برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Babi Renjer ?????? ??
  Babi Renjer
  هوانورد عادی-استوار دوم
  August 2009
  Canes Venatici
  105
  تعداد تشکر : 54
  Thanked 238 Times in 97 Posts

  ??? ??? معماي تيتان حل مي‌شود

  از زماني كه تيتان، غول پيكرترين قمر زحل در سال 1655 از سوي كريستين هويگنس ستاره‌شناس برجسته هلندي كشف شد، همواره از آن به عنوان مكاني مرموز و كنجكاو برانگيز در منظومه شمسي ياد مي‌شود.

  اين جرم آسماني بزرگ و مملو از ابرهاي فضايي طي 5 سال گذشته براي گروه‌هاي مختلفي از دانشمندان به معمايي گيج‌كننده تبديل شده و البته طي اين مدت بارها از سوي فضاپيماي كاسيني نيز مورد بررسي دقيق قرار گرفته است.

  در اين مدت اين فضاپيما 60 بار حركت نزديك به سطح قمر تيتان را به ثبت رسانده كه در يكي از تازه‌ترين اين مأموريت‌ها مشخص شده اتمسفر آن غني از تركيبات ارزشمندي نظير پروپان است.

  دانشمنداني در دانشگاه مريلند آمريكا با بررسي داده‌هاي به دست آمده از فضاپيماي كاسيني به اين نتيجه رسيده‌اند كه با استفاده از پروپان موجود در اتسمفر تيتان مي‌توان اكتشافات فضايي و فناوري‌هاي مرتبط با طراحي و ساخت سيستم‌هاي حمل و نقل فضايي را متحول كرد.
  دانشمندان برآورد مي‌كنند حدود 700 ميليون بشكه پروپان در تيتان وجود داشته باشد كه اين ميزان براي پركردن كپسول‌هاي 10 كيلوگرمي گاز مايع پروپان كفايت مي‌كند.
  در حال حاضر از اين كپسول‌ها در صنايع و عرصه‌هاي بسيار متنوعي استفاده مي‌شود؛ البته گرچه دانشمندان اين ميزان پروپان را قابل توجه مي‌دانند، اما برآورد شده است اين ميزان تنها پاسخگوي مصرف 18 ماه مردم سراسر آمريكا خواهد بود.

  از سوي ديگر و از آنجاكه پروپان مولكولي پيچيده دارد، دانشمندان در نظر دارند بررسي‌هاي بيشتري در اين زمينه و منبع تازه كشف شده آن داشته باشند.


  parssky.com
  Sorry for those who think that know, but the donkey is less understood.
  #1 ارسال شده در تاريخ September 28th, 2009 در ساعت 12:42:40

 2. The Following User Says Thank You to Babi Renjer For This Useful Post:

  irani_tanha (September 28th, 2009)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0