برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 15
dqw
  1. tomcata14 ?????? ??
    tomcata14
    هوانورد عادی - گروهبان دوم
    November 2009
    tehran-zanjan
    41
    تعداد تشکر : 100

??? ??? پرسش درباره ی ناو بری در شبیه ساز

با سلام
    در برخی از پرواز ها قسمت هایی از مسیر تحت پوشش هیچ دستگاه ناوبری(vor-adf)نیست و هیچ وسیله ای به جز gpsبرای ناو بری وجود ندارد.اگر بخواهیم با هواپیمایی مانند 727 با صرف نظر ازgpsپرواز کتیم چه کاری باید انجام دهیم؟؟
    #1 ارسال شده در تاريخ February 5th, 2010 در ساعت 16:50:33

2. The Following 5 Users Say Thank You to tomcata14 For This Useful Post:

Ali Pilot (February 5th, 2010), Eshghe Parvaz (February 5th, 2010), m.boostani (February 5th, 2010), mona (March 14th, 2011), W mahan 5 (February 6th, 2010)

3. Eshghe Parvaz ?????? ??
    Eshghe Parvaz

کارشناس هوانوردی
    December 2008
    ايران
    1,312
    تعداد تشکر : 8,798

??? ??? پاسخ : پرسش درباره ی ناو بری در شبیه ساز

??? ??? ????? ???? ???? tomcata14 ????? ??? ??
    با سلام
    در برخی از پرواز ها قسمت هایی از مسیر تحت پوشش هیچ دستگاه ناوبری(vor-adf)نیست و هیچ وسیله ای به جز gpsبرای ناو بری وجود ندارد.اگر بخواهیم با هواپیمایی مانند 727 با صرف نظر ازgpsپرواز کتیم چه کاری باید انجام دهیم؟؟
    سلام ، يكي از اشكال هاي بخش مسير يابي شبيه ساز همين موردي هست كه شما ذكر كرديد . البته تمامي مسيرهاي هوايي داراي پوشش راداري هستند ولي در شبيه ساز بعضي نقاط به دلايلي (مثل فواصل طولاني و يا در اقيانوس ها) شناخته نمي شوند و مسير براي شما پيدا نمي شود . براي بر طرف كردن اين مشكل چند راه داريد :

- يكي استفاده از هواپيماهايي كه داراي سيستم FMS يا FMC هستند كه با نصب آخرين AIRAC مربوطه مي توانيد روت خود را از اين سايت (http://rfinder.asalink.net/free/) دريافت و بر روي دستگاه پياده كنيد .

- يك راه ديگر كه براي هواپيماهاي قديمي تر مثل 100-747 ، 200-747 ، 747SP ، 727 ، DC10 و ... هست استفاده از سيستم كمك ناوبري INS هست . طرز كار آن هم به اين شكل هست كه شما مسير پروازي رو از سايتي كه در بالا ذكر كردم دريافت مي كنيد و مختصات جغرافيايي رو وارد دستگاه مي كنيد و پرواز را بر اساس آن انجام مي دهيد . البته امكان نصب سيستم FMC بر روي اين مدل ها هست ولي يك مقدار تنظيم آن بر روي هواپيماها وقت گير هست .

- روش آخري هم هست كه مي توانيد مسير پروازي رو از سايت فوق دريافت كنيد . سپس يك فايل فلايت پلن از شبيه ساز را برداشته و نقاط را داخل آن وارد كنيد و save كرده . فلايت پلن جديد را load كرده و پرواز را مي توانيد با استفاده از GPS در مسير انجام دهيد . به عنوان مثال فايل زير را مشاهده كنيد . مسير فرودگاه دبي - امام هست كه به اين شكل تغيير پيدا كرده :

IFR Dubai Intl to Imam Khomaini Intl.PLN : (فايل هاي فلايت پلن شبيه ساز از داخل پوشه My Documents و پوشه Flight Simulator قابل دسترسي هستند) كادر قرمز نقاط جديد و مسير پروازي هستند كه مختصاتشان وارد شده است .

وقت بخير

«اللهم عجل لوليك الفرج والعافيه و النصر و جعلنا من خير اعوانه و انصاره و من المستشهدين بين يديه»

#2 ارسال شده در تاريخ February 5th, 2010 در ساعت 19:10:48

4. The Following 8 Users Say Thank You to Eshghe Parvaz For This Useful Post:

Ali Pilot (February 5th, 2010), iq-boy (February 5th, 2010), m.boostani (February 5th, 2010), mharyan (February 5th, 2010), mona (March 14th, 2011), NightVision (February 5th, 2010), tomcata14 (February 5th, 2010), W mahan 5 (February 6th, 2010)

5. m.boostani ?????? ??
    m.boostani
    هوانورد عادی - گروهبان دوم
    November 2009
    esfahan-shahin-shahr
    53
    تعداد تشکر : 1,118

سلام
    یک مشکلی که من در این مورد دارم این است که نام برخی از این مسیرها با نام موجود در چارت ها و یا مسیرهایی که در سایت بالا که جناب Eshghe parvaz ذکر کردند تفاوت دارد.
    لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید.

با تشکر
    #3 ارسال شده در تاريخ February 5th, 2010 در ساعت 23:50:46

6. The Following 3 Users Say Thank You to m.boostani For This Useful Post:

Eshghe Parvaz (February 6th, 2010), mona (March 14th, 2011), W mahan 5 (February 7th, 2010)

7. Eshghe Parvaz ?????? ??
    Eshghe Parvaz

کارشناس هوانوردی
    December 2008
    ايران
    1,312
    تعداد تشکر : 8,798

??? ??? ????? ???? ???? m.boostani ????? ??? ??
    سلام
    یک مشکلی که من در این مورد دارم این است که نام برخی از این مسیرها با نام موجود در چارت ها و یا مسیرهایی که در سایت بالا که جناب Eshghe parvaz ذکر کردند تفاوت دارد.
    لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید.

با تشکر
    سلام ، اگر كه مي خواهيد نام هاي جديد را داشته باشيد از اينجا فايل مربوطه را نصب كنيد . ولي در كل به دليل بروز شدن دائمي چارت ها و مسيرها اين تفاوت ها طبيعي هست .

در هر صورت شما اگر روش آخري را كه در پست قبلي عرض كردم انجام بدهيد . نقاط جديد هم مي توانيد استفاده كنيد . چون اين نقاط صرفاً يك نقطه جغرافيايي با يك طول و عرض خاص هستند (مثل نقطه VALEP) نه يك دستگاه ناوبري مثل VOR يا NDB .

«اللهم عجل لوليك الفرج والعافيه و النصر و جعلنا من خير اعوانه و انصاره و من المستشهدين بين يديه»

#4 ارسال شده در تاريخ February 6th, 2010 در ساعت 11:46:07

8. The Following 3 Users Say Thank You to Eshghe Parvaz For This Useful Post:

m.boostani (February 6th, 2010), mona (March 14th, 2011), W mahan 5 (February 6th, 2010)

9. hellscrew_angel ?????? ??
    hellscrew_angel
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    March 2011
    iran
    8
    تعداد تشکر : 0

??? ??? پاسخ: پرسش درباره ی ناو بری در شبیه ساز

يه سوال فني دارم اينه كه تو fsx كه من دارم وقتي با ILS دارم ميام بشينم توي فرودگاه هاي ايران به جاي اينكه منو ببره روي runway center line ميبره وسط دوتا باند، چيكارش بايد بكنم؟؟؟
    #5 ارسال شده در تاريخ March 14th, 2011 در ساعت 21:48:50

10. The Following 2 Users Say Thank You to hellscrew_angel For This Useful Post:

mona (March 14th, 2011), W mahan 5 (March 15th, 2011)

11. W mahan 5 ?????? ??
    W mahan 5
    هوانورد نیمه فعال-سرهنگ دوم
    January 2009
    تهران
    647
    تعداد تشکر : 4,369

??? ??? ????? ???? ???? hellscrew_angel ????? ??? ??
    يه سوال فني دارم اينه كه تو fsx كه من دارم وقتي با ILS دارم ميام بشينم توي فرودگاه هاي ايران به جاي اينكه منو ببره روي runway center line ميبره وسط دوتا باند، چيكارش بايد بكنم؟؟؟
    همونطور که میدونید ils سه نوع هست:
    CAT I
    CAT II
    CAT III
    در تمام فرودگاه های ایران(به جز امام) دارای ILS با CAT I هستند(امام دارای CAR II هست)...یعنی در واقع با توجه به اون min که در چارت نوشته شما از اون به بعد هواپیما رو از حالت auto pliot در میارین و به صورت دستی فرود میاین...
    حالا اگه شما از MIN پایین تر بیاین دیگه هواپیما از مسیر باند منحرف میشه.هر چقدر نوع CAT بالا میره،MIN پایینتر میاد.یعنی در فرودگاه دبی که CAT III داره شما رو قشنگ تا باند هدایت میکنه ولی در فرودگاه های ایران که به دلیل تحریم CAT I هست باید در ارتفاع بالاتری دستور بالارو انجام بدید...

موفق باشید...
    با ولایت زنده ایم،تا زنده ایم رزمنده ایم....

#6 ارسال شده در تاريخ March 15th, 2011 در ساعت 00:43:17

12. W mahan 5 ?????? ??
    W mahan 5
    هوانورد نیمه فعال-سرهنگ دوم
    January 2009
    تهران
    647
    تعداد تشکر : 4,369

البته یه امکان دیگه هم وجود داره...
    احتمال اینکه شما فرکانس و course رو اشتباه ست کرده باشید هست....

یا علی...
    با ولایت زنده ایم،تا زنده ایم رزمنده ایم....

#7 ارسال شده در تاريخ March 15th, 2011 در ساعت 00:48:25

13. داوديان ?????? ??
    داوديان

مدیرتالار خلبانی و مهمانداری
    August 2009
    کرج
    572
    تعداد تشکر : 2,070

??? ??? ????? ???? ???? hellscrew_angel ????? ??? ??
    فایلهای AFCAD سیمولاتور درست با هم couple نشده . باید یه بار دیگه نصب کنی یا فایل اصلاحی AFCAD یا ADDON اون فرودگاه رو نصب کنی .

??? ??? ????? ???? ???? W mahan 5 ????? ??? ??
    البته یه امکان دیگه هم وجود داره...
    احتمال اینکه شما فرکانس و course رو اشتباه ست کرده باشید هست....

یا علی...
    ILS فقط یه beam در یک راستا از خودش ساطع میکنه و مثل VOR به Set کردن course بستگی نداره . شما در ILS فقط واسه guidance اون Course رو روی HSI میبندی .
    #8 ارسال شده در تاريخ March 15th, 2011 در ساعت 01:24:59

14. The Following User Says Thank You to داوديان For This Useful Post:

Ali Pilot (March 15th, 2011)

15. Captain Yashar ?????? ??
    Captain Yashar

هوانورد عادی - گروهبان یکم
    December 2010
    Tehran
    57
    تعداد تشکر : 507

سلام وقت همگی بخیر
    من یه سوال در مورد FSX داشتم
    میخواستم بدونم تو این برنامه چجوری میتونم برای Landing از Auto Landing استفاده کنم؟
    ممنون میشم اگه کامل توضیح بدبد
    #9 ارسال شده در تاريخ March 15th, 2011 در ساعت 01:56:08

16. داوديان ?????? ??
    داوديان

مدیرتالار خلبانی و مهمانداری
    August 2009
    کرج
    572
    تعداد تشکر : 2,070

هواپیمایی که میپری باید addon کامل باشد تا قابلیت این کار رو داشته باشه اما در واقعیت یکسری ملزومات احتیاجه
    #10 ارسال شده در تاريخ March 15th, 2011 در ساعت 12:21:10

17. The Following 3 Users Say Thank You to داوديان For This Useful Post:

arra (March 15th, 2011), Captain Yashar (March 16th, 2011), IR Blue SKY (March 15th, 2011)

???? 1 ?? 2 12 ??????????

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0