برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Babi Renjer ?????? ??
  Babi Renjer
  هوانورد عادی-استوار دوم
  August 2009
  Canes Venatici
  105
  تعداد تشکر : 54
  Thanked 238 Times in 97 Posts

  ??? ??? حیات در منظومه ای پر سر و صدا

  تاو- قیطس نزدیک ترین ستاره خورشید مانند به منظومه شمسی است که از چند سال پیش اخترشناسان به وجود قرصی از گاز و غبار در اطراف آن پی برده اند.



  تاو- قیطس در فاصله 12 سال نوری، نزدیک ترین ستاره خورشید مانند به منظومه شمسی است که از چند سال پیش اخترشناسان به وجود قرصی از گاز و غبار در اطراف آن پی برده اند. اخیراً ستاره شناسان پی به وجود کوه های یخی سرگردان بسیاری، مانند دنباله دارهای منظومه شمسی در قرص گاز و غبار اطراف این ستاره پی برده اند. از قرص غبار حتی ممکن است سیاره یا منظومه ای از سیاره ها به وجود آمده باشد که هنوز یافته نشده است.
  پژوهش های اخیر دانشمندان نشان می دهد سیاره احتمالی در این منظومه حتی اگر درست در فاصله مناسبی از ستاره مادر باشد (جایی که به کمربند حیات معروف است) برخورد دنباله دارهای سرگردان با سطح آن چنان پی در پی و زیاد است که شرایطی مانند چند صد میلیون سال نخست پیدایش زمین را به وجود می آورد و هرگز حیات، فرصتی برای رشد در این سیاره نخواهد داشت.



  آیا منظومه تاو- قیطس یک استثناست یا بیشتر منظومه های سیاره ای برخلاف منظومه شمسی مملو از دنباله دارهای سرگردان اند؟ شاید خورشید در ابتدای پیدایش منظومه شمسی از نزدیک ستاره ای دیگر عبور کرده است و توده پرشماری از دنباله دار به نواحی بیرونی منظومه رانده شده اند تا محیط آرام امروزی در منظومه شمسی به وجود آید. اگر این طور باشد، باید پارامتر جدیدی را در احتمال پیدایش حیات هوشمند در کهکشان به میان آورد که امکان پیدایش هوشمندان فرازمینی را کمتر می کند. اما باز هم شمار ستاره های هر کهکشان چنان زیاد است که این احتمال برای پیدایش صدها تمدن فرازمینی، آن هم فقط در کهکشان راه شیری باقی می ماند.

  parssky.com
  Sorry for those who think that know, but the donkey is less understood.
  #1 ارسال شده در تاريخ October 1st, 2009 در ساعت 13:21:30

 2. The Following User Says Thank You to Babi Renjer For This Useful Post:

  Nima Amini (October 1st, 2009)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0