برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 6 ?? 6
dqw
  1. Black Eagle ?????? ??
    Black Eagle
    هوانورد نیمه فعال-استوار یکم
    May 2010
    gonbad
    148
    تعداد تشکر : 166

new_1 ایمن ترین پاراگلايدر ها

در این مطلب قصد دارم تا دوستان رو با ایمن ترین پاراگلایدر نسبت به سایر پاراگلایدرها و علل ایمنی بیشتر آن آشنا کنم.
    در بین کارخانجات سازنده پاراگلایدر به نظر من سه مارک معروفترین پاراگلایدرها را می سازند که آنها رو به اسم کارخانه سازنده شان میشناسیم. اول پاراگلایدرهای هارمونی(HARMONY) دوم پاراگلایدرهای یو پی (UP) و سوم پاراگلایدرهای جین (GIN)
    البته تشخیص ایمنترین آن ها به نظر من یک نظر شخصی هست و ممکنه دوست دیگه ای نظر من رو نداشته باشه.اما به نظر من ایمن ترین این پاراگلایدرها پاراگلایدرهای هارمونی است.اما چرا؟
    اولا پاراگلایدرهای هارمونی سطح مقطع و عرض زیادتری نسبت به دیگر پاراها دارن.همچنین دهانه سلهای ورودی هوا در پاراهای هارمونی نسبت به پاراهای یو پی و جین بزرگتره و این نوع طراحی خاص در پاراهای هارمونی عامل بسیار موثری در جلوگیری از تاک کردن ( شکستن یا تا شدن ) بال در هنگام پروازه و به همین دلیل اگر در اغتشاشات هوایی قرار بگیره امکان تاک کردن بال بسیار بسیار کمه و به خاطر همین بزرگی دهانه سل ها هم سرعت پیشروی آن نسبت به پاراهای یو پی و جین کمتره و این خودش باعث افزایش قدرت تصمیم گیری سریع خلبانان آماتور و تازه کار میشه.به همین دلیل هم معمولا مربیان آموزشی پاراگلایدر در هنگام آموزش از پاراهای هارمونی برای شاگردان خودشون استفاده می کنن.در ضمن پاراهای هارمونی در عملیات های گردش به دلیل سطح مقطع بزرگی که دارند در عمل کردن در فرمان کمی تأخیر دارند و این خود یک عامل بسیار مهم در ایمنی پروازه. این عکس ها مروبط به پرواز های مختلف اعضای تیم آسمان آبی هستن و توسط دوست عزیزم محمد که زحمت عکاسی رو کشیدن تهیه شدن.

سل هاي ورودي هوا در پاراهاي هارموني (كه در تصوير با فلش مشخص شده اند) بزرگ هستند.

به سطح مقطع و اندازه سل ها دقت كنيد.

اما پاراهای یو پی و جین به دلیل اینکه دهانه سل های ورودی هوای آن ها کوچک است سرعت پیشروی بیشتری دارن و در انجام عملیات های گردش تأخیر در اجرای فرمان ندارن.یعنی به محض اینکه شما برک ها (فرمان ها) رو بکشید سریعاً عمل می کنن.به همین دلیل امکان تاک کردن این بال ها نسبت به بال هارمونی بالاتره.

به اندازه دهانه سل ها و سطح مقطع اين پارا دقت كنيد.

اندازه سل ها در پاراهاي جين كوچك هستند.

اين هم يك پاراي يو پی .

در کل می تونیم بگیم که پاراهای هارمونی تقریبا امنیت بسیار بالایی دارن.مگر اینکه مشکلی براشون پیش بیاد.یعنی اینکه پارگی داشته باشن یا صدماتی دیده باشن.
    اکیداً توصیه می کنم که اگر از خلبانان آماتور هستید برای یکسال اول پروازتون از پاراهای هارمونی يا بالهای آموزشی و استاندارد استفاده کنید.چون خیلی ایمن هستند.البته این ایمنی نسبی هست و بسته به مهارت خلبان می تونه متفاوت باشه.مثلاً شما بعد از مثلاً یک سال پرواز می تونید سطح پارای خودتون رو از هارمونی به جین یا یو پی افزایش بدید چون قدرت مانور اونها نسبت به هارمونی بسیار بالاتره.البته این نظر منه و ممکنه دوستان دیگه نظرشون متفاوت باشه.شما می تونید با مقایسه عکس هایی که در این مطلب هست به تفاوت های پاراگلایدرهای هارمونی جین و یوپی پی ببرید.
    امیدوارم که خوندن این مطلب برای شما رضایت بخش بوده باشه.
    #1 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2010 در ساعت 10:21:47

2. The Following 12 Users Say Thank You to Black Eagle For This Useful Post:

امیر بهرامی (June 26th, 2010), bijan2021 (October 29th, 2016), Eshghe Parvaz (June 13th, 2010), HOSJAN78 (July 31st, 2013), irufo (June 13th, 2010), jahromparvaz (July 20th, 2011), Mehdi.M (July 31st, 2013), Mohammadme (June 13th, 2010), mona (June 13th, 2010), Real Flight (June 13th, 2010), reza dezfuli (July 20th, 2011), scramble0075 (June 3rd, 2011)

3. irufo ?????? ??
    irufo
    هوانورد عادي
    March 2008
    1,061
    تعداد تشکر : 1,487

??? ??? پاسخ : پاراگلايدر

منبع: +
    #2 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2010 در ساعت 14:51:25

4. The Following 8 Users Say Thank You to irufo For This Useful Post:

امیر بهرامی (June 26th, 2010), Black Eagle (July 9th, 2010), Eshghe Parvaz (June 13th, 2010), jahromparvaz (July 20th, 2011), Mehdi.M (July 31st, 2013), mona (June 13th, 2010), Real Flight (June 13th, 2010), reza dezfuli (July 20th, 2011)

5. abiat ?????? ??
    abiat
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    May 2011
    yazd
    8
    تعداد تشکر : 0

??? ??? پاسخ: پاراگلايدر

ممنونم ا زحماتتون
    #3 ارسال شده در تاريخ May 10th, 2011 در ساعت 22:13:40

6. The Following User Says Thank You to abiat For This Useful Post:

Mehdi.M (July 31st, 2013)

7. jahromparvaz ?????? ??
    jahromparvaz
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    July 2011
    فارس
    34
    تعداد تشکر : 115

??? ??? پاسخ: پاراگلايدر

جالب بود ميشه گفت منطقي بود
    #4 ارسال شده در تاريخ July 20th, 2011 در ساعت 15:45:59

8. The Following User Says Thank You to jahromparvaz For This Useful Post:

9. behnam_200 ?????? ??
    behnam_200
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    July 2013
    tehran
    9
    تعداد تشکر : 3

??? ??? پاسخ: ایمن ترین پاراگلايدر ها

سلام.
    با توجه به این عکس،فکر میکنم که بال جین کلاس 1.2 باشه.
    #5 ارسال شده در تاريخ July 31st, 2013 در ساعت 03:03:50

10. The Following User Says Thank You to behnam_200 For This Useful Post:

11. Mehdi.M ?????? ??
    Mehdi.M
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    July 2013
    Isf
    428
    تعداد تشکر : 1,067
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? پاسخ: ایمن ترین پاراگلايدر ها

ممنون خیلی خوب بود.
    #6 ارسال شده در تاريخ July 31st, 2013 در ساعت 17:40:42

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0