طرح پرتاب ماهواره مستقل صدا و سيما
معاون امور مجلس و استان‌ها بر توليد برنامه‌هاي تلويزيوني بر اساس پژوهش، مطالعه و يادگيري مستمر، توجه خاص به پيام، جلوه‌هاي ويژه، زيبائي‌ها،شادي و نشاط، احاطه و اشراف به افق رسانه تأكيد كرد

وي هم‌چنين استفاده از زبان فارسي در توليد برنامه‌هاي كودك و نوجوان را ضروري خواند.

به گزارش ایسنا علي دارابي با بيان اين مطلب كه، هم‌اكنون در 1400 نقطه از كشور برنامه‌هاي شبكه‌هاي سيماي جمهوري اسلامي ايران دريافت نمي‌شود، گفت: با اعتبار 315 ميليارد تومان در يك برنامه چهارساله پوشش شبكه‌هاي تلويزيوني در سراسر كشور كامل مي‌شود.

دكتر دارابي با ابراز نگراني از روند گسترش شبكه‌هاي ماهواره‌اي بيگانه كه با برنامه‌هاي خود ايمان و اعتقاد جوانان را هداف قرار داده‌اند،تصريح كرد: همه دستگاه‌ها و نهادهاي فرهنگي براي مقابله با آثار مخرب اين شبكه‌ها مسئولند.

معاون امور مجلس و استان‌ها صدا و سيما، رسانه ملي را در خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگي برنامه‌هاي ماهواره‌اي عنوان و ابراز اميدواري كرد: با اختصاص اعتبار پيش‌بيني شده كامل شدن پوشش برنامه‌هاي صدا و سيما جمهوري اسلامي اين هدف تحقق يابد.

دارابي توليد برنامه‌ها و سريال‌هاي فاخر را از ديگر سياست‌هاي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران براي جذب مخاطبان ايراني اعلام و خاطرنشان كرد: استقبال 85 درصدي مخاطبان از سريال‌هاي ماه رمضان امسال بيانگر اجراي سياست‌هاي مناسب جذب مخاطب است.

وي هم‌چنين از تهيه طرح پرتاب ماهواره مستقل صدا و سيما خبر داد.

علي دارابي گفت: 152 نماينده مجلس شوراي اسلامي اين طرح را امضا كرده‌اند.

وي درباره هماهنگ‌سازي برنامه‌هاي شبكه‌هاي استاني و سراسري گفت: با افزايش اعتبارات و روند برنامه‌سازي اين هدف محقق و تبعيض‌هاي برنامه‌سازي در شبكه‌هاي استاني و سراسري برطرف مي‌شود.

دارابي همچنين تبيين قانون انتخابات و نيز رهنمودهاي امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامي، تلاش براي حضور پرشور مردم و حفظ بي‌طرفي رسانه ملي در انتخابات پيش رو را از سياست‌هاي سازمان صدا و سيما در انتخابات اسفند امسال عنوان كرد.
irib