برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 5 ?? 5
dqw
  1. irufo ?????? ??
    irufo
    هوانورد عادي
    March 2008
    1,061
    تعداد تشکر : 1,487

??? ??? مراحل تبدیل مدارک خلبانی خارجی-جهت تایید شدن در ایران

دوست من در استرالیا مدارک خلبانی PPL,CPL,IR و مهارت ME رو گدرونده بود و الان ایران هست واسه تایید مدارکش، من هم همراهش بودم و سعی میکنم مراحلی که ایشون طی کردند و در اینجا برای اولین بار در سایت های فارسی زبان قرار بدم که مشکلاتی که برای ما در اداره استاندارد و مراحل کانورشن کردن مدارک پیش اومد برای شما پیش نهاد .

مرحله اول: حتما قبل از رفتن و اقدام برای تبدیل لایسنس هاتون ، 3 سری کپی از لایسنس هاتون و مدارکتون به طور بگیرید،فرقی نمیکنه از چه کشوری بگرفته باشید، مهم این هست که شما تصمیم دارید در ایران این گواهینامه ها رو تایید کنید. علت این کپی گرفتن رو در ادامه مینویسم!

در ابتدا شما باید به سازمان هواپیمایی کشوری- معاونت استاندارد پرواز ها واقع در فرودگاه مهرآباد(در نزدیکی محل آزمایشان پزشکی خلبانی-کلینیک گمرک شماره -4 ) بروید.

بعد از اینکه وارد شدید به حراست درب ورودی بگویید که برای مطابقت دادن و کانورت کردن لایسنس هاتون اومدید و اونا هدایتتون میکنن ،بیرون از درب ورودی ،دست راست شما معاونت استاندارد هست .

بعد از وارد شدن به اداره استاندارد پروازی ،بدون هیچ گونه توضیحی کپی لایسنس هاتون و یه نامه تقاضا نامه جهت تبدیل و کانورت مدارکتون و تایید اون ها در ایران مینویسید که مثلا:

بسمه تعالی

اینجانب ...... دارای مدارک خلبانی ppl,cpl,ir از کشور استرالیا و مدرسه پرواز Airline Academy of Australia می باشم که تقاضای تایید لایسنس های خود و تبدیل آنها تحت استاندارد ها در ایران را دارم ،
    در ضمن کپی مدارک اینجانب به پیوست این نامه می باشد.

با تشکر

این نامه رو همراه با یه سری کپی از لایسن هاتون رو به منشی اونجا تحویل میدید.و منتظر آقای اسد زاده بمسئول کانورت کردن لایسنس بشوید و با شماره تماس داخلی (فکر میکنم 1404 ) توسط تلفنی که برای مراجعه کننده ها وجود داره تماس بگیرد.

*حالا داستان کپی هایی که از اول گفتم قبل از اینکه بگیرید چی هست؟
    من و دوستم وقتی معاونت استاندارد رفتیم،از ساعت 10:30 تا 11:30 ظهر منتظر جناب آقای اسد زاده بودیم ولی جالب این بود که ایشون در محل کار خودشون اون هم روز شنبه حضور نداشتند! و منشی ایشون گفتند یک ساعت دیگه تشریف میارند و بعد از اون از ساعت 11:30 تا 12:30 غذا و نماز و استراحت هست( )بعد از کلی معطلی و منتظر موندن در محل انتظار دیدم فایده نداره و در انتهای راهرو سمت چپ وارد پله ها میشید و به طبقه بالا رفتیم و در محل کار ایشون منتظر شدیم!.

بعد زا زیارت ایشون،در حین حرکت به اتاقشون فقط گفتند که " یه کپی از لایسن هاتون رو همراه با یک تقاضا نامه به خانم منشی تحویل بدهید و شماره تماس من رو از ایشون بگیرید و 3 روز دیگه با من تماس بگیرید".
    من و دوستم چرا آخه این چند جمله رو رو یه کاغذ توی برد یا پشت شیشه ننوشتن که چندیدن ساعت ما معطل نشیم.تمام اداره استاندارد رو گشتیم دنبال یه کپی و فروشگاه روبروی استاندارد رو که فکر کنم مربوط به کارکنان هما بود رفتم،همه دستگاه کپی داشتند ولی حاظر نبودند 2 تا کاغذ برای ما کپی بگیریم، با بدبختی تونستیم یه جا رو تو ترمینال 4 پیدا کردیم که هم عروسک میفروخت و کپی هم داشت! ساعت شده بود 3:30 ظهر ! حاجی کپی یادت نره قبلش بیاری با خودت!

مدارک رو تحول دادیم و شماه تماس آقای اسد زاده رو گرفتیم.

شماره تماس مستقیم آقای اسد زاده: 61022141-021

میتونید امتحان کنید کی ایشون تو دفترشون هستند ما رو هم خبر کنید!

البته شماره تماس رو من واسه دوستانی گذاشتم که دنبال این مشکلات نرن و کارشون 10000 برابر راحت تر بشه ویه دعای کوچیک واسه ما بکنند.

ادامه دارد......

?????? ???? irufo : October 30th, 2009 ?? ???? 22:37:19
    #1 ارسال شده در تاريخ October 28th, 2009 در ساعت 02:46:30

2. The Following 14 Users Say Thank You to irufo For This Useful Post:

AIPK (May 2nd, 2010), ANADOLU (October 28th, 2009), Djmerikhi (October 28th, 2009), ehsan.p (October 2nd, 2014), Eshghe Parvaz (October 28th, 2009), misha (May 3rd, 2010), SKY MAN (October 28th, 2009), Mohammad Tomcat (October 28th, 2009), Mohammadme (July 16th, 2010), Morpheus (May 2nd, 2010), nd_blacky (October 28th, 2009), orasess (October 28th, 2009), SPACE MAN (May 1st, 2012), داوديان (October 28th, 2009)

3. irufo ?????? ??
    irufo
    هوانورد عادي
    March 2008
    1,061
    تعداد تشکر : 1,487

??? ??? پاسخ : مراحل تبدیل مدارک خلبانی خارجی-جهت تایید شدن در ایران

بعد از تاييده مدارك شما رو به حراست هواپيمايي كشوري معرفي ميكنند

يه نكته:
    حتما يادتون باشه وقي كه ميگن شما به حراست خودتون رو معرفي كنيد،حتما تو همون استاندارد به منشي بگيد كه يه نامه براتون تايپ كنه كه در اصل نامه معرفي شما به حراست مهرآباد باشه.

چرا؟چون دوست من بعد از 6 ماه علافي تو حراستي به اون اعلام شد كه مداركش كامل هست ولي معرفي نامش نيست!پيگير كه شد ديد نامه رو اصلا نفرستادن،رفت پيش اسد زاده متوجه شد كه اصلا نامه تايپ نشده و اسد زاده با يه حالت طلبكارانه به دوستم گفت كه مگر به منشي نگفتيد كه به شما معرفي نامه به حراست بده؟!! (بدون اينكه خودش بقيه مراحل رو كامل اعلام كنه يا حداقل پشت شيشه اتاق دبيرخانه بزنند! )

خلاصه اين بلا سرتون نياد كه خونه خراب ميشيد.

يه فرمي هست كه تمام مشخصات جد و آبادتون رو ازون ميگيرند و حتما كپي شناسنامه و كارت ملي اعضاي خانواده درجه يكتون همراهتون باشه كه اگر بچه شهرستان هستند مجبور نشيد واسه 4 تا كپي پاشيد بريد شهرتون و برگرديد.

فرم ها رو كه پر كرديد تحويل مسئول مربوطه در حراست ميديد و 6 ماه علافي ميكشيد و معطل ميشيد تا حراست مدارك شما و خود شما رو تاييد كنه يا رد كنه !

بعد از 6 ماه از اين قضيه فعلا دوست من تا اين مرحله رسيده كه حراست اعلام كرده كه پروندش بسته هست و مداركش تكميله تاييدش كرده ولي نامه اي كه به هواپيمايي كشوري جهت تاييده بفرسته رو نفرستاده !! پرتغال فروش را پيدا كنيد

اتفاق جديدي افتاد اينجا مينويسم
    ?????? ???? irufo : May 7th, 2010 ?? ???? 00:37:49
    #2 ارسال شده در تاريخ May 2nd, 2010 در ساعت 10:17:44

4. The Following 9 Users Say Thank You to irufo For This Useful Post:

AIPK (May 2nd, 2010), ehsan.p (October 2nd, 2014), Eshghe Parvaz (May 2nd, 2010), misha (May 3rd, 2010), SKY MAN (May 2nd, 2010), Mohammad Tomcat (May 7th, 2010), Mohammadme (July 16th, 2010), Morpheus (May 2nd, 2010), داوديان (May 2nd, 2010)

5. ehsan.p ?????? ??
    ehsan.p
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    March 2012
    t
    10
    تعداد تشکر : 2

??? ??? پاسخ: پاسخ : مراحل تبدیل مدارک خلبانی خارجی-جهت تایید شدن در ایران

سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    می خواستم ببینم بعد از حراست چه کارایی باید انجام داد ممنون می شم
    #3 ارسال شده در تاريخ October 2nd, 2014 در ساعت 00:31:36

6. عابدین ?????? ??
    عابدین
    هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
    June 2012
    فضولی مگه؟
    329
    تعداد تشکر : 211
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? پاسخ: مراحل تبدیل مدارک خلبانی خارجی-جهت تایید شدن در ایران

خدا خیر کسانی را بدهد که میرن خارجه کلی دلار و ارز خرج میکنن تو بهترین های کالج اون ور اب ، بعد تازه میافته یادشون بیان ایران برای کسب درامد.
    این چه کاریه .شماها که میدونید این شغل خلبانی در ایران چقدر مشکل هست استخدامیش.همون خارج بمونید تا بشید یک کاپتان واقعی.
    واقعا ادم بعضی از کارهای دوستان رو میبینه تعجب میکنه.
    #4 ارسال شده در تاريخ October 2nd, 2014 در ساعت 11:28:16

7. reddunhill ?????? ??
    reddunhill
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    May 2012
    tehran
    15
    تعداد تشکر : 25
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? پاسخ: مراحل تبدیل مدارک خلبانی خارجی-جهت تایید شدن در ایران

برای atpl چی ؟ سازمان میگه باید ایران امتحان بدی ... و مدرک خارجی ایکائو فقط به درد این میخوره که دیگه کلاس نری
    #5 ارسال شده در تاريخ October 2nd, 2014 در ساعت 11:54:29

??????? ?????

1. ????: 7
    ????? ?????: May 14th, 2013, 12:57:33
  2. سقوط توپولف 154 رییس جمهور لهستان را به كشتن داد
    ???? بهرام 0098 ?? ????? سوانح غیر نظامی
    ????: 21
    ????? ?????: April 29th, 2010, 16:13:32
  3. ????: 0
    ????? ?????: April 26th, 2010, 00:28:03
  4. ????: 2
    ????? ?????: March 5th, 2010, 04:25:03

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0