برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? الهام از پوست کوسه برای ساخت رنگ هواپیماها و کشتیها

  پژوهشگران آلمانی با الهام از پوست کوسه و استفاده از فناوریهای نانو نوعی رنگ ویژه هواپیماها و کشتیها را ایجاد کرده اند که می تواند موجب صرفه جویی بیش از چهار میلیون تن در مصرف سوخت شود.
  این رنگ ویژه را که موسسه مهندسی صنایع و تحقیقات مواد کاربردی آلمان توسعه داده با الهام از پوست کوسه و استفاده از مدرن ترین شیوه های ایجاد مواد نانوساختاری به دست آمده است.  محاسبات دانشمندان نشان می دهد درصورتی که این رنگ در تمام هواپیماها و کشتیهای دنیا به کار رود موجب صرفه جویی 4/4 میلیون تن سوخت و کاهش چشمگیر انتشار دی اکسید کربن در سال می شود.  کوسه مجهز به پوششی است که از فیبرهای کلاژن ساخته شده است. این پوست می تواند تلاطمهای آب را کاهش دهد.  این محققان در این خصوص توضیح دادند: "کوسه ها قادرند به سرعت در آب شنا کنند. بخشی از این توانایی به ساختار پوست آنها باز می گردد. در حقیقت پوست این جانواران دریایی به گونه است که موجب حداقل مقاومت آب می شوند. این رنگ پوشش وسایط نقلیه هوایی نیز مجهز به نانوذراتی است که می توانند در دمای بین 55- تا 70+ درجه سانتیگراد، پرتوهای شدید ماوراء بنفش و سرعت بالا مقاوم باشند."  این محققان ادامه دادند: "این رنگ جدید مزایای زیادی دارد و می تواند در پوشش خارجی و داخلی هواپیما به کار رود. همچنین نیازی به لایه آستر ندارد. از سویی دیگر موجب افزایش وزن هواپیما نشده و می تواند به صورت دوره ای تجدید شود. سرانجام می تواند روی سطوح سه بعدی نیز مورد استفاده قرار گیرد."  براساس گزارش رجیستر، در صورتی که این رنگ برای بدنه کشتیها به کار رود می تواند حدود دو هزار تن سوخت در سال صرفه جویی کند.
  #1 ارسال شده در تاريخ May 23rd, 2010 در ساعت 11:14:21

 2. The Following 5 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (May 23rd, 2010), SKY MAN (May 23rd, 2010), persian_astro (May 24th, 2010), Real Flight (May 24th, 2010), samanj (May 23rd, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0