برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? دومین هجوم به سیاره مشتری !

  رصد لحظه دقیق برخورد جرمی کیهانی با مشتری هیجان دانشمندان از برخورد سال گذشته شهابسنگی ناشناخته با سیاره مشتری هنوز به پایان نرسیده بود که این سیاره عظیم گازی برای دومین بار مورد هجوم جرم کیهانی دیگری قرار گرفت.
  سال گذشته اخترشناسی در حیاط خانه اش شاهد لکه خراش تیره ای بر روی بدن سیاره مشتری بود که در اثر برخورد صخره ای کیهانی بر اتمسفر مشتری به وجود آمده بود و این بار "آنتونی وزلی" و "کریستوفر گو" در استرالیا و فیلیپین در روز سوم ژوئن و راس ساعت 4:31 عصر شاهد لحظه دقیق برخورد جرمی کیهانی با این سیاره بودند.  تصاویر ویدئویی و عکسها لکه درخشانی را بر روی مشتری نشان می دهند که در اثر برخورد گلوله ای آتشین در ابعاد سیاره زمین بر روی سطح این سیاره به وجود آمده است. به گفته "هایدی هامل" از موسسه علوم فضایی کلرادو این واقعه به صورت جداگانه توسط دو نفر از مشهورترین اخترشناسان آماتور به تایید رسیده است.  رویداد اخیر درست در روزی واقع شده است که هامل و همکارانش تصاویر و تحلیلهای جدیدی را از واقعه برخورد سال گذشته سیاره مشتری منتشر کردند. بر اساس مطالعات برخورد پیشین به واسطه شهاب سنگی 500 متری شکل گرفته بود.  دانشمندان اکنون برای به دست آوردن اطلاعاتی از جراحتی که بر بدن سیاره مشتری به جا مانده و نوع مهاجمی که مشتری را زخمی کرده است با یکدیگر به رقابت پرداخته و برای دستیابی به آن از اخترشناسان حرفه ای و آماتور کمک می گیرند.  متخصصان بر این باورند برخورد، هاله ای تاریک از ذرات و غبارها را در ابرهای موجود در منطقه برخورد به وجود خواهد آورد، مشابه آنچه در برخورد قبلی رخ داد که می توان طی روزهای آینده این لکه تاریک را رصد کرد.  به گفته هامل هنوز از وجود چنین لکه تاریکی اطمینان حاصل نشده است اما دانشمندان در تلاشند از تلسکوپهای سرتاسر جهان از جمله بزرگترین تلسکوپ جهان و تلسکوپ مشهور هابل برای ردیابی این رویداد استفاده کنند.

  در این میان با توجه به اینکه رخ دادن چنین برخوردهای کیهانی در سیاره مشتری از گذشته رویدادهای کمیابی پنداشته می شدند، وقوع دومین برخورد طی دوره زمانی کوتاه باعث شگفتی بسیاری از اختر شناسان و دانشمندان شده است.  تا زمان برخورد سال 2009 آخرین برخورد مشهوری که در پرونده مشتری به ثبت رسیده بود مرگ مشهور ستاره دنباله دار شومیکر- لوی 9 در سال 1994 بوده است.  بر اساس گزارش نشنال جئوگرافی هامل می گوید: "واژه "باورنکردنی" واژه ای بوده که محتوی اولین نامه های الکترونیکی دریافت شده پس از این رویداد را تشکیل می داده است زیرا این رویداد تمامی درک دانشمندان را از آمار برخورد در چنین اجرام کیهانی زیر سوال برده است.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 6th, 2010 در ساعت 09:58:46

 2. The Following 3 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (June 6th, 2010), SKY MAN (June 6th, 2010), Mohammadme (June 6th, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0