برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? ماه و زمین جوانتر ازحد تصورند

  نتایج بررسیهای گروهی از دانشمندان آمریکایی و دانمارکی نشان می دهد که عمر زمین و ماه 150 میلیون سال کمتر از آن چیزی است که تاکنون تصور می شد.
  سیارات منظومه شمسی از طریق یک سری از برخوردهای میان سیارکها ایجاد شده اند و این همجوشی ها آنقدر ادامه یافته اند تا سیاره های کوتوله به ابعاد کنونی خود رسیده اند.  زمین و ماه باید از برخورد میان دو جرم آسمانی در اندازه های مریخ و زهره و در دوره ای که این دو جرم هسته ای فلزی از آهن و سیلیکات داشته اند تشکیل شده باشند.  اکنون محققان موسسه تکنولوژی کالیفرنیا و دانشگاه کوپنهاگ در بررسیهای خود نشان دادند که زمین و قمر آن جوانتر از آن چیزی هستند که تصور می شود.  این محققان در این خصوص اظهار داشتند: "ما سن زمین و ماه را با استفاده از ایزوتوپهای نتگستن تعیین کردیم. این ایزوتوپها در صورتی که هسته آهن و سنگهای سطحی در مدت برخورد باهم ترکیب شده باشند، می توانند ظاهر شوند. این برخورد باید در حدود 24 ساعت رخ داده و دمایی حدود 7 هزار درجه سانتیگراد را با همجوشی و ترکیب آهن و سنگها برانگیخته باشد."  تاکنون اعتقاد بر این بود که این ترکیب با تشکیل ماه در حدود 30 میلیون سال پس از تشکیل منظومه شمسی یا حدود 4 هزار و 537 میلیون سال قبل تکمیل شده باشد.  سن زمین می تواند با تجزیه حضور ذرات عناصر در جبه اندازه گیری شود. به خصوص در این تحقیقات جدید، این دانشمندان با بررسی هافنیم 182 و تنگستن 182 نشان دادند که حضور این ایزوتوپ عنصر هافنیم مربوط به 50 تا 60 میلیون سال قبل است و درحالی که تنگستن با فلزات پیوند ایجاد کرده هافنیم به راحتی با سیلیکاتها پیوند خورده است.  این محققان افزودند: "ما کشف کردیم که ایزوتوپهای تنگستن مربوط به اولین شکل گیریهای زمین هستند. این تحقیق نشان می دهد برخوردی که منجر به تشکیل ماه شده است باید پس از آنکه تمام هافنیم در تنگستن زوال یافته اتفاق افتاده باشد."  براساس گزارش سافت پدیا، این نتایج نشان می دهد که هسته فلزی و سنگها در برخورد میان سیارکهای با قطر بیش از 10 کیلومتر نمی توانستند به طور کامل در هم ترکیب شوند.  بنابراین، محاسبات این دانشمندان نشان می دهند که تشکیل ماه نمی تواند 30 میلیون سال پس از تشکیل اولیه منظومه شمسی رخ داده باشد و بلکه دو جرم زمین و ماه 150 میلیون سال دیرتر شکل گرفته اند.
  #1 ارسال شده در تاريخ June 12th, 2010 در ساعت 12:24:19

 2. The Following 4 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Mohammadme (June 12th, 2010), persian_astro (June 13th, 2010), Real Flight (June 12th, 2010), warrior (June 12th, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0