برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 19
dqw
  1. irufo ?????? ??
    irufo
    هوانورد عادي
    March 2008
    1,061
    تعداد تشکر : 1,487

??? ??? آشنائی با ورزش تفریحی هوائی پاراگلايدر و نکات کاربردی درباره این ورزش

معمولا پاراگلایدر را با چتر نجات اشتباه می گیرند در صورتی که پاراگلایدر هواپیمایی فوق سبک بدون موتور است ، واژه پاراگلایدر ترکیب دو واژه است ، پارا مخفف پاراشوت ( چتر نجات ) و گلایدر هواپیمای بدون موتور است ( یعنی سٌرنده ) ، پس پاراگلایدر نوعی هواپیما از جنس و شبیه چتر نجات است . پاراگلایدر ارزانترین و راحتترین وسیله پروازی است نیروی محرکه آن وزن خلبان است ، وزن آن حدود 5 کیلوگرم است.

شرایط و ویژگی های خلبان پاراگلایدر برای آموزش :
    آموزش پاراگلایدر از ویژگی خاصی تبعیت نمی کند ، محدودیت سنی برای آموزش ندارد ، برای آموزش پاراگلایدر قد و وزن اهمیت ندارد بدلیل اینکه برای هر خلبان یک بال متناسب با وزن آن خلبان موجود است ، خانم ها در این ورزش همانند آقایان و بدون هیچگونه محدودیتی آموزش دیده و می بینند و هم اکنون در ایران حتی مربی پاراگلایدر خانم هم داریم ( سرکار خانم استاد فراهانی )

مکان های پرواز و مدت پرواز با پاراگلایدر :
    برای پرواز با پاراگلایدر نیاز به تپه یا کوهی است که از بالای آن پرواز خلبان آغاز شود و به سمت پایین و جلو سر بخورد ، به طور مثال در هوایی آرام و بدون هیچگونه عوامل بالارونده از تپه ای 500 متری حدودا 15 دقیقه میتوان با پاراگلایدر پرواز کرد . اما با کسب تجربه و مهارت کافی می توان مدتهای طولانی را با پاراگلایدر در آسمان بود. مسافت طی شده با پاراگلایدر بیش از 400 کیلومتر طی 11 ساعت است .

خطر پرواز با پاراگلایدر :
    یک سوال ، آیا رانندگی با اتوموبیل یا موتور سیکلت خطرناک است؟ اگر موتور سیکلت را فردی میانسال براند از آن برای رفتن از محلی به محل دیگر استفاده می کند . در صورتی که یک جوان می تواند از همان موتور سیکلت آلت قتاله ای برای کشتن خود بسازد . پرواز برای نفس پرواز ، پرهیز از غرور بعد از اتمام دوره آموزش ، احترام به نظر و تجربه مربی و خلبانان با تجربه و ... و در نظر گرفتن این نکته که پاراگلایدر من به من قول نداده که همیشه و در همه شرایط به من پروازی لذت بخش بدهد ، خطر پرواز را به حداقل ممکن می رساند . پس بیایید پرواز کنیم نه پرواز ..

بهترین فصل آموزش :
    فصل زمستان است ، منهای سردی هوا زمستان بدلیل آرام بودن هوا برای آموزش فصلی مناسب تر از بقیه فصول است. ولی در کل پاراگلایدر را در هر فصلی می توان آموزش دید ، خلبانان حرفه ای تابستان را بهترین فصل برای پرواز می دانند چون در هوای گرم با استفاده از ترمال گیری میتوان ارتفاع زیادی گرفت ، رکورد ارتفاع پرواز با پاراگلایدر 1کیلومتر بالاتر از قله اورست است !

مدت دوره آموزش پرواز با پاراگلایدر :
    به صورت خصوصی پرواز با پاراگلایدر را می توان در کمتر از دو هفته آموزش دید . آموزش از زمین مسطح شروع می شود و در صورت صلاحدید مربی و استعداد دانشجو ار تفاع تمرین پله پله افزایش خواهد یافت. در طول دوره آموزشی تجهیزات آموزشی و بیمه نامه برای دانشجو به عهده ی باشگاه آموزش دهنده است

هزینه خرید پاراگلایدر :
    شما می توانید اکیپ کامل پاراگلایدر را شخصا برای خود خریداری کنید و مراحل بعدی آموزش و کسب مهارت را با تجهیزات خود تجربه کنید . پاراگلایدر از 4 بخش اصلی تشکیل شده است : 1- بال ( پاراگلایدر ) ، 2- هارنس ( صندلی ) ، 3- چتر کمکی و 4- هلمت ( کلاه ایمنی ) است . در حال حاضر در ایران قیمت یک اکیپ کامل پاراگلایدر خارجی حدودا 4 میلیون تومان است.

منبع: پاراموتور
    #1 ارسال شده در تاريخ May 20th, 2010 در ساعت 14:53:07

2. The Following 9 Users Say Thank You to irufo For This Useful Post:

Eshghe Parvaz (May 20th, 2010), jahromparvaz (July 19th, 2011), maryam 69 (June 25th, 2013), SKY MAN (May 20th, 2010), MrezaT (January 22nd, 2012), OMID220W (April 24th, 2011), pbh_206 (September 12th, 2010), setare aseman (June 23rd, 2013), Skylight (December 28th, 2011)

3. Skylight ?????? ??
    Skylight
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    August 2011
    شيراز
    34
    تعداد تشکر : 440

??? ??? پاسخ: آشنائی با ورزش تفریحی هوائی پاراگلايدر و نکات کاربردی درباره این ورزش

با سلام:

ميخواستم ببينم واسه آموزش پاراگلايدر اگر نخواييم اکیپ کامل پاراگلایدر را خريداری كنيم ....ميشه از تجهيزات خود باشگاه استفاده كرد؟؟؟؟؟

در ضمن ميخواستم ببينم هزينه اجاره تجهيزات
    +آموزش حدودا چقدر ميشه؟؟؟

ممنون ميشم در صورت اطلاع پاسخ دهيد...
    #2 ارسال شده در تاريخ December 28th, 2011 در ساعت 13:09:04

4. The Following 2 Users Say Thank You to Skylight For This Useful Post:

maryam 69 (June 25th, 2013), setare aseman (June 23rd, 2013)

5. AIR BUS ?????? ??
    AIR BUS

هوانورد فعال-سرهنگ دوم
    December 2011
    تهران
    1,209
    تعداد تشکر : 4,847

??? ??? پاسخ: آشنائی با ورزش تفریحی هوائی پاراگلايدر و نکات کاربردی درباره این ورزش

خریدش که از حدود3 ملیون شروع میشه به بالا.برای اجاره هم بستگی به شرکت و نوع چترت داره.و با آموزش در کل حدود10 ملیون در میاد البته اینم بگم یه موقع هستش که حتی یه چترت10 ملیونه در حد متوسطش رو گفتم.علاقه منداد هم می تونند بیان شهران و از نزدیک این پرواز ها رو مشاهده بکنند.یه چایی هم خونه ما باشید.
    #3 ارسال شده در تاريخ January 1st, 2012 در ساعت 12:03:46

6. The Following 3 Users Say Thank You to AIR BUS For This Useful Post:

jahromparvaz (February 2nd, 2012), maryam 69 (June 25th, 2013), Skylight (January 1st, 2012)

7. PILOTSAEED ?????? ??
    PILOTSAEED

هوانورد ارشد - سرهنگ
    January 2010
    OICC/KSH
    1,541
    تعداد تشکر : 4,739
    ارسال هاي وبلاگ : 3

دوست عزيز با ده تومن ميريم برا Cpl,Pplاينجا با 500 هزارتومن ميتونيد آموزش ببينيد ومدرك بين المللي دريافت كنيد وتا آخر دوره ي آموزش هم جتر در اختيارتون قرار ميدن.در مورد تجهيزات هم اكه شانس بياريد ميتونيد يه جتر كاركرده بيدا كنيد با حدودا 1تومان وشايد هم كمتر.حتما كه نبايد نو باشه.
    #4 ارسال شده در تاريخ January 1st, 2012 در ساعت 13:41:07

8. The Following 3 Users Say Thank You to PILOTSAEED For This Useful Post:

jahromparvaz (February 2nd, 2012), MrezaT (January 22nd, 2012), Skylight (January 1st, 2012)

9. AIR BUS ?????? ??
    AIR BUS

هوانورد فعال-سرهنگ دوم
    December 2011
    تهران
    1,209

??? ??? ????? ???? ???? PILOTSAEED ????? ??? ??
    دوست عزيز با ده تومن ميريم برا Cpl,Pplاينجا با 500 هزارتومن ميتونيد آموزش ببينيد ومدرك بين المللي دريافت كنيد وتا آخر دوره ي آموزش هم جتر در اختيارتون قرار ميدن.در مورد تجهيزات هم اكه شانس بياريد ميتونيد يه جتر كاركرده بيدا كنيد با حدودا 1تومان وشايد هم كمتر.حتما كه نبايد نو باشه.

عزیز من تو این زمینه بی اطلاعات حرف نمیزنم که.این چتر ها که می پرن همه از پنجره اتاق من معلوم هستند.من خودم هم می پرم مربی داریم تا مربی اینی که من گفتم باهاش دوستم تو مسابقات ترکیه نفر سوم شد و الان داره برای المپیک لندن آماده میشه.این مربی مبلغش500 تومانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درباره ی چتر هم من باید اطلاعات کلی رو بدم نه این که چتر کار کرده و.......

ولی باز حرف شما کاملا صحیح می باشد و با 500 تو مان هم میشه آموزش دید ولی با1 تومان چتر امنیتش قابل قبول نیست. (با تشکر از دقتتون)
    ?????? ???? AIR BUS : January 2nd, 2012 ?? ???? 22:18:00

Mahan Air
    #5 ارسال شده در تاريخ January 2nd, 2012 در ساعت 22:16:50

10. The Following 5 Users Say Thank You to AIR BUS For This Useful Post:

jahromparvaz (February 2nd, 2012), maryam 69 (June 25th, 2013), MrezaT (January 22nd, 2012), setare aseman (June 23rd, 2013), Skylight (January 2nd, 2012)

11. PILOTSAEED ?????? ??
    PILOTSAEED

هوانورد ارشد - سرهنگ
    January 2010
    OICC/KSH
    1,541
    تعداد تشکر : 4,739
    ارسال هاي وبلاگ : 3

بنده قصد تكذيب سخنان شما رو نداشتم و حرفي از بي اطلاعي شما در اين زمينه نزدم.اما قبول كنيد 10تومن زياده.اينها اطلاعاتي بود كه من داشتم.اينجا فقط يك آموزشكاه وجود داره و با اين شرايط آموزش ميدن.به هرحال قصد بي احترامي نداشتم.
    #6 ارسال شده در تاريخ January 2nd, 2012 در ساعت 23:30:29

12. The Following 3 Users Say Thank You to PILOTSAEED For This Useful Post:

jahromparvaz (February 2nd, 2012), MrezaT (January 22nd, 2012), setare aseman (June 23rd, 2013)

13. AIR BUS ?????? ??
    AIR BUS

هوانورد فعال-سرهنگ دوم
    December 2011
    تهران
    1,209

??? ??? ????? ???? ???? PILOTSAEED ????? ??? ??
    بنده قصد تكذيب سخنان شما رو نداشتم و حرفي از بي اطلاعي شما در اين زمينه نزدم.اما قبول كنيد 10تومن زياده.اينها اطلاعاتي بود كه من داشتم.اينجا فقط يك آموزشكاه وجود داره و با اين شرايط آموزش ميدن.به هرحال قصد بي احترامي نداشتم.

شاید هم من زیاد گفتم ولی چیزی رو که دیدم گفتم.شما بیاید شهران شرکت های زیادی هست که می تونید با هر کدوم که مورد پسند بود آموزش ببینید.باز از احترامتون ممنونم.

Mahan Air
    #7 ارسال شده در تاريخ January 3rd, 2012 در ساعت 16:56:13

14. The Following 3 Users Say Thank You to AIR BUS For This Useful Post:

jahromparvaz (February 2nd, 2012), MrezaT (January 22nd, 2012), setare aseman (June 23rd, 2013)

15. F.A ?????? ??
    F.A
    هوانورد نیمه فعال-ستوان سوم
    December 2009
    THR
    188
    تعداد تشکر : 292

رفقا تو ایران آموزش سقوط آزاد داریم؟ اگه کسی اطلاعاتی داره بگه من آرزومه سقوط آزادو امتحان کنم.
    #8 ارسال شده در تاريخ January 3rd, 2012 در ساعت 20:50:54

16. The Following 3 Users Say Thank You to F.A For This Useful Post:

17. AIR BUS ?????? ??
    AIR BUS

هوانورد فعال-سرهنگ دوم
    December 2011
    تهران
    1,209

من شنیدم داریم برات تحقیق می کنم و بهت خبر میدم.منتظر باش عزیز

Mahan Air
    #9 ارسال شده در تاريخ January 4th, 2012 در ساعت 10:00:37

18. The Following 3 Users Say Thank You to AIR BUS For This Useful Post:

F.A (January 4th, 2012), jahromparvaz (February 2nd, 2012), setare aseman (June 23rd, 2013)

19. salark ?????? ??
    salark
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    July 2011
    karaj
    7
    تعداد تشکر : 9

??? ??? ????? ???? ???? AIR BUS ????? ??? ??
    من شنیدم داریم برات تحقیق می کنم و بهت خبر میدم.منتظر باش عزیز
    لطفآ اگر اطلاعات کافی و درست ندارید دیگران را راهنمایی نفرمایید دوست عزیز. هر چیزی که شنیده اید که درست نیست.
    #10 ارسال شده در تاريخ January 5th, 2012 در ساعت 00:00:22

20. The Following User Says Thank You to salark For This Useful Post:

jahromparvaz (February 2nd, 2012)

???? 1 ?? 2 12 ??????????

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0