برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 12
dqw
 1. بلای آسمانی ?????? ??
  بلای آسمانی
  هوانورد نیمه فعال-استوار دوم
  January 2008
  ایران _ آذربایجان
  107
  تعداد تشکر : 499
  Thanked 260 Times in 58 Posts

  ??? ??? گزارش کامل از رزمایش" میلاد نور ولایت " نیروهوایی ارتش درخلیج فارس

  [align=center]آغاز رزمایش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس با عنوان " میلاد نور ولایت " در تیر ماه 88[/align]
  [align=center]

  [/align]


  [align=center][/align]

  رزمایش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از امروز به مدت 4 روز در خلیج فارس و دریای عمان برگزار می شود.
  به گزارش شبكه خبر،سخنگوی این رزمایش،موسوم به رزمایش میلاد نور گفت:این رزمایش در سه مرحله به منظور حفظ و ارتقای توان عملیاتی و پشتیبانی سطحی و زمینی برگزار خواهد شد.
  سرتیپ چیت فروش با اشاره به اینكه قرار است در این رزمایش پروازهای بلند در مسافت های سه هزارو 600 كیلومتر در چند عملیات انجام شود،افزود:اجرای مراحل مختلف سوخت گیری هوایی، ازمایش جدیدترین مهمات ساخت جهاد خودكفایی نیروی هوایی و ارتقای توان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلا می ایران در عملیات طولانی از جمله اهداف برپایی رزمایش میلاد نور ولایت خواهد بود.

  بر گرفته شده از سایت تابناک

  http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=52616
  #1 ارسال شده در تاريخ June 22nd, 2009 در ساعت 13:40:03

 2. بلای آسمانی ?????? ??
  بلای آسمانی
  هوانورد نیمه فعال-استوار دوم
  January 2008
  ایران _ آذربایجان
  107
  تعداد تشکر : 499
  Thanked 260 Times in 58 Posts

  ??? ??? RE: آغاز رزمایش نیروی هوایی ایران در خلیج فارس

  [align=center][size=medium]اهداف خارج از شعاع هزار كيلومتري در تيررس جنگنده‌هاي نيروي هوايي ارتش است[/size] [/align]

  [align=center][/align]

  فرمانده نيروي هوايي ارتش انجام پروازهاي بردبلند جنگنده‌هاي اين نيرو را از اهداف مهم رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت عنوان كرد و گفت: با انجام اين تمرين جنگنده‌هاي ارتش مي‌توانند اهداف خارج از شعاع هزار كيلومتري را بمباران كنند.
  به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير خلبان حسن شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش عصر امروز در بدو ورود به منطقه رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت در جنوب كشور باحضور در جمع خبرنگاران در خصوص اهداف برگزاري اين رزمايش به انجام پروازهاي با برد بلند توسط جنگنده‌هاي نيروي هوايي اشاره كرد و افزود: با انجام اين تمرين اهداف خارج از شعاع عمل هزار كيلومتري در دسترس جنگنده‌هاي تيزپرواز اين نيرو خواهد بود.
  شاه صفي ادامه داد: در اين رزمايش مسافتي بالغ بر سه هزار و 600 كيلومتر توسط جنگنده‌هاي نيروي هوايي طي شده و اهداف مورد نظر بمباران مي شود.
  وي ايجاد شنود الكترونيك و جنگ الكترونيك و تجزيه و تحليل سينگال‌هايي كه از طريق شنودها ارسال مي‌شود را از ديگر اهداف بزرگ اين رزمايش عنوان كرد و گفت: علاوه بر اين پرواز 700 كيلومتر انواع جنگنده‌ها بر فراز آب و در ارتفاع پايين نيز از اهداف مهم برگزاري اين رزمايش خواهد بود.
  فرمانده نيروي هوايي ارتش رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت را تجديد بيعت با مقام عظماي ولايت عنوان كرد و اظهار داشت: همواره جمهوري اسلامي حامل پيام صلح و دوستي براي ديگر كشورها است و اين رزمايش نيز يك مانور براي ارتقاي توان بازدارندگي و تمرين طرح‌هاي مورد نظر نيروي هوايي ارتش است.

  http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804011366
  #2 ارسال شده در تاريخ June 22nd, 2009 در ساعت 23:39:10

 3. بلای آسمانی ?????? ??
  بلای آسمانی
  هوانورد نیمه فعال-استوار دوم
  January 2008
  ایران _ آذربایجان
  107
  تعداد تشکر : 499
  Thanked 260 Times in 58 Posts

  ??? ??? RE: آغاز رزمایش نیروی هوایی ایران در خلیج فارس

  [size=medium][align=center]جنگده‌هاي نيروي هوايي بمباران اهداف از پيش تعيين شده را تمرين كردند[/align][/size]
  [align=center]
  [/align]
  در دومين مرحله از رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت جنگده‌هاي نيروي‌هوايي به تمرين بمباران اهداف از پيش تعيين شده پرداختند.
  به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس اعزامي به منطقه عملياتي رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت جنگده‌هاي تيرپرواز نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران صبح امروز در دومين مرحله از اين رزمايش با پرواز بر فراز منطقه رزمايش و آب‌هاي خليج‌فارس و دريايي عمان به تمرين بمباران اهداف از پيش تعيين شده پرداختند.
  در اين مرحله از رزمايش هوايي انواع شكاري بمب افكن‌هاي F4 ، F5، سوخو 24 و جنگده‌هاي بومي صاعقه و آذرخش با انجام پرواز بر فراز منطقه رزمايش به انجام تمرينات خود پرداختند.
  رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت به مدت سه روز از روز گذشته آغاز و فردا چهارشنبه با انجام مراحل ديگري از رزمايش به كار خود پايان خواهد داد.
  اميرحسين چيت‌فروش سخنگويي اين رزمايش تا دقايقي ديگر با حضور در جمع خبرنگاران به تشريح مرحله دوم رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت خواهد پرداخت.
  منبع :
  http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804020084
  #3 ارسال شده در تاريخ June 23rd, 2009 در ساعت 09:45:46

 4. بلای آسمانی ?????? ??
  بلای آسمانی
  هوانورد نیمه فعال-استوار دوم
  January 2008
  ایران _ آذربایجان
  107
  تعداد تشکر : 499
  Thanked 260 Times in 58 Posts

  ??? ??? RE: آغاز رزمایش نیروی هوایی ایران در خلیج فارس

  [align=center]عمليات موفق سوختگيري هوايي جنگنده‌هاي F14 از تانكر سوخت‌رسان[/align]

  [align=center][/align]

  خبرگزاري فارس: عمليات سوختگيري هوايي جنگده‌هاي F14 نيروي هوايي ارتش از تانكرهاي سوخترسان با موفقيت كامل انجام شد.
  به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس اعزامي به منطقه عملياتي رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت در دومين روز از اجرايي اين رزمايش عمليات سوختگيري انواع شكاري‌ بمب‌افكن‌ از جنگنده‌هاي شكاري و تانكر سوخت‌رسان كه يكي از دستاوردهاي مهم متخصصان نيروي هوايي ارتش محسوب مي شود، با موفقيت كامل انجام شد.
  بر اين اساس جنگنده‌هاي راهبردي سوخو 24 با سوختگيري از يكديگر در ارتفاع پست به تمرين عمليات سوخت شكاري از شكاري پرداخته و انواع جنگنده‌هاي F4 و F14 از تانكرهاي سوخترسان نيروي هوايي ارتش برفراز آب‌هاي خليج‌فارس و درياي عمان سوختگيري كردند.
  همچنين جنگنده‌هاي F4 با انجام پرواز‌هاي بلند در ارتفاع پايين علاوه بر بمباران اهداف از پيش تعيين شده به انجام پروازهاي طولاني بيش از 3600 كيلومتر پرداختند.


  منبع :
  http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804020447
  #4 ارسال شده در تاريخ June 23rd, 2009 در ساعت 15:16:26

 5. سبحان ?????? ??
  سبحان
  هوانورد نیمه فعال-ستوان سوم
  January 2009
  187
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 109 Times in 32 Posts

  ??? ??? RE: آغاز رزمایش نیروی هوایی ایران در خلیج فارس

  با بمباران اهداف از پيش تعيين شده:
  مرحله پاياني رزمايش هوايي ارتش اجرا شد


  [size=medium]با بمباران اهداف از پيش تعيين شده توسط جنگده‌هاي نيروي هوايي ارتش مرحله نهايي رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت اجرا شد.

  به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس امير خلبان حسين چيت‌فروش سخنگويي رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت در پايان آخرين مرحله از اين رزمايش هوايي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مرحله پاياني رزمايش ميلاد نور ولايت به منظور آزمايش مهمات جديد ساخت متخصصان جهاد خودكفايي، جنگده‌هاي نيروي هوايي ارتش اهداف از پيش تعيين شده را با مهمات جنگي و موفقيت مورد هدف قرار دادند.
  چيت‌فروش خاطر نشان كرد: سرعت‌عمل پرسنل نيروي هوايي در لود‌گيري و آماده‌كردن هواپيما، برآورد نحوه آموزش ادواري نيروها، ايجادمحيطي عملياتي و سلحشوري، ابلاغ پيام صلح و آرامش در منطقه و جلوگيري از هر گونه تهديدات احتمالي از ديگر اهداف مهم اين رزمايش به شمار مي‌رود.
  وي ادامه داد: همچنين استفاده از هواپيماهاي شناسايي و اطلاعاتي براي ارسال سيگنال‌ها و تحليل تهديدات فرضي و حضور گسترده هواپيماهاي رهگير F14 به منظور پوشش هوايي از نقاط قوت اين مرحله از رزمايش بود. [/size]

  [align=center][/align]
  #5 ارسال شده در تاريخ June 24th, 2009 در ساعت 09:44:55

 6. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: آغاز رزمایش نیروی هوایی ایران در خلیج فارس

  [size=small]پرواز بمب‌افكن بدون سرنشين و رادارگريز ارتش با موفقيت انجام شد[/size]

  [align=center][/align]


  خبرگزاري فارس: پرواز موفقيت‌آميز هواپيماي رادارگريز و بدون سرنشين نيروي هوايي ارتش، انجام شد.

  به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش در حاشيه مرحله پاياني رزمايش بزرگ ميلاد نور ولايت از تست موفقيت‌آميز اوليه هواپيماي بدون سرنشين رادار گريز اين نيرو در يكي از مناطق تهران خبر داد و افزود: ‌اين هواپيما كه يك مدل تحقيقاتي است، در مقياس يك هفتم ساخته شده و بدون سرنشين است كه پس از آزمايشات مختلف آينده در اختيار وزارت دفاع قرار مي‌گيرد تا مدل واقعي آن ساخته شود و به تجهيزات نيروي هوايي اضافه شود.
  شاه صفي افزود: اين هواپيما براي كارهاي شناسايي است اما با توجه به ماهيت خود، مي‌تواند به بمباران اهداف مورد نظر نيز اقدام كند و از ديد رادارها پنهان باشد
  #6 ارسال شده در تاريخ June 24th, 2009 در ساعت 23:50:20

 7. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: آغاز رزمایش نیروی هوایی ایران در خلیج فارس

  [size=small]بمب‌هاي 2 هزار پوندي قاصد اهدافي در فاصله 40 كيلومتر را منهدم كردند[/size]  خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي هوايي ارتش از تست موفقيت‌آميز بمب‌هاي هوشمند قاصد 1 و 2 در رزمايش اخير خبر داد و گفت: اين بمب‌ها مي‌تواند بدون نياز به كنترل خلبان، تا 40 كيلومتر پرواز كرده و به هدف مورد نظر اصابت كنند.

  [align=center][/align]

  به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير خلبان حسن شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش پيش از ظهر امروز چهارشنبه پس از پايان رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت كه در منطقه عمومي درياي عمان برگزار شد، در نشست خبري جهت تشريح اهداف و دستاوردهاي اين رزمايش سه روزه نيروي هوايي ارتش اظهار داشت: از چهارشنبه گذشته رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت با انجام گسترش‌هاي پروازي به يگان‌هاي مورد نياز آغاز شد و جنگنده‌هاي حاضر در اين رزمايش كه اكثر پايگاه‌هاي شكاري كشور بودند، طي 2 روز به تمرين با بمب‌هاي مشقي اقدام كرده و به انجام تمرين‌هايي پروازي در مسيرهاي طولاني در سطح آب و سوخت‌گيري در ارتفاع زير 5 هزار پا كه گاها به 2 هزار پا مي‌رسيد، پرداختند.
  شاه صفي با بيان اينكه بمب‌هايي كه در مرحله پاياني اين رزمايش مورد استفاده قرار گرفت،‌ بومي بوده‌اند، اظهار داشت: جهاد خودكفايي نيروي هوايي نيز تغييرات اساسي در اين بمب‌ها انجام داده بود كه امروز با موفقيت آزمايش شدند.
  وي تمامي مراحل اين رزمايش اعم از مدل حمله كردن، سكوت راديويي در طول پرواز و رها نمودن بمب‌ها را واقعي دانست و افزود: در اين رزمايش تمام اهداف مورد نظر به دست آمد و يكي از زيبايي‌هاي اين رزمايش اين بود كه كليه خلبان‌هاي حاضر در آن، از نسل بعد از انقلاب بودند كه در داخل آموزش ديده و ماحصل كارشان امروز به نمايش درآمد.
  فرمانده نيروي هوايي ارتش، تجديد بيعت با فرماندهي معظم كل قوا و نشان دادن توان رزمي نيروي هوايي به ملت ايران و انجام پروازهاي با برد بلند را از ديگر اهداف برگزاري اين همايش عنوان كرد و افزود: ‌جنگنده‌هاي ما توانستند با طي مسافتي بالغ بر 3 هزار و 600 كيلومتر، شعاع عملياتي خود را به 1800 كيلومتر برساند.
  شاه صفي تمرينات سوخت‌گيري هوايي از تانكر و شكاري از شكاري را از ديگر اقدامات موثر در رزمايش ميلاد نور ولايت دانست و گفت: خلبانان جوان نيروي هوايي توانستند اين مراحل را با موفقيت پشت سر بگذارنند.
  فرمانده نيروي هوايي ارتش، ايجاد فرماندهي متمركز و انجام عمليات‌هاي غيرمتمركز را از ديگر اهداف اين رزمايش عنوان كرد و افزود: ما به دنبال اين هستيم كه اگر در دورترين نقطه كشور تهديدي به وجود آمد، جنگنده‌هاي ما بتوانند به سرعت خود را به همانجا برسانند.
  شاه صفي ادامه داد: خلبانان جوان ما هيچ چيز از گذشته كم ندارند و حتي تجربياتي كه از گذشته منتقل نشده نيز با تلاش همين جوانان به دست آمد.
  وي با بيان اينكه در اين رزمايش دو فروند جنگنده صاعقه نيز به انجام ماموريت با بمب‌هاي واقعي پرداختند گفت: در سلاح‌هاي مورد استفاده شده تغييراتي به وجود آمده بود كه در اين رزمايش آزمايش شده بودند و در آينده مدل‌هاي ديگري از تجهيزات كه صد درصد بومي هستند را به بوته آزمايش خواهيم گذاشت.
  فرمانده نيروي هوايي ارتش از تست موفقيت‌آميز بمب‌هاي هوشمند قاصد 1 و 2 در روزهاي گذشته خبر داد و گفت: اين بمب‌ها مي‌تواند بدون نياز به كنترل خلبان، تا 40 كيلومتر پرواز كرده و به هدف مورد نظر اصابت كنند.
  شاه صفي در خصوص تفاوت اين رزمايش با رزمايش‌هاي گذشته نيروي هوايي اظهار داشت: در رزمايش‌هاي قبل معمولا از بمب‌هاي مشقي استفاده مي‌شد اما امروز از بمب‌هاي واقعي استفاده كرديم و شاهد بوديم كه بيش از 95 درصد جنگنده‌ها اهداف مورد نظر را با موفقيت بمباران كردند .
  وي هواپيماهايي كه قابليت پرواز با برد بلند را داشته باشند، هواپيماهاي راهبردي يا استراتژيك عنوان كرد و افزود: البته در اين رزمايش از جنگنده‌هاي با برد كوتاه، متوسط و بلند نيز استفاده شد.
  فرمانده نيروي هوايي ارتش همچنين از تست موفقيت‌آميز اوليه هواپيماي بدون سرنشين رادار گريز اين نيرو در يكي از مناطق تهران خبر داد و افزود:‌ اين هواپيما كه يك مدل تحقيقاتي است در مقياس يك هفتم ساخته شده و بدون سرنشين است كه پس از تست‌هاي موفقيت‌آميز آينده در اختيار وزارت دفاع قرارمي‌گيرد و مدل واقعي آن ساخته شود و به جنگنده‌هاي نيروي هوايي منتقل شود.
  شاه صفي افزود: اين هواپيما براي كارهاي شناسايي ايست اما با توجه به ماهيت خود مي‌تواند به بمباران اهداف مورد نظر نيز اقدام كند و از ديد رادارها پنهان باشد.
  وي با يادآوري اينكه اين رزمايش با هماهنگي نيروي دريايي صورت گرفت، گفت: نيروي هوايي ارتش علاوه بر انجام ماموريت خود، با پشتيباني سطحي از نيروي دريايي و با استفاده از هماهنگي با ناوچه‌هاي اين نيرو، به انجام رزمايش مشترك با آنها پرداخت.
  #7 ارسال شده در تاريخ June 24th, 2009 در ساعت 23:52:46

 8. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: گزارش کامل از رزمایش میلاد نور نیروی هوایی در خلیج فارس

  [align=center]تصاویر دومين روز مانور هوايي ميلاد نور ولايت در جنوب كشور[/align]


  [align=center]  [/align]
  #8 ارسال شده در تاريخ June 25th, 2009 در ساعت 00:02:33

 9. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: گزارش کامل از رزمایش میلاد نور نیروی هوایی در خلیج فارس

  [align=center][size=small]تصاویر مرحله پاياني مانور هوايي ميلاد نور ولايت[/size][/align]

  [align=center]

  [/align]
  #9 ارسال شده در تاريخ June 25th, 2009 در ساعت 00:08:18

 10. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: گزارش کامل از رزمایش میلاد نور نیروی هوایی در خلیج فارس

  [align=center][size=small]موفقیت کامل رزمایش هوایی ارتش با خلبانان نسل بعد از انقلاب[/size][/align]

  فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به اینکه اهداف رزمایش میلاد نور ولایت به طور کامل محقق شده است اعلام کرد که کلیه خلبانان این رزمایش از نسل بعد از انقلاب بوده اند و تمامی آموزش ها را در داخل دیده بودند.
  به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان رزمایش میلاد نور ولایت ضمن ارائه گزارش نهایی پایان موفقیت آمیز این رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رزمایش از چهارشنبه هفته گذشته با گسترش یگان های پروازی در سطح کشور آغاز شده بود که طی دو روز گذشته با بمب های مشقی و طی کردن مسیرهای طولانی از سوی هواپیماها پیگیری شد.

  وی انجام سوخت گیری هوایی زیر 5 هزار پا و تا 2 هزار پا، پرواز بر روی سطح آب و آبهای آزاد به مساحت 700 کیلومتر را یکی از دستاوردهای این رزمایش خواند و افزود: در روز پایانی رزمایش میلاد نور ولایت امروز چهارشنبه هواپیماها با بمب های حقیقی که در جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تغییرات اساسی در آن ایجاد شده بود اهداف را مورد اصابت قرار دادند.

  فرمانده نیروی هوایی ادامه داد: تمامی صحنه های روز پایانی رزمایش چه در رها نمودن بمب ها، چه در سکوت رادیویی در طول پرواز و چه در مدل حمله کردن واقعی بود. در این رزمایش تمامی اهداف در نظر گرفته منهدم گردید و ما به طور کامل به اهداف خود دست پیدا کردیم. همچنین یکی از زیبایی های کار در این رزمایش این بود که کلیه خلبانان نسل بعد از انقلاب که تمامی آموزش ها را در داخل دیده بودند رزمایش را انجام دادند.

  امیر شاه صفی در خصوص پیام این رزمایش گفت : پیام این رزمایش در مرحله اول تجدید بیعتی با فرماندهی کل قوا بود. همچنین برای ما بسیار اساسی بود که به ملت نشان دهیم که نیروی هوایی با تمام قوا و جسارت همچون 8 سال دفاع مقدس جلوی تهدیدات ایستاده است.

  وی اهداف در نظر گرفته شده برای این رزمایش پرواز بالای 3 هزار و 600 کیلومتر خواند و اظهار داشت: شعاع عمل ما در این رزمایش 3 هزار و 800 کیلومتر یعنی از غربی ترین نقطه کشور تا جنوبی ترین نقطه شرق کشور بود. همچنین تمرین های سوخت گیری شکاری از تانکر و به خصوص شکاری از شکاری از دیگر اهداف ما بود. کلیه پروازهای این رزمایش سختی های بسیاری داشت اما هم اکنون به ما خبر رسیده که تمامی پروازها و خلبانان سالم در یگانهای اولیه به زمین نشسته اند.

  فرمانده نیروی هوایی ارتش یکی از ماموریت های این رزمایش را فرماندهی متمرکز خواند و تاکید کرد که هدف ما این بود که در این رزمایش نشان دهیم حتی در صورت فرماندهی متمرکز می توانیم به صورت غیر متمرکز عمل کنیم . با توجه به رنج پروازها به دنبال آن بودیم که اگر در یک منطقه در کشور تهدیدی بوجود آید همگی بتوانند خود را در اسرع وقت به آن نقطه برسانند و اگر از سوی ستادهای بالاتر ماموریتی در دورترین نقطه کشور به ما ابلاغ شد با همان کیفیت دوران دفاع مقدس بتوانیم آن را انجام دهیم.

  وی اضافه کرد: خلبانان امروز ما هیچ چیز از خلبان های گذشته کم ندارند و اگر هم تجربه ای از نسل گذشته خلبانان ما به آنها منتقل نشده با تلاش و ممارست خود این را به دست آورده اند. البته امروز دو فروند هواپیمای صاعقه ساخت داخل در منطقه رزمایش به پرواز درآمدند که با موفقیت بمب های خود را رها کرده و اهداف مورد نظر را مورد هدف قرار دادند.

  امیر شاه صفی درباره تفاوت رزمایش میلاد نور ولایت با سایر رزمایش های گذشته نیز یادآور شد: در ماموریت ها و رزمایش های گذشته عمدتا از بمب های مشقی استفاده می شد ، اما امروز و در این رزمایش بمب های واقعی مورد استفاده قرار گرفتند ، با این حال با توجه به نوع و اندازه اهداف صلاح ندیدیم که از بمب های قوی تری استفاده کنیم. خوشبختانه در این رزمایش 95 درصد از جنگنده ها اهداف مورد نظر را مورد اصابت قرار دادند و کمتر از 5 درصد در این باره به خوبی عمل نکردند.

  به گزارش مهر ، فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: همه هواپیماهای ما قابلیت ماموریت های بلند را ندارند و هواپیماهایی با برد بلند هواپیماهایی راهبردی و استراتژیک هستند البته در این رزمایش چندین هواپیما با برد کوتاه متوسط و بلند مورد استفاده قرار گرفتند.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: رزمایش میلاد نور ولایت، رزمایشی آبی - خاکی بود. نیروی هوایی ضمن پشتیبانی نیروی دریایی ماموریت خود را انجام داد
  #10 ارسال شده در تاريخ June 25th, 2009 در ساعت 03:15:01

???? 1 ?? 2 12 ??????????

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0