مديركل فرودگاههاي استان بوشهر گفت: همزمان با سالروز ميلاد مسعود حضرت امام رضا (ع) پرواز بوشهر ـ مشهد به دو پرواز در هفته افزايش يافت.
بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاهها ي كشورحميد رضا سيدي گفت: اين پروازها همه هفته روزهاي شنبه و دوشنبه انجام مي‌شود.
وي با اشاره به استقبال خوب شهروندان استان از اين پروازها افزود: پيش از اين شهروندان بوشهري براي عزيمت به مشهد مقدس از مسير شيراز يا تهران و يا از راه زميني به مشهد مقدس سفر مي‌كردند كه با افزايش پروازهاي بوشهر به اين شهر ، علاوه بر صرفه‌جويي در وقت شهروندان بوشهري هزينه‌هاي آنان نيز به طور چشمگيري كاهش مي‌يابد.
مدير‌كل فرودگاههاي بوشهر همچنين از آغاز پروازهاي حج از 13 آبان ماه امسال در استان خبر داد.
وي با بيان اينكه اين پروازها توسط هواپيماي شركت سعودي انجام مي‌شود، گفت: اين پروازها دو بار در روز 13 آبان كه يكي از آنها در ساعت 13:35 و ديگري در ساعت 23:5 دقيقه به سمت مدينه منوره است.
سيديپرواز برگشت حجاج بوشهري را آذر ماه اعلام كرد و گفت: نخستين گروه حجاج بوشهري روز 13 آذر ماه باز مي گردند.
مديركل فرودگاههاي استان بوشهر با بيان اينكه هم اكنون 13 آژانس مسافرتي بند الف در استان بوشهر مشغول به فعاليت هستند، افزود: اين آژانس‌ها صلاحيت و مجوز صدور بليط‌ هاي داخلي و خارجي را دارند.
وي گفت: از اين تعداد حدود هفت آژانس در شهرستان بوشهر، دو آژانس در دشتستان، گناوه و جم هر كدام يك آژانس و شهر عسلويه و چاه مبارك نيز هر كدام يك آژانس فعال است.
سيدي با بيان اينكه هم اكنون در هفته 30 پرواز رفت و برگشت به تهران انجام مي‌شود، گفت : به جز پروازهاي بوشهر- تهران ، هفته‌اي دو پرواز به مشهد مقدس، يك پرواز به شيراز و يك پرواز نيز به اصفهان انجام مي‌شود.
وي در پايان تصريح كرد: هم اكنون در دفتر هواپيمايي جمهوري اسلامي بليط الكترونيك صادر مي‌شود كه اين امر از مشكلاتي كه در گذشته به سبب فروش بليط به صورت دستي و سنتي دامن‌گير شهروندان مي‌شد، جلوگيري مي‌كند