرکشی چند تا گواهینامه باید داشته باشم؟که دوستمون اقای عشق پرواز تا حدودی ما را راهنمایی کردن.اخه هر جا که میرم میپرسم هر کسی یک نوع گواهینمامه معرفی میکنه مثلpli به خاطر همين گفتم که باید چند تا گواهینامه باید بگیرم؟ممنون میشم و همینه که جوابم را دادید خیلی متشکرم اگر هم مدت دوره هر کدوم را بگید ممنون میشم
    #8 ارسال شده در تاريخ March 13th, 2009 در ساعت 17:45:53

16. The Following User Says Thank You to young pilot For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (January 18th, 2013)

17. pooyan ?????? ??
    pooyan
    هوانورد فعال-سرهنگ
    December 2007
    where you cant find
    906
    تعداد تشکر : 19

تو ايران من فقط PLL و CPL و IR‌ شنيدم....كشورهاي ديگه اطلاعي ندارم.
    براي خارج از كشور خيلي جاهاي خوب هست از جمله جايي كه اشاره كرديد.
    ولي سعي كنيد حتما خارج از كشور تحصيل كنيد....در مورد فلايت اسكول هاي خارج كشور حتما خودتون تحقيق كنيد و به اگهي هاي ايراني ها اصلا توجه نكنيد.
    يكي از معتبرترين مدارس جهان هم :
    www.australianwingsacademy.com
    هست.
    #9 ارسال شده در تاريخ March 13th, 2009 در ساعت 18:48:15

18. The Following 2 Users Say Thank You to pooyan For This Useful Post:

B727 (June 4th, 2013), Esmaiel_F4 (January 18th, 2013)

19. irufo ?????? ??
    irufo
    هوانورد عادي
    March 2008
    1,061
    تعداد تشکر : 1,487

??? ??? ????? ???? ???? young pilot
    مرسی اقای پویان بابت جواب گرمتون.راستش من می خواهم بیرون از کشور درس بخونم و الان هم در حال جستجو در مورد دانشگاهای اروپایی و غیره هستم.اتفاقا تو این سایت یک جا یک تاپیک نوشته بودن در مورد دانشگاه oxford aviation college که شنیدم این دانشگاه فقط خلبانانی را یاد میده که قبلا گواهینامه خلبانی دارن مثل ار و سی پی ال و پی پی ال.به خاطر همین میخواستم بدونم در کل واسه خلبانی مسافرکشی چند تا گواهینامه باید داشته باشم؟که دوستمون اقای عشق پرواز تا حدودی ما را راهنمایی کردن.اخه هر جا که میرم میپرسم هر کسی یک نوع گواهینمامه معرفی میکنه مثلpli به خاطر همين گفتم که باید چند تا گواهینامه باید بگیرم؟ممنون میشم و همینه که جوابم را دادید خیلی متشکرم اگر هم مدت دوره هر کدوم را بگید ممنون میشم
    چطوری پسر خوب؟
    با این نوشتت منو یاد 13 ماه پیشم انداختی که هیشکی نبود که در مورد خلبانی جوابم بده، میخواستم خارج از ایران خلبانی رو بخونم،ولی نمیدونستم چکار باید بکنم.
    من فکر کنم بتونم 14 ماه بندازمت جلو!
    این آکسفوردی که گفتی 100 میلون باید پول داسته باشی تا بتونی دروه های خلبانی رو اونجا بگذرونی. از نظر کیفیت آموزش شکی درش نیست،ولی 60 میلون تومن باید وثیقه بزاردی که بهت ویزا بدن.
    در کل اگه 200 میلون داری بیا جلو واسه آکسفورد،دوره زبان انگلیسی هم واسه اونایی که زبانشون شوت هست داره.
    من اگه 200 میلون داشتم میرفتم زن میگرفتم، هر شب هم سوار یه هواپیمای بهتر میشدم! شما رو نمی دونم!

اینایی که بهت میگم داشته باش،مثل 14 ماه پیش من قاط نزنی!

کلا خلبانی 3 تا دروه اصلی داره،
    ppl که خلبانی هواپیمای شخصی هست که شما بعد از 40 ساعت آموزش پرواز و حدودا 200 ساعت تئوری فقط میتونید با هواپیم هایی شخصی خودتون یا تک موتوره اونم در محدوده خاص پرواز کنید.
    cpl که خلبان هواپیمای تجاری یا بازرگانی میشه،شما بعد از 140 ساعت آموزش پرواز و پرواز کردن میشی خلبان هواپیمای تجاری.ولی............
    ir کار با ابزار آلات دقیق هواپیما ( همون دکمه و چراغ رنگی های خوشکل کابین خلبان)که بتوندی تو شب پرواز بکنید و تو هوای تخ** تخیلی بتونید بپرید و مثل دوره هایدیگه که فقط تو روز میتونید بپرید ،بتونید در شب هم پرواز کنید و ................ 20 ساعت پرواز داره

حالا
    اگه بخوای خلبانی هواپیمای مسافر کشی( مسافر بری) بشی همینطوری که نمیشه بشینی پشت فرمون!
    خطوط هوایی ایران رو بجز پارتی شرط استخدامی نداره.
    خطوط هوایی خارج حداقل 1500 ساعت پرواز باید داشته باشی که بتونی پرواز بکنی.
    حالا چرا 1500 ساعت؟ چون بعد از 1500 ساعت پرواز بهت یه مدرک میدن(که باید امتحانشو بدی ) به نام ATPL که میشه Airline Transport Pilot License یعنی خلبان خطوط هوایی که یعنی تو مجوز داری بشی خلبان هواپیمای مسافر کشی!
    خوب؟........
    شما به عنوان یه فارق التحصیل 200 ساعت بیشتر سابقه نداری.پس دو حالت داری.غاز بچرونی یا بری یه تایپ دیگه بگذرونی! یعنی چی تایپ دیگه؟
    اگه تو ایران اموزش ببینی یا هر جای دنیا ،اکثراً با هواپیمای تک موتوره آموزشت میدن،ولی هواپیماهای مسافری که دو موتوره یا چند موتوره هستند.اینجاست که خارج درس خوندن ارزش داره.(میگن جدیدا تو تبریز هم هواپیمای آموزشی چند موتوره اوردن)
    شسما باید یه تایپ دیگه هم بگذرونی واسه استخدامیت اونم پرواز با هواپیمای چند موتوره هست که تو بلاد کفر به این دوره خلبانی میگن ME با Multi engieen که دوره پرو.از با هواپیمای چند موتوره هست. 20 ساعته فکر کنم.!

بازم شد 220 ساعت،پولی دیگه نمونده که بخوای 1500 ساعت رو پر کنی.چکار باید بکنی.
    یه زیر آبی هست! بگم؟ نمیگم ! بسوزه پدر رفاقت، میگم.
    میتونی بشی معلم خلبان و هم آموزش بدی به ملت و هم پول در بیاری(البته تو بلاد کفر کار آیی بهتر و بیشتری داره که شرایطشو خواستی تاپیک بزن وقت کردم برات میگم) و هم ساعت پروازی تو پر میشه و هم دانشجو و هم هر سه تاتون(شما،دانشجو، و هواپیما)خوشحالید.
    البته برای گرفتن ATPL باید 1500 ساعت با هواپیمای FUll insturmnet پرواز کنید.
    یه راه دیگش اینه که خلبان هواپیماهای بازرگانی بشید و بشید راننده کامیون هوایی که بار جابجا منید تا ساعت پروازی که پر کردید ، شرکتو بپیچونید برید تو کار راننده اتوبوسی هوایی و مسافر کشی.

واسه معلم خلبانی شدن یه دوره باید بگذرونید که 25 ساعت پرواز داره و بهش میگن Instructor rating تو ایران PPP فکر کنم میشناسنش.

اطلاعات بیشتر خواستی بگو، بتونم کمک میکنم.

پسری هستم از رودخانه خشک شده کارون شهر اهواز
    #10 ارسال شده در تاريخ March 16th, 2009 در ساعت 00:08:21

20. The Following 17 Users Say Thank You to irufo For This Useful Post:

8561142 (December 15th, 2013), AmirBabak (August 4th, 2011), ata_bros (March 30th, 2013), امیررضا (August 9th, 2014), B727 (June 4th, 2013), Britney (May 22nd, 2016), Captain Yashar (April 14th, 2011), Esmaiel_F4 (January 18th, 2013), FOLLOW ME (June 27th, 2010), mehransalmani (June 5th, 2013), Mercury (June 5th, 2012), omidair (August 20th, 2010), pooya_h380 (June 30th, 2011), S L R (April 6th, 2013), sepide98 (August 13th, 2015), shahabat (September 12th, 2011), slfc (August 31st, 2010)

???? 1 ?? 44 1234567891011 ... ??????????

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0