برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. Aero ?????? ??
  Aero

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  September 2007
  85
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 22 Times in 10 Posts

  ??? ??? باکتری های بیماریزا در فضا قوی‌تر می شوند

  باکتری های بیماریزا در فضا قوی‌تر می شوند
  .
  سرنشینان شاتل فضایی STS-115 که 12 روز قبل در مدار اطراف زمین قرار گرفت، با انجام یک سری از آزمایشات میکروبیولوژی روی گروهی از باکتری های بیماریزا نشان دادند که این باکتری ها در فضا کشنده تر از زمین هستند.
  به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه ایالت آریزونا در مقاله ای که درمجله "شرح مباحثات آکادمی ملی علوم آمریکا" (PNAS) منتشر شده است، اظهار داشتند که پس از 12 روز که از ماموریت شاتل فضایی STS-115 در مدار اطراف زمین می گذرد، این باکتری های بیماریزا به روشی که ژن هایی را برای تولید پروتئین بیان کنند، مورد آزمایشات میکروبیولوژی قرار گرفتند.

  اولین نتایج این آزمایش نشان داد که پروازهای فضایی می توانند پتانسیل بیماریزایی و نیمرخ بیان ژنی پیچیده باکتری ها را تغییر داده و تقویت کنند.

  در این بررسی ها پس از پرواز، باکتری های سالمونلا تایفیموریوم استفاده شده در این آزمایش تجزیه شدند. در این تجزیه کشف شد که نسبت به باکتری های این گروه که در زمین بطور همزمان آمزایش می شدند، نیمرخ بیان ژنتیکی 167 ژن این باکتری های بیماریزا بروز یافته است.

  همچنین مطالعات بعدی نشان داد که این باکتری ها که روی موش ها آزمایش شدند، سه برابر کشنده تر از باکتری های مورد بررسی در زمین هستند. به ویژه دانشمندان کشف کردند که یک پروتئین مهم تنظیم کننده با عنوان Hfq می تواند مسئول افزایش قدرت کشندگی این باکتری ها شود.

  در حقیقت این بررسی می تواند در انتخاب صیحح داروهایی که وظیفه حفظ سلامت فضانوردان را از آلودگی های احتمالی در پرواز های فضایی حتی طولانی مدت به عهده دارد، مورد استفاده قرار گیرد.
  #1 ارسال شده در تاريخ September 25th, 2007 در ساعت 15:15:31

 2. nima novini ?????? ??
  nima novini
  هوانورد نیمه فعال-ستوان دوم
  September 2007
  tehran
  227
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 39 Times in 25 Posts

  ??? ??? RE: باکتری های بیماریزا در فضا قوی‌تر می شوند

  این موضوع یکی از دلایل استریل کردن و قرنطیه فضانوردان قبل از اعزام به فضا مباد
  از مطلب خوبتون ممنونم
  #2 ارسال شده در تاريخ September 25th, 2007 در ساعت 22:19:38

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0