برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Real Flight ?????? ??
  Real Flight
  هوانورد ارشد-سرهنگ دوم
  December 2009
  گلستان
  767
  تعداد تشکر : 6,053
  Thanked 3,552 Times in 712 Posts

  Post هواپيماي مينياتوري كاربردهاي هواشناسي منحصر به‌ فردي دارد

  كاپيتان تيم هوا و فضا دانشگاه صنعتي اصفهان گفت: كاربردهاي هواپيماي مينياتوري ساخته شده از سوي دانشجويان دانشگاه صنعتي اصفهان در موضوعات مرتبط با هواشناسي بسيار منحصر به‌ فرد است.

  اميرعلي اشرفي‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان بيان داشت: اين هواپيما براي شركت در مسابقات سال 2011 كشور آلمان طراحي شده بود كه نتوانستيم براي شركت در اين مسابقات مجوز لازم را اخذ كنيم.
  وي در مورد خصوصيات هواپيماي مينياتوري ساخته شده توسط گروه دانشگاه صنعتي اصفهان، اظهار داشت: بيشترين طول اين هواپيما 45 سانتي‌متر، 400 گرم وزن و سرعت آن 35 متر در ثانيه يا همان 130 كيلومتر بر ساعت است.
  كاپيتان تيم هوا و فضا دانشگاه صنعتي اصفهان ادامه داد: برد خلبان خودكار اين هواپيما، پنج كيلومتر است كه البته بدون خلبان خودكار، اين برد كاهش مي‌يابد.
  وي با اشاره به اينكه اين هواپيما مي‌تواند تنها 200 گرم بار را حمل كند، در مورد موارد استفاده هواپيماي مينياتوري گفت: اين هواپيماي مينياتوري كاربرد هواشناسي دارد كه با استفاده از سنسورهاي ويژه خود قادر است دي‌اكسيدكربن و انواع گازهاي گلخانه‌اي را شناسايي و نقش موثري در گسترش اطلاعات در زمينه افزايش اين گازها ايفا كند.
  اشرفي‌زاده با بيان اينكه اين هواپيماي مينياتوري توانايي نقشه‌برداري را نيز دارا است، افزود: در واقع اين هواپيما با خصوصيات ويژه‌اي كه دارد قادر است از تمامي مناطق عكس گرفته كه از اين عكس‌ها براي نقشه‌برداري و در مواردي جاسوسي استفاده مي‌شود.
  وي بيان داشت: دانشكده باستان‌شناسي دانشگاه تهران نيز از پروژه هواپيماي مينياتوري استقبال بي‌نظيري انجام داده است.
  كاپيتان تيم هوا و فضا دانشگاه صنعتي اصفهان ادامه داد: از اين هواپيماي مينياتوري همچنين مي‌توان در بازرسي خطوط لوله استفاده كرد و مداومت پروازي آن نيز حدود 20 دقيقه است.
  وي با اشاره به چگونگي استفاده از خلبان خودكار هواپيماي مينياتوري اظهار داشت: خلبان خودكار علاوه بر استفاده در هواپيماي مينياتوري در هواپيماهاي بدون سرنشين نيز به كار رفته و استفاده از آن سبب راحتي كاربران مي‌شود.
  اشرفي‌‌زاده با بيان اينكه نصب خلبان خودكار در هواپيما استفاده از دست را به حداقل رسانده است، خاطرنشان كرد: با برنامه‌ريزي خلبان خودكار و نصب آن در هواپيما، تمامي كارهاي خلباني را طبق برنامه‌ريزي انجام مي‌دهد.
  وي افزود: گروه هوا و فضا دانشگاه صنعتي اصفهان از بخش‌هاي پايداري، ايروديناميك، ساخت و الكترونيك تشكيل شده است كه مجموع فعاليت‌هاي آن از سال 87 آغاز شده و در بهمن 88 با اندكي تغييرات كار خود را ادامه مي‌دهد.
  منبع
  #1 ارسال شده در تاريخ July 4th, 2010 در ساعت 21:45:05

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Real Flight For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (July 4th, 2010), Mohammadme (July 5th, 2010), saheel (March 8th, 2011)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0