طی شش ماه اخیر: بيش از يك هزار پرواز از فرودگاه بين‌المللي گرگان انجام شد
.
مدير فرودگاههاي گلستان از انجام يكهزار و ‪ ۱۷۰‬پرواز داخلي و خارجي در شش ماه نخست امسال از فرودگاه بين‌المللي گرگان خبر داد.

"علي كيخايي" روز يكشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ، ‪ ۲۱۸‬درصد افزايش نشان مي‌دهد.

وي، تعداد پروازهاي انجام شده اين فرودگاه را در نيمه اول سال قبل، ‪۳۶۸‬ پرواز اعلام كرد.

به گفته وي، از مجموع پروازهاي انجام شده در فرودگاه بين‌المللي گرگان ‪ ۹۲‬پرواز خارجي (شامل ‪ ۷۰‬پرواز حج عمره و ‪ ۲۲‬پرواز سوريه) بوده است.

كيخايي اظهار داشت: در پروازهاي انجام شده فرودگاه گرگان طي اين مدت از سال جاري ‪ ۱۱۰‬هزار و ‪ ۲۹۹‬مسافر جابه‌جا شدند كه اين ميزان نيز در مقايسه با مدت مشابه قبل كه ‪ ۳۱‬هزار و ‪ ۷۲۸‬نفر بوده، ‪ ۲۴۷‬درصد رشد داشته است.

وي اضافه كرد: از مجموع مسافران جابه جا شده در اين مدت بيش از ‪ ۱۶‬هزار نفر، مسافر حج عمره بوده و سه هزار و ‪ ۵۰۰‬نفر، به سوريه عزيمت كردند.

مدير فرودگاههاي استان گلستان تصريح كرد: برقراري پروازهاي گرگان - مشهد- زابل و نيز هفته‌اي يك پرواز به تهران از سوي شركت هواپيمايي ماهان، از جمله اقدامات انجام شده در اين مدت از سال بوده است.

كيخايي ابراز اميدواري كرد: در صورتي كه عمليات توسعه پايانه فرودگاه در دهه فجر امسال به اتمام برسد، سال آينده شاهد برقراري پرواز "كيش و دبي" نيز از محل فرودگاه گرگان خواهيم بود.

مدير فرودگاههاي استان گلستان، همچنين اجراي عمليات توسعه فرودگاه كلاله را از ديگر اقداماتي دانست كه با پايان آن پروازهاي داخلي كلاله- مشهد نيز برقرار مي‌شود.

كيخايي، تكميل سطوح پروازي شامل پاركينگ و توسعه باند فرودگاه را از ديگر برنامه‌هاي در دست اجراي امسال برشمرد.
www.irna.ir
www.takeoff.ir