برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  new_1 انعقاد قرارداد با دانشگاه صنعتي اصفهان براي ساخت ابررايانه‌ هواشناسي

  خبرگزاري فارس: معاون وزير راه و ترابري از انعقاد قرارداد في‌مابين سازمان هواشناسي و دانشگاه‌ صنعتي اصفهان براي ساخت و تحويل يك دستگاه ابر رايانه هواشناسي خبر داد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس "توانا "، بهرام صناعي در حاشيه هفتمين نمايشگاه بين‌الملل حمل و نقل عمومي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارتباط سازمان هواشناسي با رسانه‌ها در فصل تابستان به دليل تغييرات و نوسان پايين آب و هوا كمتر است اما در فصل زمستان و پاييز اين ارتباط گسترده‌تر مي‌شود.
  وي افزود: سازمان هواشناسي در حال حاضر پروژه‌هايي را در برنامه سال جاري خود در جهت ارتقا خدمات اين سازمان قرار داده است.
  صناعي با اشاره به نصب 55 ايستگاه هواشناسي جاده‌اي در گردنه‌ها خاطرنشان كرد: با توجه به شرايط اقليمي جاده‌هاي ايران مردم در فصل زمستان در برخي جاده‌ها دچار مشكل مي‌شدند كه طي برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده تفاهم‌نامه اوليه پروژه احداث 55 ايستگاه هواشناسي بين سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و سازمان هواشناسي كشور به امضا رسيد.
  معاون وزير راه و ترابري با بيان اينكه اعتبار اجراي پروژه ايستگاه هواشناسي جاده‌اي 70 ميليارد ريال است خاطرنشان كرد: هفته آينده اين قرارداد نهايي مي‌شود كه اعتبار آن بصورت 50 درصد از سوي سازمان راهداري و 50 درصد از سوي سازمان هواشناسي تامين خواهد شد.
  وي ادامه داد: اجراي اين پروژه در سال آينده عملياتي مي‌شود و مدت زمان اجراي آن يكسال بطول خواهد انجاميد.
  رئيس سازمان هواشناسي خاطرنشان كرد: با نصب اين تجهيزات اطلاعات هواشناسي گردنه‌ها بصورت آنلاين در دسترس سازمان راهداري و سازمان هواشناسي قرار خواهد گرفت و مسافران قبل از شروع سفر از وضعيت هواشناسي جاده‌ها با خبر خواهند شد.
  معاون وزير راه و ترابري با اشاره به وقوع پديده گرد و غبار در غرب كشور خاطرنشان كرد: بدليل بروز خشكسالي در كشورهاي عربستان، عراق و سوريه و كمبود رطوبت در اين مناطق در نواحي غربي و مركزي كشور ايران مشكل وقوع گردوغبار ايجاد شد.
  وي ادامه داد: بدنبال اين موضوع شبكه پايش گرد و غبار به سازمان هواشناسي كشور محول شد كه در پي آن مراحل اوليه عمليات در اين سازمان انجام شده است.
  صناعي اضافه كرد: براي ايجاد شبكه پايش گرد و غبار اعتباري حدود 150 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است كه اين اعتبار تاكنون مصوب نشده اما در ماه‌هاي اينده اين كار نهايي خواهد شد.
  وي با بيان اينكه پايش خشكسالي و رسيدگي به پديده گرد و غبار جزو فعاليت‌هاي مركز پايش گردوغبار پيش‌‌بيني شده است خاطرنشان كرد: در سال آينده با تصويب شوراي عالي كشور اين مركز كار خود را رسما آغاز خواهد كرد.
  وي با اشاره به نوين‌سازي سيستم‌هاي اطلاعاتي هواشناسي اظهار داشت: قرارداد اجراي اين پروژه با شركت ايز ايران به امضا رسيده اس كه با انجام اين پروژه سيستم‌هاي ارتباطي هواشناسي ايران بصورت مستمر به تمامي كشورها متصل خواهد شد و اين در حالي است كه سيستم‌هاي اطلاعاتي سازمان هواشناسي كشور تا چندي پيش چندان بروز نبود.
  وي افزود: با افزايش ارتباطات برنامه‌سازي سيستم‌هاي اطلاعاتي هواشناسي، خدمات سازمان هواشناسي تغييرات قابل ملاحظه‌اي خواهد كرد.
  معاون وزير راه‌و ترابري خاطرنشان كرد: از ديگر پروژه‌هاي اين سازمان تجهيز ايستگاه هواشناسي در فرودگاههاي گرگان، سنندج و بوشهر و به دنبال آن فرودگاههاي اهواز، اردبيل و كرمانشاه است.
  صناعي با بيان اينكه ايستگاه‌هاي هواشناسي در جهت افزايش ايمني پروازها در تمامي فرودگاههاي كشور مستقر شده است افزود: در برخي فرودگاهها به دليل وجود نقصان در ايستگاههاي هواشناسي برقراري پروازها با مشكل مواجه مي‌شد و به اين دليل سازمان هواشناسي به دنبال تجهيز ايستگاههاي خود در فرودگاهها به منظور افزايش دقت در ارائه وضعيت آب و اهواز براي برقراري پروازها است.
  رئيس سازمان هواشناسي با بيان اينكه توسعه همكاري‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي از ديگر پروژه‌هاي اين سازمان است افزود: هفته گذشته تفاهم‌نامه‌اي در جهت تبادل اطلاعات هواشناسي بين سازمان هواشناسي ايران و سازمان هواشناسي تركيه امضا شد.
  وي ادامه داد: برگزاري اجلاس همكاريهاي آبشناسي و هواشناسي در ماه آينده با حضور كشورهاي حاشيه درياي خزر در تهران از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان است.
  صناعي خاطرنشان كرد: چهارمين كنفرانس تغيير اقليم نيز در سال جاري در ابرشهر تهران برگزار خواهد شد.
  صناعي تصريح كرد: پروژه‌اي براي ايجاد سيستم ابر رايانه‌ها در سازمان هواشناسي در نظر گرفته شده بود كه به دليل محدوديت‌هايي كه از طرف دولت امريكا براي دولت ايران ايجاد شده است اين ابر رايانه‌هاي از طرف كشورهاي اروپايي در اختيار سازمان هواشناسي قرار نگرفت.
  وي ادامه داد: اين سازمان پس از اين موضوع قراردادهايي را با دانشگاه اميركبير و دانشگاه صنعتي اصفهان به امضا رساند كه طي آن 2 دستگاه سيستم ابر رايانه‌اي كه سرعت پردازش بالايي دارند و مي‌توانند بخش‌هاي زيادي از نيازهاي سازمان را عملياتي كنند به اين سازمان تحويل خواهد شد.
  وي افزود: همچنين دستگاهي كه قرار است دانشگاه صنعتي اصفهان براي سازمان هواشناسي بسازد مراحل نهايي خود را مي‌گذراند كه بزودي در ايستگاه هواشناسي اصفهان نصب خواهد شد.
  #1 ارسال شده در تاريخ November 4th, 2009 در ساعت 01:39:53

 2. The Following 4 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Djmerikhi (November 5th, 2009), Mohammad Tomcat (November 5th, 2009), orasess (November 4th, 2009), TANNAZI (November 7th, 2009)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0