برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? لیزری که مواد منفجره را بو می‌کشد

  دانشمندان انگلیسی اعلام کردند موفق به ساخت فناوری لیزری پیشرفته ای شده اند که می تواند مواد منفجره پنهان شده را ردیابی کند.
  از این تکنولوژی می توان در ردیابی میدانهای مین و بمبهای کنار جاده ای و همچنین بهبود ایمنی در فرودگاه ها استفاده کرد. محققان در دانشگاه سنت اندروز توانسته اند با استفاده از نوعی پلاستیک به نام "پلی فلورن" نوعی لیزر ابداع کنند که می تواند نسبت به بخار ناشی از مواد منفجره واکنش نشان دهد.  به گفته محققان این مکانیزم می تواند موادی تی ان تی مانند که به وفور در مواد منفجره مورد استفاده قرار می گیرند را در غلظت بسیار محدودی شناسایی کند. غلظتی کمتر از 10 ذره در میلیارد. بر فراز میدانهای مین موجود در مناطق ملتهب جنگی ابرهای رقیقی از بخار مولکولهای مواد منفجره ای وجود دارند که بمبها از آن ساخته شده اند.  به این شکل مولکولهای مواد منفجره با صفحه پلاستیکی که لیزر از آن ساخته می شود تماس برقرار کرده و با مولکولهای نورزای لیزر واکنش نشان داده و تابش نور را متوقف می کنند. دانشمندان شرح می دهند این واکنش مولکولهای تی ان تی مانند با زنجیره های پلیمری، شیوه ای کاملا جدید را برای متوقف کردن تابش لیزر فراهم می آورد.  به گفته دانشمندان دانشگاه سنت اندروز زمانی که چنین تکنیکی تکمیل شده و مورد استفاده قرار گیرد، قادر خواهد بود هرگونه ماده منفجره ای را شناسایی کند. این اولین باری است که محققان از لیزرهای پلاستیکی برای ردیابی مواد منفجره استفاده می کنند.  بر اساس گزارش بی بی سی، از دیگر مواردی که برای استفاده از این سیستم لیزری عنوان شده است، تجهیز ابزار روباتیک است تا با ارسال آنها به مناطق مشکوک به داشتن مین و کنترل کردن آنها از راه دور به پاکسازی مناطق مختلف که قربانی جنگ شده اند پرداخت.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 9th, 2010 در ساعت 13:36:15

 2. The Following User Says Thank You to mona For This Useful Post:

  Mohammadme (June 9th, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0