برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  new_1 *حاشيه‌هاي يك تصميم* مخالفان نصب اسكنرهاي بدن‌نما در فرودگاه‌هاي غربي

  *حاشيه‌هاي يك تصميم*
  مخالفان نصب اسكنرهاي بدن‌نما در فرودگاه‌هاي غربي مي‌گويند:
  اين اسكنرها حريم شخصي افراد را خدشه‌دار مي‌كند  درپي تلاش نافرجام يك فرد نيجريه‌اي براي انفجار بمب در يک هواپيماي آمريکايي در روز کريسمس، تدابير شديدي در فرودگاه‌هاي جهان به ويژه كشورهاي اروپايي و آمريكا اتخاذ شده كه يكي از اين تدابير بحث‌برانگيز نصب اسكنرهاي بدن‌نما در فرودگاه‌ها بوده است كه مخالفت‌هاي زيادي را به دنبال داشته است.

  به گزارش ايسنا، کميسيون اروپا قرار است نشستي با حضور کارشناسان امنيت هوايي کشورهاي عضو در بروکسل برگزار کرده و در اين نشست موضوع نصب اسكنرهاي بدن‌نما را بررسي كند. اين در حالي است كه ايتاليا، هلند و انگليس گفته‌اند در فرودگاه‌هاي خود دستگاه‌هاي اسکني را که تمام بدن را بازرسي مي‌کند نصب خواهند کرد.

  مطابق قوانين اتحاديه اروپا، 27 کشور عضو در انتخاب نوع دستگاه‌هاي مورد استفاده در فروگاه‌ها آزادند. اما برخي کشورهاي اروپايي با استفاده از دستگاه‌هاي اسکني که تمام بدن را بازرسي مي‌کند مخالفت کرده‌اند.

  اتين شوپ ـ وزير حمل و نقل بلژيک ـ در آستانه نشست کميسيون اروپا گفت كه اين‌گونه اقدامات افراطي است و فرودگاه‌هاي اروپا از تدابير امنيتي لازم برخوردارند.

  اما ايتاليا گفته است دستگاه‌هاي اسکن جديد را بطور آزمايشي در فرودگاه‌هاي رم، ونيز و ميلان نصب مي‌کند.

  اسپانيا نيز اعلام کرده است كه در انتظار تصميم کميسيون مي‌ماند و فرانسه و آلمان نيز هنوز تصميمي در اين زمينه نگرفته‌اند.

  سازمان‌هاي طرفدار آزادي‌هاي مدني با بکارگيري اين دستگاه‌ها که تصاوير "تقريبا برهنه‌اي" از مسافران توليد مي‌کند، مخالفت کرده‌اند.

  اما برخي کشورها گفته‌اند اين دستگاه‌ها ابزار ضروري امنيت پروازهاست و کميسيون اروپا نيز آن را مفيد و مکمل خوانده است.

  اين کميسيون در سال 2008 پيش‌نويس استفاده از اين دستگاه‌هاي اسکن بدن را بدنبال مخالفت پارلمان بعضي کشورهاي اروپايي مسکوت گذاشت اما حادثه روز کريسمس موجب طرح مجدد اين موضوع و بحث و بررسي بيشتر شده است.

  از نوامبر سال 2006 کشورهاي عضو اتحاديه اروپا حمل مايعات در ظروف 100 ميلي گرمي يا بيشتر را به داخل هواپيما ممنوع کردند.

  اين ممنوعيت پس از توطئه ناکام تروريستي اوت 2006 و کشف مايعات انفجاري در فرودگاه هيترو در لندن اعمال شد.

  در آلمان نيز بحث بر سر نصب اين اسكنرها ادامه دارد. پليس آلمان از کمبود دستگاه‌هاي کنترل امنيت در فرودگاه‌هاي اين کشور گله مي‌کند و خواستار نصب اسکنر‌هاي بدن‌نماست اما مخالفان مي‌گويند اين اسکنرها حريم شخصي فرد را خدشه‌دار مي‌کنند.

  آنته شاوان ـ وزير آموزش و پژوهش آلمان ـ در اين خصوص گفت: ما اطمينان داريم که تا تابستان سال 2010 نتيجه تحقيقات‌مان را در مورد مدل کاملا جديد اسکنرهاي‌بدن‌نما عرضه خواهيم کرد. مدل کنوني اين دستگا‌ه‌ها از نظر مخالفان نصب آنها، حريم شخصي مسافر را خدشه‌دار مي‌کند.

  البته صداي مخالفان در چند هفته اخير و پس سوءقصد نافرجام به يک هواپيماي مسافربري آمريکا، کمتر به گوش مي‌رسد. در عوض رييس کميسيون دولت آلمان مي‌گويد: ممکن است که در سال 2010 نصب و استفاده از اين دستگاه‌ها آغاز شود.

  اين در حالي است كه پليس آلمان مصر است که اسکنرهاي بدن‌نما هرچه زودتر مي‌بايست نصب شوند. رييس اتحاديه کارمندان پليس معتقد است امنيت در فرودگاه‌هاي آلمان در حال حاضر تضمين شده نيست.

  وي مي‌گويد: ما از سال‌ها پيش مدام تکرار مي‌کنيم که سيستم کنترل امنيتي فرودگا‌ه‌هاي ما نقص دارد.

  با اين حال مخالفان نصب اسکنرهاي بدن‌نما مي‌گويند که عبور از اين دستگاه‌ها حريم شخصي فرد را خدشه‌دار کرده و مغاير با قوانين حفاظت ‌از اطلاعات شخصي است.

  بسياري نيز معتقدند که نصب اين دستگا‌ه‌ها به معناي تضميني براي امنيت کامل فرودگاه‌هاي و پرواز نيست، زيرا راه‌هاي ديگري هم براي بردن سلاح و مواد منفجره به درون هواپيما وجود دارد.

  مخالفان معتقدند، تصميم دولت آلمان براي نصب اسکنرهاي بدن‌نما از نظر سياسي تنها اقدامي سمبوليک است. به عقيده آنها بعد از سوءقصد نافرجام به هواپيماي مسافربري آمريکا، سياستمداران مي‌خواهند به افکارعمومي نشان دهند که براي جلوگيري از بروز چنين مواردي اقدام مي‌کنند؛ آن‌هم با نصب اسکنرهاي بدن‌نما، بي آنکه در اين ‌مورد به اندازه کافي تحقيق شده باشد.

  در همين حال از آمريكا خبر مي‌رسد كه گروه‌هاي مسلمان در اين كشور از تدابير جديد ضدتروريستي آمريکا براي پروازهاي بين‌المللي به مقصد اين کشور، انتقاد کرده و مي‌گويند اين تدابير مردم را صرفا بر اساس مذهب هدف قرار داده است.

  اين گروه‌ها همچنين مي‌گويند يک چنين تدابيري آزادي‌هايي را که مطابق قانون اساسي آمريکا تضمين شده نقض مي‌کند.

  استفاده از تکنيک‌هاي جديد براي بازرسي مسافراني که از کشورهايي که "خطر تروريستي" براي آمريکا محسوب مي‌شوند مي‌آيند، تنها يکي از جنبه‌هاي مقررات جديد است که گروه‌هاي مسلمان در آمريکا از آن انتقاد کرده‌اند.

  شوراي امور عمومي مسلمانان، مي‌گويد اين تدابير به شدت از اهميت تلاش‌هاي دولت باراک اوباما ـ رييس جمهوري آمريکا ـ براي احياي روابط آمريکا با کشورهايي که مردم آن عمدتا مسلمان هستند، مي‌کاهد.

  اين شورا در بيانيه‌اي که انتشار داده، مي‌گويد: هدف قرار دادن تنها عده بخصوصي براي بازرسي کامل، سبب خواهد شد که نقطه هاي کوري ايجاد شود که بنيادگرايان بتوانند اين نقطه‌ها را پيدا کرده و از آن بهره برداري کنند.

  شوراي روابط آمريکا و مسلمانان، نيز نگراني‌هاي مشابهي ابراز داشته و همچنين استدلال کرده است که جمع‌آوري اطلاعات درباره مردم صرفا بر اساس مذهب يا نژاد، ممکن است تعهد قانون اساسي آمريکا در مورد برخورد يکسان با شهروندان اعم از نژاد يا مذهب را تضعيف کند.

  يوسف رضا گيلاني ـ نخست وزير پاکستان ـ نيز از آمريکا خواسته است پاکستان را از فهرست کشورهاي که شهروندان آنها هنگام پرواز به آمريکا با بازرسي‌هاي امنيتي بيشتر روبرو خواهند بود خارج کند.

  گيلاني روز جمعه در ديداري با جان مک کين ـ سناتور جمهوريخواه ايالات آريزونا ـ در اسلام آباد گفت استانداردهاي جديد تبعيض‌آميز است.

  نخست وزير پاكستان همچنين گفت اين معيارها مي‌تواند تاثيري منفي بر مناسبات دو جانبه داشته باشد.  http://www.isna.ir/ISNA/PicView.aspx...69969-2&Lang=P

  .
  #1 ارسال شده در تاريخ January 9th, 2010 در ساعت 17:04:34

 2. The Following 2 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  orasess (January 9th, 2010), AIPK (January 9th, 2010)

??????? ?????

 1. ????: 18
  ????? ?????: January 4th, 2012, 09:59:15

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0