تاخير پرواز شماره 719 مسير تهران - استانبول شرکت هواپيمايي هما و اعلام نشدن ساعت پرواز ، مسافران را سردرگم کرده است.
شماري از مسافران اين پرواز در تماس تلفني با خبرنگار واحد مرکزي خبربا انتقاد از پاسخگو نبودن مسئولان درباره تاخير چند ساعته اين پرواز گفتند : ساعت اوليه حرکت اين پرواز هفت و 45 دقيقه بود و شماري از مسافران ساعت چهارصبح از تهران و شهرستانهاي مختلف خود را به فرودگاه رساندند اما در فرودگاه اعلام شد ساعت پرواز به 11 و 45 دقيقه تغيير کرده است .
برخي از اين مسافران افزودند اين در حالي است که درباره تغيير ساعت پرواز به انها اطلاع رساني نشده بود.
حدود چهارصد نفر که از پست گذرنامه نيز عبور کرده اند در سالن ترانزيت فرودگاه امام هستند.
سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري نيز در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزي خبر نقص فني را علت تاخير در پرواز 719 تهران - استانبول دانست و گفت : مهندسان در حال برطرف کردن نقص فني اين هواپيما هستند .
رضا جعفرزاده افزود : اين پرواز تا ساعت 16 امروز انجام مي شود.
مدير روابط عمومي شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران نيز علت تاخير حدود سه ساعته زمان دوم تعيين شده براي اين پرواز (11 و 45 دقيقه ) را اعلام نقص فني خلبان هنگام عزيمت از فرودگاه مهر اباد به فرودگاه امام اعلام کرد.
نوش ابادي با تاکيد بر اينکه موضوع تغيير ساعت پرواز 719 تهران - استانبول شش روز پيش به مسافراني که شماره تماسي از انان موجود بود اطلاع رساني شده است ، گفت : بخشي از مسافران فاقد شماره تماس بودند يا ارتباط با انان برقرار نشد و به همين علت از سحرگاه امروز براي دريافت بار اين دسته از مسافران کانتر ويژه اي باز شد.
وي افزود : براي حدود چهارصد مسافر اين پرواز غذا توزيع شده است و به محض اماده شدن هواپيما اين پرواز انجام خواهد شد.

منبع: تهران / واحد مرکزي خبر / اقتصادي 1388/05/30
لینک اصلی خبر: http://www.iribnews.ir/VmkNews.aspx?ID=V547614