برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Babi Renjer ?????? ??
  Babi Renjer
  هوانورد عادی-استوار دوم
  August 2009
  Canes Venatici
  105
  تعداد تشکر : 54
  Thanked 238 Times in 97 Posts

  ??? ??? اولین تصاویر تلسکوپ فضایی هرشل

  سرانجام اولین تصاویر تلسکوپ فضایی هرشل به زمین مخابره شد. تلسکوپ فضایی هرشل در مأموریت خود، مناطقی که برای تشکیل ستاره‌ها و یا حتی کهکشانها مناسب هستند را مورد مطالعه قرار خواهد داد. محققان این پروژه در کمال تعجب گفتند : "ابزاری که بر روی این تلسکوپ نصب شده است، هم اکنون فراتر از آنچه که ما انتظار داشتیم در حال کار هستند و این موضوع باعث شده که آینده‌ی بسیار درخشانی برای این تلسکوپ پیش بینی شود." نخستین تصویر هرشل از دو کهکشان M66 و M74 است. در این عکسها که توسط دو دوربین طیفی و فوتومتریک هرشل تهیه شده بسیار از جزئیات مورد نیاز محققان ثبت گردیده.  ستاره‌ی DR21 در صورت فلکی قو ( صلیب شمالی ) جرم دیگری بود که توسط تلسکوپ فضایی هرشل و دوربین فرو سرخ آن به نام (HIFI ) مورد بررسی قرار گرفت. این ستاره درون گازهای بسیار گرم از هیدروژن قرار دارد و به نوعی می‌توان گفت که در حال تولد و تکامل اولیه است. در طیفی که از DR21 بدست آمده، نیتروژن، کربن، اکسیژن، مونوکسید کربن و آب به وضوح قابل مشاهده است.
  این دستاورد نشان از آن دارد که تلسکوپ هرشل می تواند به بررسی بسیار دقیق این نوع سحابی ها که محل پیدایش ستاره هستند، بپردازد. در حال حاضر این بررسی ها همگی به صورت آزمایشی است و این تلسکوپ فعالیت خود را از آذرماه 1388 به طور رسمی آغاز خواهد کرد.  nightsky.ir
  Sorry for those who think that know, but the donkey is less understood.
  #1 ارسال شده در تاريخ September 25th, 2009 در ساعت 19:06:46

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Babi Renjer For This Useful Post:

  Mahan (September 26th, 2009), SKY MAN (September 25th, 2009), بهرام 0098 (September 25th, 2009)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0