برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 8 ?? 8
dqw
 1. Djmerikhi ?????? ??
  Djmerikhi
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  September 2007
  ایران
  367
  تعداد تشکر : 1,295
  Thanked 895 Times in 230 Posts

  ??? ??? ناسا چهلمين سالگرد اعزام انسان به ماه را جشن گرفت

  تهران. واحد مرکزي خبر. علمي 88/4/29
  نيل آرمسترانگ بيستم ژوئيه هزار و نهصد و شصت و نه اولين انساني بود که پا بر روي کره ماه گذاشت. چهل سال بعد، امريکا و باراک اوباما رييس جمهور امريکا از قهرمانان ماموريت اپولو يازده قدرداني کردند.
  رييس جمهور امريکا قرار است در ساعت چهارده به وقت بين المللي در کاخ سفيد با سه فضانورد اين ماموريت تاريخي نيل ْآرمسترانگ، مايکل کالينز که هر دو هفتاد و هشت سال دارند و باز الدرين هفتاد و نه ساله ديدار کند.
  نيل آرمسترانگ در ساعت بيست و دو و پنجاه و شش دقيقه و چهل و هشت ثانيه به وقت واشنگتن در روز بيستم ژوئيه سال هزار و نهصد و شصت و نه قدم بر ماه گذاشت و در برابر چشمان حيرت زده صدها ميليون بيننده تلويزيوني که به صورت مستقيم اين صحنه را مي ديدند گفت اين قدم کوچکي است براي يک انسان و جهش بزرگي براي بشريت.
  مراسم يادبود روز دوشنبه فرصتي بود براي فضانوردان تا خواستار از سرگيري اکتشافات فضايي و بلند پروازي هاي امريکا در اين زمينه شوند.
  اوژن سرنان فضانورد هفتاد و پنج ساله و اخرين کسي که در طي ماموريت اپولو هفده در سال هزار و نهصد و هفتاد و دو پا بر روي ماه گذاشت در يک کنفرانس مطبوعاتي گفت ما بايد به ماه بازگرديم. ما بايد در اين مورد بيشتر ياد بگيريم، در انجا پايگاههايي ايجاد کنيم، بر روي ماه تلسکوپ هاي جديدي قرار دهيم و اماده رفتن به مريخ شويم زيرا هدف نهايي مريخ است.
  براي بزرگداشت سالگرد رفتن انسان به ماه، سازمان فضايي امريکا ناسا مدارک و مستندات جديدي را بر روي سايت اينترنتي خود از جمله تصاويري از ماموريت اپولو يازده، صحبتهاي ضبط شده فضانوردان که هرگز تا کنون منتشر نشده بود، تصاويري از شش سايت فرود بر روي ماه که در ماموريت هاي متعدد اپولو از انها استفاده شده بود، قرار داد. تصاوير اخير را مدارگرد شناسايي ماه که روز هجدهم ژوئن براي اماده سازي بازگشت مجدد انسان به ماه تا سال دو هزار و بيست پرتاب شده، گرفته شده بود.
  اين برنامه که کانستليشن نام دارد در صورت تصويب مقدمه اي براي پروازهاي سرنشين دار به مريخ خواهد بود.
  اما باراک اوباما خواستار بررسي مجدد اين برنامه که جرج بوش رييس جمهور پيشين امريکا در سال دو هزار و چهار تصويب کرده بود، شد.
  کميته اي از کارشناسان مستقل قرار است تا پايان ماه اوت پيشنهاداتي در اين مورد ارائه دهد.
  فضانوردان به شدت خواستار انجام ماموريت هايي براي سر به سياره سرخ شده اند و از تمامي فرصت ها به خصوص در تجمعات عمومي در موزه هوا و فضاي واشنگتن و کنفرانس هاي مطبوعاتي خود براي بيان خواست خود استفاده مي کنند.
  جيمز لاول، فضانوردان هشتاد و يک ساله و فرمانده ماموريت اپولو سيزده گفت مارس ماه ديگر است. ما به اين خواسته نياز داريم. ما به جامعه اي تبديل شديم که نمي خواهد خطر کند. اين در ناسا و همچنين در تمامي کارهايي که ما امروزه انجام مي دهيم منعکس شده است.
  وي پيشنهاد کرد يک پني از هر دلار ماليات پرداختي در امريکا به انجام ماموريت ها و تحقيقات فضايي اختصاص يابد.
  امريکايي ها زياد مشتاق به انجام ماموريت هاي فضايي نيستند و فقط پنجاه و يک درصد از انها براي انجام ماموريت سفر به ماه از خود اشتياق نشان مي دهند و بنا به نظرسنجي شبکه سي بي اس چهل و سه درصد امريکايي ها با سفر فضانوردان به مريخ مخالف هستند.
  نيل ارمسترانگ روز يکشنبه ياداور شد ماموريت اپولو يازده در سال هزار و نهصد و شصت و نه در دوران جنگ سرد و در بحبوحه رقابت هاي فضايي بين امريکا و اتحاد جماهير شوروي انجام گرفت اما اين رقابت براي رسيدن به هدفي ارزشمند کمک کرد.
  وي تصريح کرد و در نهايت اين رقابت اجازه ايجاد نهادهاي همکاري فضايي بين روسيه و امريکا را داد. اين براي هر کدام از اين کشورها سرمايه گذاري اي بي نظير بود.
  باز آلدرين نيز با اشاره به شعار انتخاباتي رييس جمهور کنوني امريکا گفت امريکا، ايا هنوز روياي بزرگي در سر داري؟ آيا هنوز به خود اعتقاد داري؟ من از تمامي نسل هاي اينده و همچنين مقامات سياسي مي خواهم تا به اين سوالات پاسخ مثبت دهند و بگويند که ما مي توانيم.
  به نظر چارلز بولدن، اولين رييس سياه پوست اژانس فضايي ناسا، امريکا بايد امروز انتخابي اساسي کند: يا ما براي استفاده از سلطه تکنولوژيک جهاني خود که به سختي به دست اورده ايم سرمايه گزاري مي کنيم يا به کشورهاي ديگر اجازه اين کار را مي دهيم که مرزهاي فضا را به عقب برانند.
  طرح بلند پروازانه امريکا براي اعزام مجدد انسان بر روي ماه، که طرحي مقدماتي براي سفر انسان به مريخ است، ممکن است به دليل مشکلات مالي کشور در چهلمين سالگرد فتح ماه دچار مشکلاتي گردد.
  پس از فاجعه انفجار سفينه فضايي کلمبيا در سال دو هزار و سه بود که جرج بوش رييس جمهور سابق امريکا تصميم گرفت پرواز سه سفينه ديگر ناسا را تا سال دو هزار و ده متوقف کند و با ارائه برنامه کانستليشن، اهداف فضايي بلند پروازانه اي را براي امريکا تعريف کرد.
  اين پروژه مربوط به بازگشت امريکايي ها به ماه تا سال دو هزار و بيست مي شود و در پي آن سفر تاريخي انسان به مريخ خواهد بود. باراک اوباما بدون اينکه اين طرح ها را رد کند کميسيوني از کارشناسان را تشکيل داد تا اين برنامه را بررسي کند و تا پايان ماه اوت پيشنهاداتي را در اين زمينه ارائه دهد.
  سفينه هاي فضايي که از سال هزار و نهصد و هشتاد و يک پرواز مي کنند براي حمل تجهيزات سنگين و حجيم با هفت خدمه به مدار زمين طراحي شده اند. به کمک همين سفينه ها امکان ساخت ايستگاه فضايي بين المللي در مدار زمين به وجود آمد.
  مايکل گريفين رييس سابق ناسا و يکي از طراحان برنامه کانستليشن با تاسف گفت با اين سفينه ها، امريکا مدت زمان زيادي در مدار پايين زمين باقي ماند. از سوي ديگر، رقباي جديدي مانند چين بلند پروازي هاي فضايي خود را اعلام کرده اند.
  وي تصريح کرد فکر مي کنم ما بايد به ماه فقط با سفري چند روزه بازگرديم تا آمادگي انجام سفري چند ماهه به مريخ را پيدا کنيم.
  وي با ارائه طرح کانستليشن به کنگره امريکا گفت هدف نهايي استقرار نوع بشر در (ديگر جاهاي) منظومه شمسي است.
  اما هزينه برنامه کانستليشن با کپسول اوريون که بسيار مدرن تر و جادارتر از آپولو است، با دو پرتابگر آرس يک و پنج از بودجه اختصاص داده شده به ناسا بيشتر است.
  آرس يک قرار است اوريون را به فضا پرتاب کند و آرس پنج که بسيار قويتر است و هنوز ساخته نشده است بايد تجهيزات سنگين مورد نياز براي انجام ماموريت سفر به ماه و مريخ را در مدار زمين قرار دهد.
  سناتور بيل نلسون، فضانورد سابق امريکايي در اولين جلسه نشست کميسيون کارشناسان منتصب اوباما گفت ناسا نخواهد توانست به اهداف خود مبني بر بازگشت به ماه تا سال دو هزار و بيست با توجه به بودجه اختصاص داده شده به اکتشافات فضايي دست يابد. اعتبار اختصاصي براي اين کار شش ميليارد دلار است که بسيار نا کافي است.
  هزينه کل برنامه کانستليشن حدود صد و پنجاه ميليارد دلار تخمين زده شده است. به علاوه، در سال دو هزار و شش تخمين زده مي شد که هزينه ساخت و پرتاب آرس يک بيست و هشت ميليارد دلار باشد که اين هزينه در سال دو هزار و پانزده چهل و چهار ميليارد دلار خواهد بود.
  سناتور نلسون همچنين با ابراز تاسف از اينکه بين سال هاي دو هزار و ده تا دو هزار و پانزده امريکا وسيله اي براي انتقال فضانوردان خود به ايستگاه فضايي بين المللي نخواهد داشت و وابسته به سفينه روسي سايوز خواهد بود.
  از سوي ديگر گروهي از مهندسان فعال و بازنشسته ناسا که به پروژه ساخت آرس يک اعتراض دارند بر روي پروژه اي موازي به نام ژوپيتر دايرکت کار مي کنند که امکان ساخت پرتابگري را که با الهام از سفينه هاي فضايي ساخته مي شود براي کپسول اوريون بررسي مي کنند و از فناوري هاي موجود استفاده مي کنند.
  اين طرح پيشرفته که به کميسيون کارشناسان فضايي ارائه شد فقط چهارده ميليارد دلار هزينه خواهد داشت.
  به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن، نورمن اگوستين رييس کميسيون کارشناسان و مدير عامل سابق شرکت لاکهد مارتين توضيح داد که انجام اين طرح ها به پول زيادي احتياج دارد.
  وي با اشاره به بحران اقتصادي و کسري بودجه شديد امريکا گفت ما فناوري لازم براي سفر انسان به مريخ را داريم اما مسئله اين است که امکانات ما چه هستند. صادقانه بايد بگويم فقط مسئله مسئله پول است.
  #1 ارسال شده در تاريخ July 21st, 2009 در ساعت 01:45:41

 2. Djmerikhi ?????? ??
  Djmerikhi
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  September 2007
  ایران
  367
  تعداد تشکر : 1,295
  Thanked 895 Times in 230 Posts

  ??? ??? RE: ناسا چهلمين سالگرد اعزام انسان به ماه را جشن گرفت

  البته این را هم بدانید که سفر به ماه از سوی بسیاری از کشور ها و اشخاص مطرح یک دروغ بزرگ نامیده شده و گفته شده که همچین مسئله ای صحت ندارد و امریکا با صحنه سازی , بزرگترین دروغ قرن را گفته است.
  که در همین انجمن خودمان قبلا مطلبی ( با عنوان سفر به ماه،بزرگترين دروغ قرن بيستم ) در این رابطه ارسال شده است که توصیه میکنم حتما ان را مطالعه نمایید.
  لینک مطلب :
  http://www.aerocenter.ir/forum/showthread.php?tid=5300

  .
  #2 ارسال شده در تاريخ July 21st, 2009 در ساعت 01:51:49

 3. Phantom3 ?????? ??
  Phantom3

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  April 2009
  Rasht
  67
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 35 Times in 21 Posts

  ??? ??? RE: ناسا چهلمين سالگرد اعزام انسان به ماه را جشن گرفت

  من میگم چهلمین سالگرد دروغ بزرگ...
  #3 ارسال شده در تاريخ July 21st, 2009 در ساعت 11:01:50

 4. IRIAF-TFB4 ?????? ??
  IRIAF-TFB4

  مدیر تالار هوانوردي نظامي
  May 2009
  Tehran--Dezful
  1,081
  تعداد تشکر : 3,361
  Thanked 6,324 Times in 998 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? RE: ناسا چهلمين سالگرد اعزام انسان به ماه را جشن گرفت

  بله دروغ بوده مثلا یکی از دلایل این است که چرا وقتی که فضانورد پرچم آمریکا را نصب میکند پرجم را باد تکان میدهد در ماه که باد نمیوزد یا اینکه چگونه فضا نوردان از اشعه های فوق خطرناک که بر ماه میتابند در امان بوده اند
  #4 ارسال شده در تاريخ July 21st, 2009 در ساعت 14:57:46

 5. payamss ?????? ??
  payamss
  هوانورد فعال-سرگرد
  September 2007
  teh
  313
  تعداد تشکر : 7
  Thanked 294 Times in 110 Posts

  ??? ??? RE: ناسا چهلمين سالگرد اعزام انسان به ماه را جشن گرفت

  همه کشور های دنیا الان ماهواره های لونار دارند و به راحتی میتونن ببینن پرچم هست یا نیست بنا به این علت که هیچ کشوری پیگیری این قضیه رو نکرده که دروغه و فقط یه عده تحلیل گر سینمایی گفتن میتونه دروغ باشه ! احتمال قوی این امر اتفاق افتاده
  در ضمن برای من سواله چرا در ماه نباید باد بیاد؟
  #5 ارسال شده در تاريخ July 21st, 2009 در ساعت 15:30:46

 6. Phantom3 ?????? ??
  Phantom3

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  April 2009
  Rasht
  67
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 35 Times in 21 Posts

  ??? ??? RE: ناسا چهلمين سالگرد اعزام انسان به ماه را جشن گرفت

  چون مثل زمین و مشتری جو نداره...
  #6 ارسال شده در تاريخ July 21st, 2009 در ساعت 19:56:22

 7. Hesam7e7 ?????? ??
  Hesam7e7

  کارشناس هوانوردی
  January 2008
  Tehran
  1,140
  تعداد تشکر : 3,041
  Thanked 4,631 Times in 891 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 5

  ??? ??? RE: ناسا چهلمين سالگرد اعزام انسان به ماه را جشن گرفت

  وقتی جو نیست پس جابه جایی هوا هم صورت نمیگیره در نتیجه باد نمیوزه.ضمنا من خودم چند وقت پیش مقاله ای روی سایت قرار دادم که کاملا مچ گیری کرده بود از کسانی که این دروغ بزرگ رو رواج داده بودند. اینکه مشخص هست خیلی از عکسها در داخل استودیوی عکاسی گرفته شده و سایر مواردی که نشون میده دروغ گفتند مثل جای کفش آرمسترانگ که هیچ شباهتی با کف کفش فضانورد نداره
  #7 ارسال شده در تاريخ July 22nd, 2009 در ساعت 14:16:59

 8. payamss ?????? ??
  payamss
  هوانورد فعال-سرگرد
  September 2007
  teh
  313
  تعداد تشکر : 7
  Thanked 294 Times in 110 Posts

  ??? ??? RE: ناسا چهلمين سالگرد اعزام انسان به ماه را جشن گرفت

  ماه هم مثل زمین دارای جو است
  جو ماه احتمالا 100 تریلیون مرتبه (دقت کنید این عدد 14 صفر دارد) رقیقتر از اتمسفر زمین است. اما جو آن لایه‌های متنوع دارد. تحقیقاتی که سفینه آپولو انجام داده است نشان می‌دهد که در سانتیمتر مکعب از جو کره ماه 6000 اتم ئیدروژن وجود دارد. گازهای دیگر از جمله هلیوم ، نئون و آرگون نیز در آن یافت می‌شود. جو ماه در مجموع 10.000 کیلوگرم است. جو ماه شب هنگام بیشترین تراکم را دارد و روزها نور خورشید اجزای آن را یونیزه می‌کند و بادهای خورشیدی نیز آنها را تا اندازه‌ای از هم جدا می‌کند و بدین ترتیب جو رقیقتر می‌شود.
  پس جو دارد علاوه بر جو انواع بادهای کیهانی هم بهش وارد میشه
  کلی از متخصصان بحث کردند به نتیجه نرسیدن سر این قضیه ولی با فرستادن یک ماهواره لونار شوروی ای بحث مختومه شد!
  #8 ارسال شده در تاريخ July 22nd, 2009 در ساعت 14:52:43

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0