برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 10
dqw
  1. Eshghe Parvaz ?????? ??
    Eshghe Parvaz

کارشناس هوانوردی
    December 2008
    ايران
    1,312
    تعداد تشکر : 8,798

??? ??? آموزش ساخت ترافيك در شبيه ساز پرواز //قسمت دوم//

به نام آفريننده آسماني ها

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان گرامي ،

حلول ماه مبارك رجب المرجب و ميلاد با سعادت امام محمدباقر (عليه السلام) رو تبريك عرض مي كنم .

طبق قولي كه به دوستان داده بودم ، در اين بخش توضيحاتي رو راجع به ترافيك در شبيه ساز پرواز و چگونگي ساخت اون ميگم...

حتماً موقع پرواز در شبيه ساز با ترافيك هايي مواجه شديد كه به صورت هوشمند درخواست كليرنس كرده ، تاكسي مي كنند و به پرواز در مي آيند و نهايتاً هم اپروچ كرده و لندينگ مي كنند و گاهي هم go around . شايد از خودتون سؤل كرده باشيد كه چه طور امكان داره كه ترافيك هاي دلخواهمون مثلاً شركت هاي داخلي يا تايپ مورد علاقمون رو اضافه كنيم و اونها رو در شبيه سازمون داشته باشيم .

براي اين منظور نرم افزارهاي گوناگون و بعضاً آماده اي طراحي شده هست كه معمولاً در دسترس هستند و زياد دقتي در real بودن آنها (ساعت و مقصد و ...) نشده است . حالا ما مي خواهيم با كمك همديگه ترافيك دلخواهمون رو با ساعت ورود و خروج و مبدأ و مقصد دلخواه و نزديك به واقعيت درست كنيم .

براي شروع نياز به وسايل و ابزار كار هست !

اول از همه نياز به يك مدل هواپيماي (Aircraft) با هوش مصنوعي AI* داريم . اينجا يك هواپيما ترافيكي (AI Aircraft) نوع ايرباس 321 شركت ايران اير با حجم كم رو آماده كردم كه ميتونيد دانلود كنيد .

Downlaodِ

size=303 kb

انشاالله مراحل بعدي در پست هاي بعدي ...

---------------------------------------------

هواپيماي (Aircraft) با هوش مصنوعي AI* : هواپيماهاي ترافيكي كه با استفاده از هوش مصنوعي (AI) به منظور ايجاد ترافيك در شبيه ساز به كار گرفته مي شوند . شركت هاي مختلفي اين مدل ها را طراحي و ارائه ميدهند از جمله : Ai-Aardvark - ProjectAI - DJC - OSP - TFS - Ai Tupolev و ... . اين هواپيماها قابليت انجام عمليات كامل نشست و برخواست به طور اتوماتيك را دارند و از ديناميك نسبتاً ضعيفي برخودار هستند (فقط براي ترافيك بودن مفيد هستند) كه به همين دليل انتخاب آنها براي پرواز كردن اصلاً گزينه مناسبي نيست .

پست هزارم ......
    شب خوش

«اللهم عجل لوليك الفرج والعافيه و النصر و جعلنا من خير اعوانه و انصاره و من المستشهدين بين يديه»

#1 ارسال شده در تاريخ June 14th, 2010 در ساعت 01:19:39

2. The Following 13 Users Say Thank You to Eshghe Parvaz For This Useful Post:

airbus f21 (June 14th, 2010), Ali Pilot (June 26th, 2010), hooman33 (July 12th, 2011), HOSJAN78 (August 20th, 2012), Mahan (June 27th, 2010), mharyan (June 27th, 2010), SKY MAN (June 27th, 2010), Mohammadme (July 11th, 2011), NightVision (June 14th, 2010), PILOTSAEED (September 3rd, 2011), Real Flight (July 11th, 2011), sky 2014 (March 31st, 2015), داوديان (June 14th, 2010)

3. Eshghe Parvaz ?????? ??
    Eshghe Parvaz

کارشناس هوانوردی
    December 2008
    ايران
    1,312
    تعداد تشکر : 8,798

??? ??? پاسخ : آموزش ساخت ترافيك در شبيه ساز پرواز //قسمت دوم//

به نام آفريننده آسماني ها

سلام دوستان ...

خب گويا پست هاي آموزش ترافيك و يه خرده اون ورتر پست هاي سينري فرانكفورت تالار شبيه ساز هم از اتفاقي كه براي سرور سايت افتاد بي نصيب نبودن !! خوشبختانه بك آپ ها موجود مي باشند و به ترتيب ارسال خواهند شد .

فعلاً قسمت دوم آموزش ترافيك :

حالا ميخواهيم محتويات فايل Aircraft رو كه در قسمت قبل دانلود كرديد بررسي كنيم .

بعد از Extract كردن فايل از پوشه Aircraft.rar به اين فايل ها ميرسيم :

Aircraft.rar ---> Extract ---> Aircraft ---> Iran Air A320

قبل از اين بگم كه فايل Aircraft داخل پوشه اصلي شبيه ساز بايد كپي بشه تا فايل Iran Air A320 به داخل پوشه Aircraft شبيه ساز و هواپيماهاي اون اضافه بشه .

- اجزاي اصلي يك هواپيماي ترافيكي :

بعد از باز كردن پوشه Iran Air A320 به اين محتويات مي رسيم كه اونها رو يكي يكي بررسي مي كنيم :

Texture -1 : پوشه تكسچر كه پينت هواپيما با فايل هايي با پسوند bmp داخل آن موجود هستند .

- در هواپيماهاي ترافيكي تعداد فايل هاي bmp از يكي هستند به بالا . ولي معمولاً براي اينگونه هواپيماها از دو فايل استفاده مي شود ، يكي تكسچر اصلي و ديگري هم تكسچر لايت .

- نوع قرار گيري اجزاء هواپيما در صفحه بسته به نوع شركت سازنده مدل متفاوت هست .
    به نحوه چينش اجزاء هواپيما اعم از تيل ، موتور و ... در دو عكس دقت كنيد :

عكس سمت راست ايرباس ايران اير محصول DJC و عكس سمت چپ بوئينگ ماهان محصول AIA

- اگر مدل هواپيماي ما چند تكسچر داشته باشد براي هر كدام يك نام انتخاب مي كنند و به اين شكل بر روي پوشه Texture مشخص مي كنند :

Texture.IranAir32 و ...

البته الزامي نيست كه حتماً چند تكسچر باشد تا نام براي پوشه بگذارند اگر يك تكسچر هم وجود داشت مي شود از نام استفاده كرد .

- بعضي فايل هاي bmp به راحتي قابل نمايش نيستند . يعني با برنامه هاي مثل photoshp يا ... نمي توان آنها را مشاهده كرد . براي اينكه بشود همه فايل هاي تكسچر (با پسوند bmp) را ديد از نرم افزار DXT bmp استفاده مي كنيم . نسخه 4.00.96 اين نرم افزار رو از اينجا
    دريافت كنيد (حجم 972 كيلوبايت) .

اين از
    Texture . ادامه در پست هاي بعد انشاالله ...

«اللهم عجل لوليك الفرج والعافيه و النصر و جعلنا من خير اعوانه و انصاره و من المستشهدين بين يديه»

#2 ارسال شده در تاريخ June 27th, 2010 در ساعت 14:53:04

4. The Following 7 Users Say Thank You to Eshghe Parvaz For This Useful Post:

HOSJAN78 (August 20th, 2012), Mahan (June 27th, 2010), SKY MAN (June 27th, 2010), Mohammadme (July 11th, 2011), PILOTSAEED (September 3rd, 2011), Real Flight (July 11th, 2011), W mahan 5 (June 27th, 2010)

5. mobinall ?????? ??
    mobinall
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    April 2011
    شهربابک
    449
    تعداد تشکر : 3,947

??? ??? پاسخ: آموزش ساخت ترافيك در شبيه ساز پرواز //قسمت دوم//

سلام ببخشید بقیه این تاپیک کجاست؟
    ?????? ???? mobinall : September 19th, 2011 ?? ???? 18:05:43
    #3 ارسال شده در تاريخ July 11th, 2011 در ساعت 00:19:19

6. The Following User Says Thank You to mobinall For This Useful Post:

PILOTSAEED (September 3rd, 2011)

7. mobinall ?????? ??
    mobinall
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    April 2011
    شهربابک
    449

سلام به همه دوستان عزیزم
    چون می دونم بعضی از شما هم مثل من دوست دارید ترافیک مورد علاقه تون رو توی شبیه ساز داشته باشید با اجازه ی جناب عشق پرواز یه سری آموزش رو مبتنی به اطلاعات محدود خودم می ذارم:
    برای نصب ترافیک راه های متعددی وجود داره که 2 تا از اونها عبارتند از:
    1- ترافیکی که دانلود می کنید خودش فایل نصب داشته باشه مثل ترافیک داخلی ایران که تقریبا کامل هست و اینم لینکش:
    http://www.flightsim.com/kdl.php?fid=118515
    این فایل ها معمولا حجم نسبتا بالایی دارند مثلا همین ترافیک 20 مگابایت حجم داره
    2- اما یه راه دیگه هم هست اونم استفاده از برنامه های نصب ترافیک مثل TTOOLS هست که ما این روش رو ادامه می دیم
    این برنامه در عین حجم بسیار کمش حدود 100 کیلو بایت کارایی خوبی داره
    ادامه دارد
    ?????? ???? mobinall : February 29th, 2012 ?? ???? 15:33:26
    ...Happy Landing
    #4 ارسال شده در تاريخ February 29th, 2012 در ساعت 15:32:20

8. The Following User Says Thank You to mobinall For This Useful Post:

Eshghe Parvaz (March 1st, 2012)

9. mobinall ?????? ??
    mobinall
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    April 2011
    شهربابک
    449

...
    ضمنا باید عرض کنم چون من شبیه ساز 2004 دارم ممکنه بعضی از هواپیما ها یا فایل ها به شبیه ساز ایکس نخورند البته اینو مطمئن نیستم
    خوب ادامه کار:
    شما بعد از دانلود TTOOLS باید فایل ترافیک مورد نظرتون رو دانلود کنید که سایت هایی مثل Flightsim یا Avsim این فایل ها رو داره
    من فایل فرودگاه امام خمینی رو برای FS2004 انتخاب می کنم:
    http://library.avsim.net/download.php?DLID=123585
    بعد از دانلود فایل و اکسترکت کردن اون از زیپ پوشه مربوطه رو باز کنید
    توی اون چند تا فایل می بینید که عبارتند از :
    Aircraft030528.txt
    Airport030528.txt
    FlightPllans030528.txt
    یه فایل دیگه با فرمت bgl هست که ما با اون کاری نداریم(مربوط می شه به سینری فرودگاه)
    خوب شما فایل Aircrft030528.txt رو برای اطمینان یه جا دیگه کپی کنید
    (البته این ترافیک مربوط می شه به ترافیک دیفالت و یه چند تا هواپیمای دیگه و اگه اون چندتای دیگه رو نخواستید نیازی به کپی کردن نیست)
    بعد از باز کردن فایل Aircraft یه چند تا اسم هواپیما نوشته شده که شما باید اونها رو دانلود کنید (البته از نوع AI که جناب عشق پرواز توی پست اول درباره ی اون توضیح دادند)
    بازم میگم چون این ترافیک دیفالت هست شما نیازی به دانلود ندارید اما اگر میخواین اون چند تا رو دانلود کنید هم می تونین
    ادامه دارد...
    ?????? ???? mobinall : February 29th, 2012 ?? ???? 15:48:43
    ...Happy Landing
    #5 ارسال شده در تاريخ February 29th, 2012 در ساعت 15:46:31

10. The Following 2 Users Say Thank You to mobinall For This Useful Post:

Eshghe Parvaz (March 1st, 2012), IR Blue SKY (February 29th, 2012)

11. mobinall ?????? ??
    mobinall
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    April 2011
    شهربابک
    449

...
    خوب بعد از این کارا برنامه ی TTOOLS رو باز می کنیم
    از منوی File گزینه ی اول (Locate Flight simulator) رو می زنیم و پوشه سیمولاتورمون رو انتخاب می کنیم
    بعد از مستطیل سمت راست گزینه ی Traffic030528.bgl رو انتخاب می کنیم و Decompile رو می زنیم
    و با کلیک روی اون سه تا فایل ایجاد شده در مستطیل سمت چپ اونا رو دوباره کامپایل می کنیم
    دوباره به منوی File رفته و گزینه ی سوم (User Defined scurce Folder) رو انتخاب می کنیم
    از منوی ظاهر شده پوشه ای که فایل های ترافیک توی اون قرار دارند رو انتخاب می کنیم
    دوباره سه تا فایل سمت چپ یا اگر ترافیک دیگه ای بود سه تا فایل تازه ایجاد شده رو کامپایل می کنیم
    حالا شما می تونین شبیه سازتون رو باز کرده و نتیجه رو مشاهده کنید
    پایان
    ...Happy Landing
    #6 ارسال شده در تاريخ February 29th, 2012 در ساعت 16:07:12

12. The Following 2 Users Say Thank You to mobinall For This Useful Post:

Eshghe Parvaz (March 1st, 2012), IR Blue SKY (February 29th, 2012)

13. mobinall ?????? ??
    mobinall
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    April 2011
    شهربابک
    449

اینم عکس نمونه کار
    یا علی
    ...Happy Landing
    #7 ارسال شده در تاريخ February 29th, 2012 در ساعت 16:21:20

14. The Following User Says Thank You to mobinall For This Useful Post:

Eshghe Parvaz (March 1st, 2012)

15. saeed airport ?????? ??
    saeed airport
    هوانورد عادی-استوار دوم
    March 2012
    مشهد
    109
    تعداد تشکر : 615
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? ????? ???? ???? mobinall ????? ??? ??
    سلام به همه دوستان عزیزم
    چون می دونم بعضی از شما هم مثل من دوست دارید ترافیک مورد علاقه تون رو توی شبیه ساز داشته باشید با اجازه ی جناب عشق پرواز یه سری آموزش رو مبتنی به اطلاعات محدود خودم می ذارم:
    برای نصب ترافیک راه های متعددی وجود داره که 2 تا از اونها عبارتند از:
    1- ترافیکی که دانلود می کنید خودش فایل نصب داشته باشه مثل ترافیک داخلی ایران که تقریبا کامل هست و اینم لینکش:
    http://www.flightsim.com/kdl.php?fid=118515
    این فایل ها معمولا حجم نسبتا بالایی دارند مثلا همین ترافیک 20 مگابایت حجم داره
    2- اما یه راه دیگه هم هست اونم استفاده از برنامه های نصب ترافیک مثل TTOOLS هست که ما این روش رو ادامه می دیم
    این برنامه در عین حجم بسیار کمش حدود 100 کیلو بایت کارایی خوبی داره
    ادامه دارد
    دوست عزیز خیلی ممنون برای ترافیک داخلی ایران لینک گذاشتید فقط میخواستم ببینم برای ترافیک کل دنیا هم لینکی وجود دارد . ممنون میشم اگه لینکش رو بذارید . من خیلی دنبالش هستم

(هرگز یک دوست قدیمی را ترک نکنید. جانشینی برای او پیدا نخواهید کرد. دوستی مانند شراب است،هرچه کهنه تر،بهتر.)

#8 ارسال شده در تاريخ May 18th, 2012 در ساعت 21:27:22

16. mobinall ?????? ??
    mobinall
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    April 2011
    شهربابک
    449

??? ??? ????? ???? ???? saeed airport ????? ??? ??
    دوست عزیز خیلی ممنون برای ترافیک داخلی ایران لینک گذاشتید فقط میخواستم ببینم برای ترافیک کل دنیا هم لینکی وجود دارد . ممنون میشم اگه لینکش رو بذارید . من خیلی دنبالش هستم
    سلام
    مطمئنا هست چون دو سه بار خودم دیدم
    اما فعلا نمی تونم لینکشو بذارم چون به خاطر امتحانات و... الان از تو کافی نت اومدم اینجا
    ایشالله آخر ماه بهتون لینکشو می دم
    یا علی
    ...Happy Landing
    #9 ارسال شده در تاريخ May 19th, 2012 در ساعت 10:06:28

17. The Following User Says Thank You to mobinall For This Useful Post:

IR Blue SKY (May 19th, 2012)

18. aminparvaz ?????? ??
    aminparvaz
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    January 2013
    اصفهان
    26
    تعداد تشکر : 10

اقا لطفا این لینکاتونو بروز کنید ممنون میشم هر چه زود تر اقدام کنید
    #10 ارسال شده در تاريخ June 5th, 2013 در ساعت 10:49:40

19. The Following User Says Thank You to aminparvaz For This Useful Post:

IRAN1390 (December 8th, 2013)

??????? ?????

1. ????: 18
    ????? ?????: January 4th, 2012, 09:59:15

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0