برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. setayesh_ebrahimi ?????? ??
  setayesh_ebrahimi
  هوانورد عادی - سرباز یکم
  September 2007
  15
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 35 Times in 6 Posts

  ??? ??? تاريخچه ساخت گلايدر

  تاريخچه ی ساخت گلايدر از تاريخ پيدايش و سير تکاملي هواپيما مجزي نيست. بشر همواره تلاش کرد تا هواپيمايي مناسب با نيازهاي ماموريتي خويش طراحي کرده و بسازد. هواپيمايي براي حمل مسافر, پرنده اي براي جاسوسي, جنگنده اي براي دفاع از حريم هوايي و . . . هواشناسي نيز ماموريتي قابل اهميت بوده که براي انجام آن راههاي فراواني پيشنهاد و طراحي شده است. يک هواپيماي بدون موتور براحتي مي تواند ازعهده اين ماموريت برآيد. بنابراين در برخي از نيازهاي بشر به پرنده هاي دست ساز خويش، سيستم پيش برندگي کارايي خويش را از دست داده و وجودش لازم نخواهد بود. حتي تفريح با اين نوع خاص از هواپيما(گلايدر) امکان پذير مي باشد.
  شرکت هواپيماسازي شوايزر (Schweizer) ،که از قديمي ترين شرکتهاي هواپيمايي در دنيا مي باشد و شصت و هفتمین سال عمر خود را طي مي کند، سازنده ی يکي از نخستين گلايدر ها در سال 1930 مي باشد. اين گلايدر که (SGP1-1) نامگذري شد، در19 ژوئن به پرواز درآمد. ساخت اين گلايدر 135 دلار هزينه در بر داشت. مدل بهبود يافته ی آن (SGP1-2) نيز بلافاصله بعد از نمونه اوليه ساخته شد. درسال 1937 گلايدر(SGP1-7) جهت فروش به باشگاه آلتسکروس (Altosqurus glider club ) به قيمت 595 دلار ساخته شد. در سال 1940 گلايدر (SGS2-8) مسافت 219 مايل را پيمود و اين اولين رکورد مناسب براي يک هواپيماي بدون موتور بود. در سال 1942 اين شرکت جهت حمايت از نيروي هوايي ارتش امريکا شروع به ساخت گلايدرهاي آموزشي (TG-2) کرد و در سال 1943 اولين پرواز گلايدر آموزشي (TG-3A) انجام شد. سطح بالها و دم اين پرنده از چوب ساخته شده بود.
  در هفدهم سال 1946 مدرسه تجاري گلايدر توسط اين شرکت افتتاح شد که همچنان تا به امروز به کار خود ادامه مي دهد و قديميترين مدرسه گلايدر تجاري در دنيا است. اين آشنايي مختصر تنها در مورد بخشي از تاريخچه ی گلايدر مي باشد . اطلاعات بيشتر در اين زمينه نيازمند صرف زمان و منابع بيشتري مي باشد که علاقمندان مي توانند آنرا دنبال کنند.
  منبع: tehranmodel
  #1 ارسال شده در تاريخ October 15th, 2007 در ساعت 23:59:32

 2. The Following User Says Thank You to setayesh_ebrahimi For This Useful Post:

  sepide98 (September 14th, 2013)

 3. arash_khanbashi ?????? ??
  arash_khanbashi
  هوانورد نیمه فعال-استوار یکم
  September 2007
  175
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 141 Times in 65 Posts

  ??? ??? Re: تاريخچه ساخت گلايدر

  با تشکر از مطلب خوبتون امیدواریم ادامه ی مطلبو در همین بخش به همراه سایر دوستان و علاقه مندان دنبال کنیم
  #2 ارسال شده در تاريخ January 16th, 2008 در ساعت 11:48:03

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0