برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? چینی ها اتومبیل پرنده هم می سازند + عکس

  چینی های فاتح علم و فناوری کم کم به سوی علوم بسیار پیشرفته (High Tech) سوق یافته و اخیرا با طراحی های مفهومی و شگفت انگیز خود در صدد خلق اتومبیل های پرنده برآمده اند

  اتومبیل های پرنده تا تجاری شدن راهی دراز در پیش دارند اما این بدان معنا نیست که طراحان و مبدعان صنعتی دست از کار کشیده و ایده های خود را پیاده سازی نکنند به خصوص آنهایی که به علم رنگ و بوی هنری نیز می دهند .  اخیرا دانشجویان دانشگاه فناوری چین جنوبی SCUT در اقدامی ابتکاری مدل های مفهومی از اتومبیل پرنده خود (YEE) را ارائه نموده اند. پان جیا.شی و ژو. ون.شی از دپارتمان مهندسی ماشین و مکانیک در نمایشگاه طراحی مفهومی در پکن برنده جایزه طلایی در این زمینه شدند. با نگاه به مدل های این دو دانشجوی فعال می توان به اوج اندیشه های والای آنها اذعان نمود.  پرنده موسوم به YEE دارای دو بال تاشو است که در حالات مختلف باز و بسته شده و به راننده در بهتر رانندگی کردن کمک می کند.  در حالت رانندگی روی زمین، ابتدا بالهای مذکور از بغل جمع شده و به حالت چرخ در می آیند و سپس راننده می تواند اتومبیلش را بوسیله دو چرخ دیگر که در عقب ماشین در کنار هم تشکیل چرخ سوم را می دهند (به تصاویر دقت کنید) هدایت کند. (این دو چرخ در حالت پروازی مانند توربین موتور هواپیما عمل می کند.) در واقع دو بال پارویی مانند چرخ جلو عمل کرده و توربین های پره دار، به هم چسبیده و تشکیل چرخ سومی را در انتهای ماشین می دهند.  سپس در حالت پروازی پاروهایش مانند بال هواپیما عمل وخود را کاملا باز نموده و چرخ ها نیز مانند موتور هواپیما عمل کرده و توربین هایش به حرکت در می آید. طراحان مذکور در این باره که هنگام سوئیچ کردن از حالت زمینی به هوایی پرنده توانایی خود را در کمتر از چند ثانیه از کجا بدست می آورد اظهار نظری نکرده اند. البته سوالات زیادی در این باره مطرح شده است که نباید بی پاسخ بمانند.

  محققان وجود ایستگاه های مخصوص مانند باند فرودگاهی را برای این طرح در حد ایده پیشنهاد کرده اند که اتومبیل داخل آن جای گرفته و به پرواز در می آید اما هنوز سوئیچ کردنش معلوم نیست به چه ترتیبی خواهد بود. برای سوخت نیز انرژی خورشیدی پیشنهاد شده که پانلهای آن در اطراف ماشین قرار خواهد گرفت.  اینکه دقیقا چنین طرحی چه زمانی عملیاتی می شود هنوز مشخص نیست اما دانشگاه مذکور استراتژی های بزرگی را برای آینده کشور خود در نظر گرفته و دانشجویان با ارائه نظرات و ایده ها، در حال گسترانیدن آن در تمامی سطوح علم و فناوری هستند.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 10th, 2010 در ساعت 13:25:48

 2. The Following 9 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  akbar e&e (June 10th, 2010), ANADOLU (June 10th, 2010), Eshghe Parvaz (June 10th, 2010), irufo (June 10th, 2010), SKY MAN (June 11th, 2010), Mohammadme (June 11th, 2010), nd_blacky (June 10th, 2010), NightVision (June 10th, 2010), Real Flight (June 10th, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0