برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. black-pilot ?????? ??
  black-pilot

  هوانورد فعال-سرهنگ
  December 2009
  زمین
  1,073
  تعداد تشکر : 1,025
  Thanked 3,419 Times in 1,039 Posts

  yes ايران نخستين سازنده هواپيماي مينياتوري در خاورميانه است

  سرپرست تيم هوا و فضاي دانشگاه آزاد اسلامي خميني‌شهر گفت:ايران نخستين سازنده هواپيماي مينياتوري در خاورميانه است.

  پويا طبيبي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بيان اينكه مسابقات هواپيماي مينياتوري هر ساله در كشور‌هاي اروپايي برگزار مي‌شود، بيان داشت: نخستين دوره مسابقات اين نوع از هواپيما‌ها با عنوان هواپيماي ميكرو كار خود را آغاز كرد و بعد‌ها به نام هواپيماي مينياتوري تغيير نام داد.
  وي با اشاره به اينكه در اين مسابقات از تمام كشور‌هاي جهان در اين مسابقات شركت مي‌كنند، افزود: امسال نيز ايران براي نخستين بار و با تلاش مستمر و پيگير مسئولان در اين مسابقات شركت مي‌كند.
  سرپرست تيم هوا و فضا دانشگاه آزاد اسلامي خميني‌شهر در مورد چگونگي شركت در اين مسابقات اظهار داشت: نخستين هواپيما مينياتوري ايران پس از ساخته شدن توسط اساتيد برجسته سازمان مركزي دانشگاه آزاد براي گذراندن مراحل تست اوليه تحت آزمايش قرار گرفته كه در صورت موفقيت در آزمون براي شركت در مسابقات بين‌المللي معرفي مي‌شود.
  وي در مورد ويژگي‌هاي هواپيماي مينياتوري گفت: اين هواپيماها به سبب دارا بودن قطر كمتر از 18 سانتي‌متر و وزن كمتر از يك كيلوگرم به عنوان مينياتوري ناميده مي‌شوند كه هواپيماي مينياتوري ساخته شده توسط گروه هوا و فضاي دانشگاه خميني‌شهر داراي قطر حدود 17 سانتي‌متر و وزن 700گرم است.
  طبيبي با اشاره به اينكه مراحل ساخت اين هواپيما از پنج ماه پيش آغاز شده است، تصريح كرد: نمونه‌هاي نخستين شش ماه پيش ساخته شد و اكنون در حال گذارندن مراحل تست نمونه‌هاي اوليه هستيم و تلاش مي‌كنيم تا انتظارات خود را در اين هواپيما اجرا و هواپيما را تا اواخر خرداد‌ماه به صورت تكميل شده ارائه كنيم.
  وي با بيان اينكه اين هواپيما به دليل كوچك بودن و ارتفاع پرواز كم مي‌تواند در كارهاي دفاعي به كار رود، خاطرنشان كرد: براي صنعتي كردن اين هواپيما اقدامات زيادي انجام شد و با ارگان‌هاي زيادي ارتباط برقرار شد، اما پاسخ مناسبي دريافت نشد.
  سرپرست تيم هوا و فضا دانشگاه آزاد اسلامي خميني‌شهر اظهار داشت: بيشتر كشور‌هاي پيشرفته دنيا به تكنولو‍ژي ساخت اين هواپيما دست يافته‌اند و با صنعتي كردن اين هواپيما مي‌توان نام ايران را به عنوان نخستين سازنده اين نوع از هواپيما‌ها در خاورميانه به ثبت رساند.
  وي در مورد چگونگي برگزاري مسابقات هواپيماي مينياتوري بيان داشت: اين مسابقات در دو رشته هواپيماي بال ثابت و هواپيماي بال متحرك برگزار مي‌شود كه گروه دانشگاه آزاد خميني‌شهر در قسمت هواپيماي بال ثابت در اين مسابقات شركت مي‌كند.
  طبيبي ادامه داد: تاكنون اين دسته از رقابت‌ها در داخل كشور برگزار نشده است، اما گروه دانشگاه خميني‌شهر با شركت در جشنواره خوارزمي و در مسابقات هواپيماي SMALL بال متحرك مقام نخست اين دسته از رقابت‌ها را به خود اختصاص داده است.

  takeoff.ir
  ...ANY TIME BABY
  #1 ارسال شده در تاريخ April 17th, 2010 در ساعت 15:33:47

 2. The Following 3 Users Say Thank You to black-pilot For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (April 17th, 2010), Mahan (April 18th, 2010), orasess (April 17th, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0