مدیرعامل شرکت هواپیمایی کشور گفت: برخلاف تحریمهای آمریکا تاکنون 45 مسیر پروازی بین المللی در کشور دائر شد و پرواز صورت می گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، سعید حسامی عصر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در گرگان افزود: از این تعداد 10 مسیر پروازی بین المللی در چهار سال اخیر در کشور اضافه شد و اکنون ایران بزرگترین پروازهای بین المللی را دارد.

وی اظهار داشت: همچنین در این مدت چهار نقطه پروازی جدید افزوده شد و برخی نقاط پروازی جدید نیز در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: میانگین سالانه خرید هواپیما بعد از انقلاب در کشور 1.2 فروند بوده که در این چهار سال اخیر به 9.7 فروند رسید.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی کشور بیان داشت: میانگین افزایش صندلیهای ناوگان هواپیمایی کشور نیز از 206 صندلی به یک هزار و 476 صندلی در طول چهارسال گذشته رسیده است.

حسامی یادآورشد: 65 درصد کل ظرفیت مسافربری ناوگان هواپیمایی کشور را شرکت هواپیمایی ایران با شرکت ایرتور جابجا می کند.

وی عنوان کرد: امید است با افزایش ناوگان و با توجه به افزایش پروازهای بین استانی در راستای خدمتگزاری بیشتر و مطلوبتر به هموطنان گام برداریم.

وی صرفه جویی در وقت و هزینه مردم را از جمله اهداف افزایش تعداد پروازهای داخلی و بین المللی برشمرد و بیان داشت: پرواز " زاهدان - گرگان"، 24 ساعت در وقت و 700 هزار ریال در هزینه مردم صرفه جویی شده و با پرواز کیش - گرگان نیز، مسیر 10 ساعته مسافرت به دو ساعت تبدیل و 130 هزار ریال در هزینه ها صرفه جویی شد.

[align=center][/align]