برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 4 1234 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 38
dqw
  1. tomcata14 ?????? ??
    tomcata14
    هوانورد عادی - گروهبان دوم
    November 2009
    tehran-zanjan
    41
    تعداد تشکر : 100

??? ??? Tehran scenery in FSX

با سلام
    مدت زیادی است که کاربرانFSXمنتظر انتشار یک صحنه ی خوب و کامل برای THR/OIIIهستند.اما به نظر می رسد هیچ کس یا گروهی قصد ساخت انرا ندارد(البته در سایت Iransimمدتی روی ان کار شد اما این سایت طی اطلاعیه ای کلیه ی فعالیت ها روی این صحنه را متوقف کرد)من نمی دانم کسی یا کسانی درAerocenterتوانایی ساخت این صحنه را دارند یا نه اما از تمامی دوستانی که توانایی این کار دارند خواهش می کنم این صحنه را بسازند.
    من فکر می کنم یک صحنه ی خوب و ایده ال باید ویژگی های زیر را داشته باشد.
    1-یکی از اشکالات صحنه های ساخته شده برای تهران عدم توجه کافی به محوطه های نظامی در جنوب فرودگاه است بطوریکه هیچ اثری از پایگاه های یکم شکاری و ترابری(مخصوصا ترابری) نیست(حالا ما انتظار تمام جزئیات را نداریم ولی صحنه های قبلی حتی خط کشی هم نداشتند)به نظر من این صحنه باید به جنوب فرودگاه پایگاه های یکم شکاری و ترابری و محدوده ی پارک هوپیما های سوخترسان توجه داشته باشد(در سطح خط کشی و اشیانه ها و ساختمان های اداری و مسکونی واقع در منطقه)
    2-در حالی که فرودگاه مهراباد مرکز اصلی تعمیر و نگهداری هواگرد ها در کشور هستند هیچ اثری از تاسیسات ان ها در شبیه ساز وجود ندارد!!!به نظر من یکی از نقاط قوت این صحنه می تواند وجود مراکز تعمیر و نگهداری باشد.
    3-در شبیه ساز هیچ توجهی به سوله ها انبار ها وکارخانه های اطراف فرودگاه(که تعداد ان ها زیاد است) نشده است به نظر من این صحنه باید توجه ویژه ای به بافت شهری اطراف فرودگاه داشته باشد.
    4-در fsx خیابان ها تبدیل به یکی از قسمت های مهم صحنه ها شده اند. به نظر توجه به خیابان های اطراف فرودگاه(ازادی فتح اذری جاده های قدیم و جدید کرج و میدان های ازادی و فتح)و خیابان های متقاطع با مسیر فرود(نواب و...)می تواند این صحنه را به واقعیت نزدیکتر کند.(یکی از خیابان های اطراف فرودگاه(اسم انرا نمی دانم) دقیقا جهت 285درجه دارد و روبه روی باند 29چپ قرار دارد. به نظر من به این خیابان باید توجه ویژه ای کرد)
    5-به نظر من اگر به Apronها و فضای سبز ان ها(مخصوصا بین دو باند)باید توجه ویژه ای کرد.
    6-یکی از ویژگی های عجیب FSXاین است که بر خلاف ورژن قبلی هیچ راداری در ان وجود ندارد!!!اگر کسی از دلیل این موضوع اطلاع دارد دلیل انرا به ما هم بگوید.
    7-یکی دیگر از از ویژگی های عجیب FSXاین است که در شب تمامی چراغ ها به رنگ طلایی است وهیچ چراغ سفید رنگی در ان وجود ندارد.اگر این مشکل در این صحنه حل شود یکی از مشکلات قدیمی شبیه ساز حل می شود.
    8-یکی دیگر از مشکلات FSX که قبلا به ان اشاره کردم معلق بودن چراغ های تقرب و باند است که به شدت حس واقعی بودن صحنه ضربه می زند.به نظر من طراحان و سازندگان با توجه به این موضوع به واقعی تر شدن صحنه کمک می کند.
    9-یکی از موارد مهم در هر صحنه طراحی صحیح و دقیق بناها و ساختمان های معروف و بلند مرتبه است.اگر به این موضوع توجه کافی شود این صحنه به یک صحنه ی ایده ال نزدیکتر می شود(اگر پراژکتور های نصب شده در برج میلاد که در مناسبت ها روشن می شود شبیه سازی شود خیلی عالی می شود)
    10-و اما مشکل فنی:کاملا اشکار است که طراحان مایکروسافت در هنگام طراحی فرودگاه مهراباد توجه کافی به نداشته اند زیرا الگو های ورودی ان کاملا اشتباه است .نمن نمی دانم این مشکل به چه چیزی مربوط است اما اگر حل شود خیلی خوب می شود.
    به نظر من نیاز نیست این صحنه ابتدا کامل ساخته شود سپس منتشر بشود بلکه اگر به صورت خرد خرد ساخته و منتشر شود خیلی بهتر است.(در ضمن برای fsxباشد
    از وقتی که برای خواندن پست من گذاشتید متشکرم
    شب بخیر
    #1 ارسال شده در تاريخ February 20th, 2010 در ساعت 23:46:45

2. The Following 12 Users Say Thank You to tomcata14 For This Useful Post:

Ali Pilot (February 21st, 2010), Amin_manager7 (July 16th, 2013), Eshghe Parvaz (February 25th, 2010), hemadbehzadi (February 28th, 2010), iq-boy (February 21st, 2010), Mahan (February 21st, 2010), mharyan (February 21st, 2010), NightVision (February 21st, 2010), orasess (February 20th, 2010), PILOTSAEED (November 13th, 2011), shahryar_bp (February 21st, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

3. iq-boy ?????? ??
    iq-boy
    January 2010
    ahan
    47
    تعداد تشکر : 195

??? ??? پاسخ : Tehran scenery in FSX

سلام. یک نرم افزاری وجود داره بنام Airport Design Editor ، که میشه تاکسی وی ها ، فضای اطراف و مشخصات فنی فرودگاه رو در FSX ویرایش کرد. فقط نیاز داره به یکی که دارای اطلاعات فنی خوبی از فرودگاههای ایران باشه، نقشه فرودگاهها رو در اختیار داشته باشه و بتونه با این نرم افزار کار کنه. اینم آدرس سایت ارائه دهنده اش هست و می شه لینک دانلودش رو هم گیر آورد:
    http://www.airportdesigneditor.co.uk/

بسم الله؟
    (البته برای scenery شهر باید تمهیدات بیشتری اندیشید)
    #2 ارسال شده در تاريخ February 21st, 2010 در ساعت 01:38:39

4. The Following 4 Users Say Thank You to iq-boy For This Useful Post:

Ali Pilot (February 21st, 2010), Mahan (February 21st, 2010), orasess (February 21st, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

5. Ali Pilot ?????? ??
    Ali Pilot

عضو شورا هوانوردی
    July 2009
    TEHRAN
    5,035
    تعداد تشکر : 11,640
    ارسال هاي وبلاگ : 2

tomcata14 دست گزاشتي روي دغ دلم و اون رو تازه كردي اگر واقعا" كسي يا كساني اين زحمت بسيار بزرگ را بكشند و در حق ما لطف كنند تا آخر عمر مديونشان خواهم بود. مسئله اي كه گفتيد بسيار مهم است مخصوصا" ساختمان هاي اطراف فرودگا و محوطه هاي apron ها و آشيانه ها بسيار مهم است البته يك مشكل ديگري كه fsx دارد اين است كه در واقعيت هواپيما ها در پاركينگ هاي خود معمولا" نوك هواپيما به سمت جنوب(بخش نظامي مهرآباد )است ولي در fsx دقيقا" 180 درجه خلاف اين است يعني رو به شمال و ترمينال ها است. با تشكر ممنون ميشوم اگر واقعا" تحقق پيدا كند
    #3 ارسال شده در تاريخ February 21st, 2010 در ساعت 16:19:39

6. The Following 5 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

امیررضا (March 6th, 2013), Mahan (February 21st, 2010), rockwusho (April 20th, 2013), tomcata14 (February 21st, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

7. tomcata14 ?????? ??
    tomcata14
    November 2009
    tehran-zanjan
    41

جناب ali pilot
    فکر می کنم شما از هیچ بسته ی الحاقی برای مهراباد استفاده نمی کنید(و از نسخه ی اصلی طراحی شده توسط مایکروسافت استفاده می کنید که ils ان هم انحراف دارد)به هر حال یک فایل اصلاحی مخصوصfsx درavsimوجود دارد که تا حدودی apronها را واقعی و ils را تصییح می کند.
    #4 ارسال شده در تاريخ February 21st, 2010 در ساعت 20:17:52

8. The Following 2 Users Say Thank You to tomcata14 For This Useful Post:

Mahan (February 21st, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

9. tomcata14 ?????? ??
    tomcata14
    November 2009
    tehran-zanjan
    41

من دیگه کم کم دارم نا امید می شم
    یعنی بین بیش از 5500عضو aerocenter هیچ کس توانایی انجام این کار ندارد؟!!
    #5 ارسال شده در تاريخ February 25th, 2010 در ساعت 14:29:48

10. The Following 2 Users Say Thank You to tomcata14 For This Useful Post:

Eshghe Parvaz (February 25th, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

11. Eshghe Parvaz ?????? ??
    Eshghe Parvaz

کارشناس هوانوردی
    December 2008
    ايران
    1,312
    تعداد تشکر : 8,798

??? ??? ????? ???? ???? tomcata14 ????? ??? ??
    من دیگه کم کم دارم نا امید می شم
    یعنی بین بیش از 5500عضو aerocenter هیچ کس توانایی انجام این کار ندارد؟!!

سلام ، دوست گرامي ساخت سينري براي شبيه ساز fsx متاسفانه با آنچه در 2004 انجام مي شود متفاوت هست و براي تطبيق جزئيات و به قول معروف ريزه كاري هاش يك مقدار پيچيدگي هاي مخصوص به خود را دارد .

در زمينه پاركينگ ها ، گيت ها ، تاكسي وي ها و ... در fsx شايد بتونم كمكتون كنم .

«اللهم عجل لوليك الفرج والعافيه و النصر و جعلنا من خير اعوانه و انصاره و من المستشهدين بين يديه»

#6 ارسال شده در تاريخ February 25th, 2010 در ساعت 14:39:17

12. The Following 4 Users Say Thank You to Eshghe Parvaz For This Useful Post:

NightVision (February 25th, 2010), orasess (February 25th, 2010), tomcata14 (February 25th, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

13. tomcata14 ?????? ??
    tomcata14
    November 2009
    tehran-zanjan
    41

باز خدا رو شکر یکی پیدا شد
    اگر حداقل کسی بتواند یکafxساده اما واقعی بسازد پیشرفت خوبیست
    #7 ارسال شده در تاريخ February 25th, 2010 در ساعت 17:38:02

14. The Following 2 Users Say Thank You to tomcata14 For This Useful Post:

Ali Pilot (February 25th, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

15. tomcata14 ?????? ??
    tomcata14
    November 2009
    tehran-zanjan
    41

با سلام
    من با برنامه های ساخت صحنه اشنا نیستم اما برنامه یobject placemen tool یکی از برنامه های کیت توسعه ی fsx است که در اصل برای ساخت صحنه ساخته شده است یکی از ویژگی های ان این است که محیط کار این برنامه خود fsxاست و صحنه های پیش فرض بیشماری دارد البته من فقط توانسته ام انرا نصب کنم و زیاد طرز کار انرا نمی دانم ولی مطمعنا به درد کار ما می خورد و کار با ان بسیار راحت است.
    راستی سایت ایرانسیم مدتی روی این صحنه کار می کرده و اعلام کرده برخی از قسمت ها را به پایان رسانده اگر کسی با گردانندان این سایت ارتباط دارد بتواند فایل های تا کنون ساخته شده را دریافت کند مجبور نیستیم از صفر شروع کنیم.
    #8 ارسال شده در تاريخ February 25th, 2010 در ساعت 22:28:55

16. Arshiaddd ?????? ??
    Arshiaddd
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    September 2009
    Tehran,Dubai
    32
    تعداد تشکر : 184

Question پاسخ : Tehran scenery in FSX

گروه ما یعنی (FS Group Shiraz) میتونه هم فایل های Afcad رو ویرایش کنه و هم صحنه فرودگاه و کلا شهر رو بسازه ولی خداییش دوستان قبول کنید که کار ساده و راحتی نیست .

این کار و این چیزی که داره توی ذهن شما میگذره به سادگی به دست نمیاد.

ما خودمون از خالی بودن فرودگاه های ایران شدیدا ناراحتیم . ولی عملی کردن این کار به یه وقت کاملا آزاد (در حد 2 الی 3 ماه) و کار هرروز یعنی روزانه نیاز داره.!!!!! ولی بگم که اگه حوصلش وسط بیاد میشه. مثلا گروه ما توی یه روز که کاملا روی فرم بودیم در عرض 2 ساعت هم برج میلاد و هم میدون آزادی رو برای تهران ساختیم.
    علاوه بر اون تا حالا توی 2 روز بخشی از شیراز مثل حافظیه و باغ ارم و برج خلیج فارس (که یک مجموعه بزرگ در ایران میشه و برجش بزرگترین برج ایران و شیراز خواهد شد که تاحالا 70% کارش تمومه توی واقعیت) رو کاملا طراحی کردیم.

ولی اینجا یه نکته پیش میاد که بیشتر اعضا اصلی سایت و عضو ها با اون مخالف هستند.

اون هم فروشی کردن این محصولات و دیگر محصولات توی ایران هستش. یکی از دلایل پیشرفت نکردن ایران توی سیمولیتور و حتی تمامی شاخه ها همین عامله.

میدونین چرا ایرانسیم کار رو تمام نکرد........ چون دید که باید هر روز ساعتی از زندگی و وقت گرانبهاش رو واسه این کار خسته کننده بگذاره و در آخرش هم رایگان در اختیار مردم بگذاره .

درسته ثوابش به جاش ولی همین ثواب باعث کباب شدن شبیه ساز میشه و همه دوستان به همین نسخه تکیه کنند و دیگه برن کنار.

شما شرکت های شبیه ساز رو توی خارج رو ببینید ..... از خودتون بپرسید و جواب بدید .....
    1- ما چندتا فرودگاه لندن EGLL برای شبیه ساز 2004 و X داریم؟

2- چند تا از اینها نسخه رایگان هستند و چندتاش پولی (Payware)؟

3- واسه چی وقتشون رو میذارن تا اونو تکمیل کنند؟

سرتونو درد نیاریم ...... ولی ببینید باید فرهنگش توی ایران هم جا بیفته . مگه Just Flight چیش زیادتره که داره اینجور کار میکنه و از همه کشورها مشتری داره؟؟؟؟

این دلایل پیشرفت نکردنه.

اگه الان ما بگیم باشه . قبول ما این رو کامل میسازیم , اما میفروشیمش چندتاتون موافقید؟؟؟؟؟؟ (قابل توجه دوستان قصد تبلیغ نیست و آدرس سایت هم ندادیم ) مطمئنا از 100 تا 10 تا میخرن و بقیه متاسفانه دانلود میکنند و کرک!!!!

چون ایرانی جماعت به این موقوله آشنایی نداره و معلوم نیست کی درکش کنه. (بلا نسبت دوستان اینجا)

آخه شما دوستان عزیز خودتون بگین ایرانی ها چندتا محصول شبیه ساز رو تولید و برای فروش گذاشتن ..... خوب محصول هست که نباید تبلیغ شه ولی به پای میلیونها محصول دیگر توی خارج نمیرسه!!!!!

شما قضاوت عادلانه کنین و جواب بدید و خدا رو هم این وسط در نظر بگیرین///////// یا علی
    ?????? ???? Arshiaddd : February 26th, 2010 ?? ???? 03:44:21
    #9 ارسال شده در تاريخ February 26th, 2010 در ساعت 03:26:23

17. The Following 5 Users Say Thank You to Arshiaddd For This Useful Post:

**امیرمحمد** (July 26th, 2014), Ali Pilot (February 26th, 2010), hemadbehzadi (February 28th, 2010), tomcata14 (February 26th, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

18. tomcata14 ?????? ??
    tomcata14
    November 2009
    tehran-zanjan
    41

من با فروشی شدن صحنه موافقم چون درامد را حق طبیعی سازنده میدانم.لطفا دیگر دوستان نیز درباره ی فروشی شدن صحنه نظر بدهند
    #10 ارسال شده در تاريخ February 26th, 2010 در ساعت 09:26:08

19. The Following 3 Users Say Thank You to tomcata14 For This Useful Post:

Ali Pilot (February 28th, 2010), Arshiaddd (February 27th, 2010), W mahan 5 (March 1st, 2010)

???? 1 ?? 4 1234 ??????????

??????? ?????

1. خطوط هوایی تهران Tehran Airways
    ???? IR Blue SKY ?? ????? خطوط مسافربری ایران
    ????: 20
    ????? ?????: January 24th, 2014, 19:32:04
  2. ** Scenery شهر دبي (FlyTampa) ** /هنگر تالار شبيه ساز/
    ???? Eshghe Parvaz ?? ????? الحاقی های سری 2004
    ????: 20
    ????? ?????: April 1st, 2010, 12:34:30
  3. Tehran tma(sid)
    ???? Ali Pilot ?? ????? موضوعات متفرقه اموزش خلبانی
    ????: 1
    ????? ?????: January 13th, 2010, 16:37:33
  4. **Scenery شهر رم (Lago)** //هنگر تالار شبيه ساز//
    ???? Eshghe Parvaz ?? ????? الحاقی های سری 2004
    ????: 1
    ????? ?????: September 8th, 2009, 13:55:56
  5. نمایش هوایی تهران ( اسفند 87 ) TEHRAN AIR SHOW 2009
    ???? SKY MAN ?? ????? گزارش نمایشگاه های هوایی
    ????: 17
    ????? ?????: March 7th, 2009, 18:27:17

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0