ر پی مصاحبه ای با کاپیتان نوروزی مدیر عامل این شرکت تمام اطلاعات در مورد این شرکت را در یافت کرده ایم که در این قسمت برای شما گذاشته شده است:

۱)لطفا خودتان را معرفی نمایید:ضمن عرض سلام اینجانب بهمن نوروزی هستم.من بعد از گرفتن دیپلم و ایان خدمت به کشور استرالیا رفتمو مدت ۳۳ سال است که مقیم آنجا هستم .بنده دارای گواهینامه های متعددی در زمینه خلبانی بوده و در شرکت های خلبانی بسیار در کشورهای مختلف پرواز نموده امو هم اکنون با کالج sydney flighttraining centerدر استرالیا همکاری بسیار نزدیکی دارم.

۲(مرکز آموزش هوایی iatcرا بیشتر به ما معرفی کنید:

این شرکت با مشارکت شرکت صنایع هوایی ایران و کالج بین المللی هوانوردی در استرالیا به ثبت رسیده است.این مرکز کاملا خصوصی است و روش آموزش ما تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری ایران و مطابق با استانداردهای کالج sftcاست.

۳

۳)در مورد نوع هواپیماهایی که مورد استفاده است توضیح دهید:

مطابق توافق اولیه برای آموزش اولیه از هواپیماهای ava202ساخت شرکت صنایع هوایی ایران استفاده میکنیم.تعداد هواپیما های ما تا سال آینده به ۲۴ فروند خواهد رسیدو علاوه بر این هواپیماها هواپیماهای یک یا چند موتوره از قبیلpiper cessnaاستفاده خواهیم کرد.

۴)شرایط تحصیل در این مرکز را در ایران و استرالیا برای ما توضیح دهید:

شرایط تحصیل در ایران و استرالیا تفاوت چندانی ندارد.ما گواهی سلامت جسمی از پزشکی هوایی و داشتن حد اقل سن ۱۸و داشتن گواهی معافیت یا برگه پایان خدمتو همچنین داشتن کواهینامه ی گذراندن ۲ واحد ریاضی فیزیک را میخواهیم.البته ما تستی مبنی بر داشتن استعداد خلبانی را از دانشجویان به عمل میآوریم.اگر دانشجویی مایل به به آموزش در استرالیا باشد ما هیچ مشکلی نداریم و تدارکات از جمله ویزا اقامت و... را دیده ایم.در ضمن هزینه آموزش تفاوت زیادی با ایران ندارد.

۵)برای هر دوره چه مدت زمانی را پیش بینی میکنید:

طبق مقررات ppl cplرا میتوان به دو صورت تمام وقت و پاره وقت آموزش داد که در سیتم تمام وقت باید در یک سال تمام شود ولی برای پاره وقت مطابق قوانین هواپیمایی کشوری ایران عمل میکنیم.برای کسانی که با استاندارد ما آموزش میبینند از ابتدا تا دوره ی IRدر سیلابس های درسی ما ۱۹۵ ساعت پرواز در نظر گرفته شده که ما به طور متوسط ۲۰۵ ساعت به علاوه ۲۰ ساعت سیمیلاتور پیش بینی شده است.

۷)baseپروازی شما در ایران کجاست؟

محل انجام پرواز های ما فرودگاه آزادی واقع در جنوب شهر آبیک در مسیر تهران قزوین است.

با تشکر از کاپیتان نوروزی.شماره های قابل تماس:۹۸۲۱۲۲۰۳۶۳۶۵+