برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Tbm6262 ?????? ??
  Tbm6262
  هوانورد نیمه فعال-استوار یکم
  January 2010
  اایران
  142
  تعداد تشکر : 210
  Thanked 548 Times in 132 Posts

  ??? ??? چشم تلسکوپ مادون قرمز ناسا به روی کهکشانها باز شد

  چشم تلسکوپ مادون قرمز ناسا به روی کهکشانها باز شد


  جدیدترین تلسکوپ فضایی ناسا چشم خود را بر روی جهان هستی گشوده و اولین تصویر از کهکشانها را در اولین روز از ماموریتی 9 ماهه مشاهده کرده و تصویری زیبا از آن به ثبت رساند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، این تلسکوپ مادون قرمز با نام اختصاری WISE که ماه گذشته به فضا پرتاب شده است طی ماموریت خود در جستجوی تمامی انواع اجرام شناور در آسمانها، از شهابسنگها گرفته تا ستاره های کوتوله ها و کهکشانها خواهد بود. دستاوردهای این تلسکوپ زمینه ساز ماموریت دیگر ناسا است که طی آن منطقه ای در کهکشانها برای تمرکز تلسکوپهای هابل و اسپیتزر انتخاب خواهد شد.


  تصویر بالا تصویری است که مدتی کوتاه پس از گشودن چشمهای تلسکوپ WISE به ثبت رسیده است. در این تصویر تلسکوپ منطقه ای سه برابر سطح ماه کامل را تحت پوشش خود قرار داده است و تصویر به منظور تنظیم تجهیزات تصویربرداری تلسکوپ به ثبت رسانده است.

  تلسکوپ WISE هر 11 ثانیه یک تصویر به ثبت خواهد رساند و بخشی از آسمان را طی 6 ماه و پس از آن بخشی دیگر از آسمانها را در سه ماه باقیمانده تحت پوشش تصاویر خود قرار خواهد داد به این امید که بتواند پدیده های نایابی را برای ارائه به دانشمندان به ثبت برساند.

  بر اساس گزارش پاپ ساینس، تصویر جدید با دقتی بالا از منطقه ای به ثبت رسیده است تا اجرام بسیار درخشانی در آن وجود نداشته باشند تا طی مراحل تنظیم سازی ردیابهای حساس خارجی تلسکوپ آسیب نبینند. با این حال آنچه برای تلسکوپ مادون قرمز WISE چندان درخشان و زیبا نیست برای انسانها بسیار زیبا و فریبنده به نظر می رسد.
  پرواز....پرواز.....پرواز....؟؟؟
  #1 ارسال شده در تاريخ January 9th, 2010 در ساعت 19:00:53

 2. The Following 2 Users Say Thank You to Tbm6262 For This Useful Post:

  SKY MAN (January 9th, 2010), orasess (January 9th, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0