مدير مرکز علوم ستاره شناسي گفت: پيامدهاي بزرگترين کسوف سال نجوم به عنوان طولاني ترين خورشيدگرفتگي قرن 21 با همکاري انجمن نجوم در اين مرکز بررسي مي شود.
سيد احمد علوي در گفتگو با مهر با بيان اينکه اين کسوف در چين به صورت کامل ديده مي شود، گفت: اين کسوف طولاني ترين خورشيدگرفتگي سال جهاني نجوم است که در مرداد ماه سال 88 قابل رويت است.


[align=center][/align]

وي افزود: رصد وقايع خاص به ويژه بزرگترين کسوف سال نجوم يکي از اقدامات ما در اين سال است از اين رو با همکاري انجمن نجوم ايران پيامدهاي اين پديده طي برگزاري همايشي بررسي مي شود.

رئيس مرکز علوم ستاره شناسي با تاکيد بر اينکه اين مرکز يک مرکز آموزشي است، اظهار داشت: از آنجايي که اين مرکز وابسته به شهرداري است از اين رو داشتن شهروند سالم و آگاه را از اولويتهاي خود مي دانيم. براي اين منظور با ايجاد تالارهايي چون فيزيک، زيست و شيمي، کهکشان راه شيري و ترازوها و تجهيز به سيستمهاي آزمايشگاهي خدمات علمي به شهروندان ارائه مي کنيم.

وي پذيرش گروههاي مختلف دانش آموزي و استفاده از دستگاههاي آزمايشگاهي را از برنامه هاي اين مرکز نام برد و ادامه داد: علاوه بر اين برنامه هاي آموزشي در زمينه نجوم نيز تدارک ديده شده است تا شهروندان با مواردي چون آلودگي نوري آشنا شوند.