برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 7 ?? 7
dqw
  1. golden_crown ?????? ??
    golden_crown
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    February 2008
    10
    تعداد تشکر : 0

??? ??? بیایید با هم RF-4E مقیاس 1/48 بسازیم!

با سلام خدمت همگی دوستان خوبم
    مدتها بود که می خواستم شروع کنم و به شما دوستان خوبم ساخت مدلهای کیت مقیاسی رو اموزش بدم.
    تعداد زیادی از دوستان با من اشنا هستند ولی خودم رو بار دیگه معرفی میکنم
    محمد علی هستم از کشور اوکراین دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی هوا و فضا گرایش طراحی و ساخت هواپیما و شغلم ارسال همین مدلها به ایران به صورت عمده و تکی به صورت سفارشی هست.
    بنا بر این دوستان در طول مدت اموزش به هر وسیله ای که نیاز داشتند میتونند به من پیغام خصوصی بدهند.

خوب میریم سر اصل مطلب :->

امروز میخواهیم با هم یک مدل عالی و با کیفیت مقیاس 48/1 جنگنده شناسایی ار اف-4 ئی ساخت شرکت فقید هازگاوا رو مونتاز و با هم رنگ کنیم.
    دوست دارم دوستان تا اخر کار من رو همراهی کنند.

خوب یک نظر سنجی گذاشتم که بدونیم در اخر کار فتو فانتوممون رو به رنگ اسستتار قدیمی خاکی استتار بزنیم یا با رنگ جدید ابی.

شروع به کار میکنیم :-20

اینها لوازم کار من هستند که از اول مونتاز تا اخر اون با اونها مفصل اشنا میشیم

این هم مدل زیبای ماست که میخواهیم باهاش یک فتو فانتوم واقعی بسازیم!

برای بالا بردن دقت مدل من از قطعات فلزی دقیق و صندلی ایجکت رزینی استفاده میکنم . چرا؟
    این رو هم بعد از شروع کار براتون توضیح میدم.

ادامه دارد........

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان عزیز توجه کنند که برای خرید این مدل یا هر مدل دیگری در ایران با من میتونند تماس حاصل کنند.
    #1 ارسال شده در تاريخ June 7th, 2009 در ساعت 19:56:20

2. golden_crown ?????? ??
    golden_crown
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    February 2008
    10

??? ??? RE: بیایید با هم RF-4E مقیاس 1/48 بسازیم!

هنگام باز کردن جعبه با همچین پاکتی مواجه میشوید:

و دیکال یا همن برچسب هامون :

خوب این قطعات مدل ماست

دقت کنید-به هر کدام از این مجموعه قطعات یک " درخت" میگویند. مدل ما شامل درخت های D.E.H.N.L.J.U.F.Q.Y.W.R
    مجموعا 12 درخت هست.
    به علت زیادی عکس ها من فقط برای مثال عکس درخت N رو میگذارم

دقت کنید که هر جعبه مدل شامل قطعات و دیکال ( یا همون ارم های هواپیما –برچسب!) و نقشه اموزش نحوه مونتاز کردن و کابین شیشه ای میشه.
    قطعاتی که در نقشه تیره نشان داده شده اند مورد نیاز ما نیستند ولی شما انها رو دور نریزید مثلا قطعه شماره 17 درخت N در مورد نیروی هوایی زاپن استفاده میشود و در مورد فتو فانتوم های نیروی هوایی ایران ما از قطعه شماره 18 استفاده میکنیم که در نقشه جزو قطعات مورد نیاز نمیباشد.
    این هم نقشه ساخت مدل ماست .خوب به شماره رنگ ها دقت کنید.این شماره رنگ های شرکت رنگ مدل سازی MR.HOBBY میباشد.
    این هم نقشه شماره رنگ ها در نقشه مونتاز ماکت

و کل نقشه:

ادامه دارد......

-----------------------------------

دوستان عزیز توجه کنند که برای خرید این مدل یا هر مدل دیگری در ایران با من میتونند تماس حاصل کنند.
    #2 ارسال شده در تاريخ June 7th, 2009 در ساعت 20:43:50

3. golden_crown ?????? ??
    golden_crown
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    February 2008
    10

خوب شروع به کار میکنیم
    اولین قسمت از ساخت مدل ساخت کاکپیت یا همون کابین هست.
    در مدلهای شرکت های مختلف کاکپیت ها به صورت های مختلفی طراحی و تولید میشوند.
    مثلا در اکثر مدل های هازگاوا صفحه الات دقیق و دکمه ها و وسایل کنار دست خلبان با دقت بسیار بالایی به صورت برجسته حک شده اند و فقط باید انها رو با حوصله از روی عکس واقعی درون کابین رنگ کرد.

مثلا به این صفحه الات دقیق کاکپیت فتو فانتوم ماست:

و این هم کل کاکپیت که من اون رو برای نمونه با دقت رنگ کردم:

البته برای کسانی که به کاکپیت برجسته علاقه ای ندارند در اکثر مدل های هازگاوا در برگه دیکال کاکپیت به صورت رنگی چاپ شده و باید قسمت های برجسته رو از روی کاکپیت پلاستیک حذف کرد و با دقت انها چسباند.
    خوب دقت کنید.
    در بالا صفحه الات دقیق فتو فانتوممون که یا باید ان رو با دقت و با حوصله رنگ کرد و یا باید ان رو تراشید و به جای ان دیکال و یا قطعات فلزی رنگی اماده چسباند دیدید

من برای این مدلم یک قطعه فلزی مقیاس48/1 ساخت شرکت eduard کشور چک خریدم و بنا بر این صفحه الات دقیق رو رنگ نمیکنم چون قطعات فلزی علاوه بر دقت فوق العاده ای که دارند برجسته و بسیار زیبا هستند.

البته همون طور که گفتم در بعضی از مدل ها صفحه الات دقیق به صورت دیکال موجود هست .مثلا به این صفحه الات دقیق :جنگنده اف-104 مقیاس 48/1 شرکت هازگاوا دقت کنید

این انتخاب و سلیقه خودتونه که کاکپیتتون رو رنگ کنید و یا دیکال رو بر روی ان بچسبانید یا اینکه از قطعات گران قیمت فلزی استفاده کنید.
    البته این مدل ما فاقد دیکال های کاکپیت هست(به عکس دیکال دقت کنید!) بنا بر این یا باید کاکپیت و تمامی الات دقیق رو با دقت که بسیار سخت و پیچیده هست رنگ کنیم یا از قطعات دقیق فلزی استفاده نماییم!
    ادامه دارد............

------------------------------------------------------------------

دوستان عزیز توجه کنند که برای خرید سریع و سفارشی این مدل یا هر مدل دیگری در ایران با من میتونند تماس حاصل کنند.
    #3 ارسال شده در تاريخ June 7th, 2009 در ساعت 21:48:25

4. golden_crown ?????? ??
    golden_crown
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    February 2008
    10

[size=x-large]یک پرانتز کوچک![/size]

به نهوه جدا کردن قطعات (برای مثال پوزه این فتو فانتوم ) از درخت خوب توجه کنید :

ابتدا با استفاده از قیچی انبری تامیا (دوستان در ایران میتونند از سیم بر کوچک استفاده کنند) قطعه رو از محل اتصال به درخت میبریم.دوستان حتما توجه کنند که باید از وسط زاعده متصل کننده اتصال رو قطع کرد خوب نگاه کنید:

قیچی انبری و تیغ مخصوص زائده گیر تامیا[/b]

قطعه را جدا میکنیم

خوب به زائده ها دقت کنید

بعد قطع کردن اتصال با استفاده از تیغ مخصوص تامیا (دوستان میتونند بجای این تیغ از تیغ موکت بری کوچک استفاده کنند) زائه جدا میکنیمده ها رو با احتیاط و حوصله به صورتی که خود قطعه رو خراب نکنیم از قطعه جدا میکنیم.

بعد از جدا کردن زائده محلی رو که زائده به ان متصل بوده رو با دقت با استفاده از سمباده بسیار نرم800 تا 1200 سمباده میکنیم

بعد از سمباده زندن و صاف کردن زائده ها دو قطعه ای که ما باید به هم بچسبانیم (مثلا در این قسمت پوزه این فتو فانتوم که به صورت نر و مادگی هست ) رو روی هم قرار داده و به دقت انها رو با هم ست میکنیم دقت کنید که به هیچ عنوان قطعات با هم دقیق ست شده باشند و لبه ها بالا و پایین تر قرار نگرفته باشند.

حالا با استفاده از چسب فوق مایع تامیا (دوستان در ایران میتوانند از تینر فوری-بسیار با دقت استفاده کنند) و قلم ان یک لایه بسیار نازک رو به روی محل اتصال دو قطعه میکشیم.دوستان قبل از کشیدم قلم به روی قطعه حتما اون رو خوب نیمه خشک کنید تا چسب به روی کار شره نکند!

خوب قطعه ما اماده هست در مورد درز بین دو قطعه و بتونه کردن عجله نکنید! در قسمت های بعدی مفصل در این مورد بحث میکنیم!

ادامه دارد........
    #4 ارسال شده در تاريخ June 8th, 2009 در ساعت 18:28:15

5. golden_crown ?????? ??
    golden_crown
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    February 2008
    10

خوب زیادی حاشیه رفتیم

بریم سر اصل مطلب! ><

همونطور که گفتم در مورد مونتاز کاکپیت این فانتوم ما دو حالت بیشتر نداریم
    یا اون رو با دقت رنگ میکنیم
    یا از قطعات فلزی (photo etched ) دقیق ( جهت استفاده مدلر های حرفه ای :-1 ) برای مونتاز کاکپیتمون استفاده میکنیم (دوستان این قطعات فلزی ساخت شرکت ادوارد کشور چک هست و میتونید به سایت انها سری بزنید -http://www.eduard.cz/ )

دوستان توجه کنند ابتدا ساخت و مونتاز کابین رو با استفاده از قطعات فلزی اموزش میدم
    بعد از اتمام این کاکپیت فلزی با استفاده از کاکپیت فتو فانتوم دیگری نحوه مونتاز اون رو با رنگ کردن دقیق اون اموزش میدم
    (جهت اموزش دوستانی که به قطعات فلزی دسترسی ندارند)

ولی دوستان توجه کنند بنده در نهایت کاکپیت فلزی رو درون این فتو فانتوم میگذارم.

خوب :->

این نقشه نهوه قرار دادن قطعات فلزی ماست-مکان هایی که به رنگ قرمز هستند باید از روی قطعه پلاستیکی حذف بشوند-خود قطعات رو هم که بارها براتون عکس هاش رو گذاشتم

با استفاده از تیغ زائده گیر تامیا زوائد مربوطه (همون الات دقیق برجسته ) رو از روی کار با دقت !!! حذف میکنیم

بعد از اینکه با دقت برجستگی ها رو حذف کردیم باید ان رو مطابق با رنگ کاکپیت رنگ کنیم-
    رنگ کاکپیت ما در نقشه شرکت رنگ شماره 317 شرکت mr.hobby (رنگ استاندارد GRAY FS 35231 ) میباشد

یک توضیح کوتاه در مورد رنگ های mr.hobby بدم که این رنگ ها دقیقا رنگ های استاندارد مدل سازی هست و تنها شرکتی هست که دقیقا شماره رنگ های اون با شماره رنگ های واقعی یکی هست. با این رنگ ها موقع رنگ امیزی فتو فانتوممون بیشتر اشنا میشویم.
    قبل از رنگ کردن با استفاده از پیش رنگ سطحمون رو پوشش میدیم. چرا ؟
    این رو هم به موقعش توضیح میدهم

این هم پیش رنگ mr.hobby

کاکپیت و صفحه الات دقیق صاف شده و همچنین درون کابین بدنه اصلی رو پیش رنگ میزنیم

بعد از پیش رنگ رنگ شماره 317 رو به روی سطح کار میپاشیم و حدود 20 دقیقه تا خشک شدن ان صبر میکنیم

ادامه دارد.........
    #5 ارسال شده در تاريخ June 8th, 2009 در ساعت 19:14:29

6. golden_crown ?????? ??
    golden_crown
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    February 2008
    10

خوب از دستگاه های کنار دست چپ RIO شروع میکنیم

برای کار با قطعات فلزی به دلیل بسیار اسیب پذیر و کوچک بودن این قطعات به لوازم زیر احتیاج داریم

از چپ به راست:
    1- پنس صاف
    2-پنس سر کج
    3-قیچی مخصوص حالت دهنده قطعات فلزی تامیا
    4-قیچی مخصوص بریدن قطعات فلزی( دوستان میتوانند به جای این قیچی از قیچی های ناخن زنانه استفاده نمایند)

قطعه رو به این صورت از درخت با دقت جدا میکنیم

زائده ها رو با دقت با قیچی مربوطه حذف میکنیم

قطعه اماده چسباندن هست

با استفاده از چسب قطره ای فوری به دقت ابتدا به سطح کمی چسب میمالیم
    دقت کنید که خیلی خیلی کم

بعد قطعه رو با استقاده از پنس در محل فیکس میکنیم

کار تمام شد!

حالا به همین روش قطعات اصلی کنار دست خلبان و ریو رو بر روی کار میگذاریم
    به دقت و زیبایی انها دقت فرمایید!

خوب به سراغ کنار دست سمت راست ریو میرویم
    طبق نقشه باید اهرم پلاستیکی باز کردن کاناپی حذف و به جای ان اهرم فلزی دقیق جایگزین شود.
    اهرم پلاستیکی رو با کمک تیغ زائده گیر تامیا حذف میکنیم

قطعات چسبانده شدند
    به همون قطعه بدون استفاده از قطعات فلزی و رنگ شده و مقایسه اون توجه نمایید

البته قطعه مورد نظر هنوز نیاز به کهنه کاری داره!
    عجله نکنید !

کاکپیت ما تقریبا تمام شدس خوب دقت کنید!

میریم سراغ صفحه الات دقیق !

ادامه دارد.............

-------------------------------------------------

دوستان عزیز توجه کنند که برای خرید سریع و سفارشی این مدل یا هر مدل دیگری در ایران با من میتونند تماس حاصل کنند.
    #6 ارسال شده در تاريخ June 8th, 2009 در ساعت 20:51:38

7. golden_crown ?????? ??
    golden_crown
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    February 2008
    10

خوب از صفحه الات دقیق RIO شروع میکنیم
    طبق نقشه باید برجستگی ها رو برای قرار دادن قطعات فلزی صاف کرد
    اونها رو به روشی که توضیح دادم صاف میکنیم
    بعد از صاف کردن و چسباندن قطعه فلزی جایگزین به روی سطح . پیش رنگ پاشیده و با رنگ شماره 317 قطعه رو رنگ میکنیم

دقت کنید

شروع به چسباندن قطعات فلزی طبق نقشه میکنیم

صفحه الات دقیق ریو تمام شد!

صفحه الات دقیق خلبان رو هم به همان منوال مونتاز میکنیم

کاکپیت ما اماده هست!

ادامه دارد...........

-----------------------------------------

#7 ارسال شده در تاريخ June 8th, 2009 در ساعت 20:52:12

8. The Following User Says Thank You to golden_crown For This Useful Post:

elyaskh (September 25th, 2010)

??????? ?????

1. ????: 7
    ????? ?????: May 14th, 2013, 12:57:33
  2. سقوط توپولف 154 رییس جمهور لهستان را به كشتن داد
    ???? بهرام 0098 ?? ????? سوانح غیر نظامی
    ????: 21
    ????? ?????: April 29th, 2010, 16:13:32
  3. ????: 0
    ????? ?????: April 26th, 2010, 00:28:03
  4. ????: 2
    ????? ?????: March 5th, 2010, 04:25:03

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0